Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Można tworzyć szpital tymczasowy. Jest zgoda radnych na udostępnienie pomieszczeń

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-01-26 09:44:00, aktualizacja: 2021-01-26 15:55:00

Już w najbliższych dniach Totalizator Sportowy będzie mógł organizować w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19. Takie zadanie zostało powierzone spółce przez Prezesa Rady Ministrów. Rada Miejska wyraziła zgodę na udostępnienie pomieszczeń, co daje możliwość podpisania umowy pomiędzy Totalizatorem Sportowym a dyrekcją Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W nowym budynku Centrum Rehabilitacji oraz w dawnym Zakładzie Rehabilitacji zostanie zabezpieczonych 100 dodatkowych miejsc, w tym 20 łóżek respiratorowych. - Będziemy zatem mieli rezerwę miejsc na ewentualność wzrostu liczby zachorowań. Jednocześnie mam głęboką nadzieję, że sytuacja epidemiczna będzie się poprawiała i te dodatkowe miejsca nigdy nie będą musiały być wykorzystywane - mówi prezydent Radosław Witkowski.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (11)

madzia
2021-01-29 16:05:00

hahahaha dobre wszędzie gdzie miały powstać szpitale tymczasowe już dawno powstały a w Radomiu dopiero się obudzili jak ze wszystkim....

RADOM to PIS.
2021-01-27 08:42:00

Komentarz zablokowany.

RADOM to PIS.
2021-01-27 08:24:00

Komentarz zablokowany.

RADOM to PIS = DZBAN ROKU = Wojciech Ścibor
2021-01-27 08:05:00

Uwaga hejter PiSowski na stronie, uważajcie bo ma wytrzeszcz i odstające uszy może być zaszczepiony na COVID-19 z PiSowskiego rozdania, bo nieważne czy senior chory czy medyk - nepotyzm bije od PiS z niewyobrażalną siłą.

PiS nas okrada
2021-01-26 20:45:00

Komentarz zablokowany.

Lucjan .
2021-01-26 18:28:00

wy P ierd O lać.

czy rajkowski nie radzi sobie z zarządem szpitala na Józefowie
2021-01-26 15:06:00

WSTYD PANIE RAJKOWSKI ZA SZPITAL NA JÓZEFOWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koledzy z PO prosimy zwrócić uwage panu Rajkowskiemu
2021-01-26 14:49:00

Pan Rajkowski nic nie robi ze szpitalem na Józefowie ostatnio ktoś pijany, kogoś zgubili lub zatrudnianie profesora z Łodzi przez ktorego lekarze i pielegniarki chcą odchodzić . Po pandemii nikt tam nie zostanie PANIE RAJKOWSKI CO PAN NA SYTUACJE W MAZOWIECKIM SZPITALU????????????????

Milion w rozumie TOTO
2021-01-26 13:25:00

Mamy hazard pisu. Walka z pandemią na chybił trafił. Bo gra systemem to dla nich już wyższa matematyka. A w rządzie i nie rządzie sami prawnicy i histerycy. Uczniowie prof Carycy. Morawiecki z rachunku prawdopodobieństwa egzamin oblał.

Milion w rozumie TOTO
2021-01-26 13:25:00

Komentarz zablokowany.

Milion w rozumie TOTO
2021-01-26 13:25:00