Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Poseł Frysztak: Polskie państwo nie wspiera rolników. Rafał Trzaskowski wywalczy dla nich co najmniej 32 mld zł [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-07-07 15:59:00

- Rafał Trzaskowski będzie walczył o to, aby powstał unijny program walki z oddziaływaniem klimatycznym na rolnictwo. Drugim punktem jest zrównanie dopłat dla rolników w całej Unii Europejskiej - mówił na konferencji prasowej poseł KO, Konrad Frysztak.

- Polskie państwo nie wspiera rolników, polskie państwo nie pomaga rolnikom, których chociażby w ubiegłym roku, dotknęła bardzo duża susza. Do dziś, niektórzy nie dostali wynagrodzenia środków, które miały zrekompensować im tę suszę, dlatego Andrzej Duda, jako reprezentant społeczeństwa polskiego, powinien ich wspierać, a tego nie robi - stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej.

Następnie Konrad Frysztak powiedział, że 5 lat temu Andrzej Duda obiecywał wiele dla rolników, ale nie spełnił tych obietnic. - Wtedy rolnicy zaufali prezydentowi, dziś prawdopodobnie drugi raz mu nie zaufają. Dlatego Rafał Trzaskowski będzie tym, który wywalczy co najmniej 32 miliardy zł dopłat dla rolników, tak jak wynegocjował to rząd PO-PSL - dodał.

Rafał Trzaskowski ma również zająć się problemem małej retencji, a także skierować na rolnictwo 3% PKB - poinformował na konferencji poseł Frysztak. Dodajmy, że briefing odbył się przed Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu i Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (26)

Mario
2020-07-21 16:37:00

Kłamie jak Sławek.

0
2020-07-21 16:36:00

Człowieku kłamiesz. Jestem ze wsi. Moja rodzina i wszyscy których znam otrzymali i nadal otrzymują pomoc od rządu PiS.. Gdybyście wy rządzili polscy rolnicy zostali by dziadami. W twoje kłamstwa wierzą tacy jak ty.

konsekwecje błędu są straszne
2020-07-09 20:17:00

Trzaskowski ma cofnąć 500+ i przekazać dla lobby żydowskiego jako rekompensatę utraty ich majątku w Polsce

po
2020-07-09 14:15:00

z Frysztaka to i kon by sie usmial

mem
2020-07-09 12:54:00

Czy Pan Poseł specjalnie wprowadza opinie publiczną w błąd, czy raczej posiada bardzo ograniczone horyzonty myślowe? Komisarz Wojciechowski poinformował, że PiS wynegocjowało 33,5 mld z budżetu UE. To Trzaskowski chce dać mniej?????

kollo
2020-07-09 11:55:00

napluć, nasrać, to metoda PO-parchów, KO-laborantów, a co będzie potem to się zobaczy. Byle na ten moment jak najbardziej zaszkodzić! Oto sposób na wybory zwolenników Rafalali!

kolo
2020-07-09 11:42:00

czy może być bardziej wymierny przykład (wręcz dowód) intelektualnej ułomności naszego "v-ce"? Przecież to Dyzma jakim był dwa lata temu w polityce lokalnej a teraz próbuje się kreować w krajowej! Kłamać, kłamać i kłamać po to żeby narobić narobić chaosu a co będzie póżniej to się zobaczy. Jeżeli jego guru cokolwiek załatwi to mnie wyrosną dolary na polu chociaż posiałem żyto. Co za .......... !

Andrzej Duda naszym prezydentem
2020-07-08 20:13:00

Nie pojechał do Końskich. To tchórz i lansior jak Witkowski

aa
2020-07-08 16:54:00

Frysztak znów odleciał.

Konie dwa...
2020-07-08 11:34:00

Chyba nikt nie wie że jest z Radomia. Wstyd.

Basia
2020-07-08 06:42:00

Panie Pośle ale Komisarz Janusz Wojciechowski już wskazał ze będzie 33,5 czyzby Pan chciał zmniejszyć środki dla rolników

0
2020-07-08 00:41:00

Co za wstyd dla Radomia. Jak można było pajaca wybrać do parlamentu?

Adam
2020-07-07 21:11:00

2 mikrofony, no...no jest zainteresowanie interpretacją cobyjakbygyby Pana Posła.

l
2020-07-07 20:12:00

Fajny facet , tylko jakiś taki śmiszny i co najgorsze za naszą kase !

Po
2020-07-07 20:01:00

Ty wywalczyles widac jak hale budowales w radomiu . kon by sie z ciebie czlowieku interpelacja usmial

Ihahahahahahahahaha
2020-07-07 19:59:00

Ten jaki aktywny . Szkoda,że tylko w mediach .

Mieszkaniec
2020-07-07 19:04:00

Radom jeszcze póki co w gownie nie pływa i o tyle lepszy jest Witkowski od Rafalali. Powinien wystartować w wyborach na prezydenta Polski za 5 lat może frajerzy to kupią

POwalona rodzina
2020-07-07 18:56:00

Trzaskowski to brat Witkowskiego od tego samego ojca Tuska. Obaj nieudacznicy chociaż w Radomiu jeszcze nie jeżdżą autobusy z kierowcami narkomanami.

1
2020-07-07 18:53:00

im be cyl

Krist
2020-07-07 18:40:00

Może lepiej aby RT "wywalczył" testy na amfetaminę dla warszawskich kierowców autobusów. Dziś kolejny. Słabiutko z nadzorem miasta i spółek a ambicje polityczne ogromne.

 1 2 >