Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Śledztwo ws. RCS-u przedłużone

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2020-11-24 08:39:00

Do 22 stycznia 2021 roku zostało przedłużone śledztwo w sprawie Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.

Śledztwo przedłużyła Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Postępowanie prowadzone jest pod kątem popełnienia przestępstwa zgłoszonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sprawa dotyczy okoliczności związanych z przetargiem na dokończenie budowy RCS-u.

Jak poinformowała w rozmowie z Radiem Radom prokurator Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, postępowanie zostało przedłużone po to, by MOSiR mógł uzupełnić dokumentację, o którą wnioskował prokurator.

Przypomnijmy, śledztwo w sprawie RCS zostało wszczęte, bo MOSiR miał wątpliwości, co do rzetelności wyłonionego w przetargu wykonawcy oraz drugiej firmy, która pojawiła się już po ogłoszeniu wyników przetargu. Jak dodaje Galas, prokuratura nie postawiła jeszcze zarzutów, ale 22 stycznia 2021 roku to realny termin zakończenia tego postępowania.

Sprawa dotyczy warszawskiego konsorcjum firm, które nie podpisało umowy na dokończenie budowy RCS-u, mimo wygrania przetargu. Firma poinformowała, że decyzję podjęła wskutek przeciągającej się procedury odwoławczej od przetargu i braku możliwości skorzystania z wybranych przez siebie podwykonawców - czytamy na radioradom.pl.

autor: dm, radioradom.pl

Wasze komentarze (31)

marcin
2020-12-08 14:45:00

Dzis prokuratura dopiero po 5 latach podjeła decyzja co do posła PO pana Sławomira Neumanna.Oby ze stadionem i hala w Radomiu nie czekano 5 lat na postawienie zarzutów. Inwestycja ma juz 5 lat opóźnienia.

0
2020-11-30 16:05:00

Za łeb i do lasu,patologię z PO.

Maks
2020-11-26 21:42:00

Nowa dieta się szykuje - czarny chleb czarna kawa...

#DamyRadę......
2020-11-26 08:22:00

rozwalić państwo od środka. PiS

PRAWO i ... SPRAWIEDLIWOŚĆ.
2020-11-25 15:44:00

Lepiej PO-dożynać watahę.Będzie taniej i lepiej dla Radomia.

PiS broni pedofilów
2020-11-25 15:17:00

Zapnijcie pasy. Przez 2 lata, czyli od premiery pierwszego filmu Sekielskich Prokuratura Krajowa pod kierownictwem Ziobry nie przesłuchała żadnego biskupa. #TarczaDlaPedofila.

Pod sąd sitwę z UM.
2020-11-25 14:48:00

Śledztwo prowadzi ,,radomska,, PrOkuratura.To jakieś kpiny.

Mnich z psychiatrii
2020-11-25 14:17:00

Mam wujka prokuratora i straszę nim każdego chociaż jestem debilem i nadaje z Krychnowic.

art. KK
2020-11-25 14:15:00

Nie liczy się kto coś podpisywał. Liczy się kto z ramienia organu właścicielskiego nadzorował. Brak nadzoru to również przestępstwo. Mam nadzieję że ktoś "z miasta" jak i z MOSiR dostanie zarzuty prokuratorskie bo to aż się prosi.

Lucjan .
2020-11-25 11:41:00

PO to dno.Do paki.

nigdy nie zagłosuję na PiS!
2020-11-25 10:03:00

Już niebawem... przyjdzie czas, że bycie w PiS będzie większym wstydem niż bycie w PZPR.

RADOM to PIS.
2020-11-25 09:00:00

Komentarz zablokowany.

Przeproś Radom i wy P ier. O laj.
2020-11-24 21:55:00

Pod spodem WŁADYSŁAWa MAŁYSą (LUCJANna z PO).Co radomian od lat,wyzywa od qew i .weli.

Dojna zmiana zaczyna się sypać.....
2020-11-24 18:15:00

"To był maj, pachniała Suskim Kempa..."

Maks
2020-11-24 18:03:00

Czyli będą jednak wcześniejsze wybory w Radomiu, czy rzundzenie z ograniczoną mobilnością Pana Prezydenta?

Dojna zmiana
2020-11-24 17:57:00

Paweł B. z rady Działalności Pożytku Publicznego przy kancelarii Premiera (Mateuszka Kłamczuszka), wyłudził ponad 3,5 mln zł z funduszy unijnych. PiS przyciąga złodziej jak magnes.

TO KONIEC PiSu
2020-11-24 17:31:00

Pruje się sweter prezesa..... topnieje liczba posłów Populizmu i Socjalizmu.

Maryjan
2020-11-24 17:27:00

Stefan Jak jesteś z PO włos nie spadnie ci z głowy..

to ja S.czywko
2020-11-24 16:25:00

Kuźwa chyba mnie szukają, po co ja się brałem za ten RCS i inne inwestycje w Polsce gdzie rządzi PiS (Tomaszów Mazowiecki tor łyżwiarski), ale Z.obro mnie przykryje, o k.rwa zapomniałem wyłączyć mikrofonu...........

poseł Kołakowski z Łomży
2020-11-24 16:07:00

Dziś zrezygnowałem po 25 lat bycia w PiS tego się nie da opisać co tam się działo. Rząd się wali jak mur w Sandomierzu długo już nie pociągną.

 1 2 >