Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Za nami kolejne mistrzostwa Polski w Radomiu

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2020-09-21 08:25:00

Ponad 800 zawodników i zawodniczek z całego kraju walczyło o medale 52. PZLA Mistrzostw Polski U18, które przez trzy dni odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

W klasyfikacji medalowej wygrali lekkoatleci AZS KU Politechniki Opolskiej, którzy wywalczyli 3 złote, jeden srebrny i 2 brązowe medale. W klasyfikacji punktowej wygrał natomiast AZS-AWFiS Gdańsk. Zawodnicy z Radomia, wśród ponad dwustu sklasyfikowanych klubów, zajęli 15. miejsce.

PZLA Mistrzostwa Polski U18 zastąpiły w kalendarzu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Była to kolejna ważna impreza, której organizację Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył właśnie Radomiowi. Przed tygodniem na stadionie MOSiR rywalizowali uczestnicy mistrzostw Polski w kategorii do 20 lat.

W sobotę swoich sił na skoczni czy rzutni mogli spróbować także najmłodsi fani "Królowej Sportu". Na placu przed stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagościło miasteczko lekkoatletyczne „Lekkoatletyka dla każdego”. Dzieci mogły spróbować rywalizacji m.in. w skoku wzwyż, pchnięciu kulą czy sprawdzić swoją skuteczność w rzucie do celu.

autor: dm, MOSiR