Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Pewne zwycięstwo Radomki

dm 2020-02-18 09:44:00

W meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom wygrała na własnym parkiecie 3:0 z Pałacem Bydgoszcz. Dla zespołu trenera Adama Grabowskiego to szósty triumf w obecnych rozgrywkach.

68 minut potrzebowały siatkarki z Radomia, żeby pokonać ekipę Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz. Dla radomianek to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwala realnie myśleć o opuszczenia przedostatniego miejsca w tabeli (na fazę play-off nie ma co już liczyć).

W I secie przyjezdne miały swoje szanse, ale w decydującym momencie górą była drużyna trenera Grabowskiego, która imponowała grą blokiem (14 pkt w całym meczu przy 6 rywalek). Drugi set nie był już tak wyrównany. Zdecydowanie warunki dyktowały gospodynie, a przeciwniczki nie miały nic do powiedzenia. W III secie wyrównana walka trwała do stanu 13:13. Za chwilę miejscowe podkręciły tempo gry, zaczęły skutecznie zagrywać i ich przewaga zaczęła rosnąć. Radomianki zdobyły cztery punkty z rzędu i nie dały sobie już wydrzeć kompletu punktów.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z Wisłą Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (22 lutego) o godz. 19.

E.Leclerc Radomka Radom - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Radomka: Laskowska 3, Bałucka 8, Azizova 11, Biała 14, Zaborowska, Jones-Perry 16, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Lazcano, Kubacka 2, Bałuk, Olczyk 1, Szczepańska-Pogoda.

Pałac: Balmas 6, Ziółkowska 3, Stencel 9, Mazurek 1, Żurowska 13, Fedusio 8, Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Biedziak, Rapacz 1, Vanzurova 4.

MVP: Renata Biała (Radomka).