Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Studenci kierunku lekarskiego UTH na zajęciach praktycznych w szpitalu na Józefowie [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-11-14 12:17:00, aktualizacja: 2019-11-14 16:00:00

- Radom to wielkie, piękne miasto wolności i solidarności, które zasługuje na silny wydział lekarski, bo to jest kwintesencja uniwersytetu - mówił profesor Leszek Markuszewski, kierownik Ośrodka Chorób Serca i Naczyń szpitala na Józefowie, który prowadzi zajęcia dla studentów trzeciego roku medycyny na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Po dwóch latach zajęć teoretycznych oraz w laboratoriach, studenci kierunku lekarskiego radomskiego uniwersytetu, od wtorku uczestniczą już w zajęciach praktycznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie.

- Radom to wielkie, piękne miasto wolności i solidarności, które zasługuje na silny wydział lekarski, bo to jest kwintesencja uniwersytetu (...). Na pewno to, czego brakowało tu, to studenci. I po tych 30 latach jako nauczyciel akademicki, jestem szczęśliwy, że oni tu są, ale też, że mają uśmiech na twarzy, bo weszli w taką medycynę, która będzie im towarzyszyć przez całe życie, czyli medycynę kontaktu z chorym człowiekiem, humanizmu, empatii, wyrozumiałości, dialogu... Jest to wspaniała grupa ludzi, którzy widać, że chcą się uczyć, rozwijać w tym właśnie kierunku - powiedział profesor Leszek Markuszewski, który nie mógł się nachwalić studentów, z którymi przyszło mu pracować, a składa się na to sześć grup po 10 osób.

Studentka Katarzyna Gajewska opowiedziała, jak wyglądają zajęcia oraz m.in. stwierdziła: - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona pierwszymi zajęciami w szpitalu na Józefowie. Były bowiem obawy, jak to się będzie odbywać, ale od pierwszego dnia zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pana profesora i przez resztę kadry. Spotkania odbywają się w bardzo pozytywnej atmosferze i oby tak dalej!

Profesor Markuszewski podczas dzisiejszych zajęć, zaprezentował studentom smartfon, głowicę, która zastępuje współczesny stetoskop. - To najnowsze na świecie urządzenie, które również dedykuje moim najmłodszym koleżankom i kolegom - wyjaśnił.

- Zaskakujące jest przyjęcie przez pana profesora, który jest górą życzliwości. Motywuje nas do dalszego działania. Cała kadra szpitala jest przychylna i chce nam coś przekazać. To jest coś, co zdecydowanie powinniśmy chwalić - dodał student, Miłosz Olszewski.

Więcej na załączonych powyżej i poniżej filmikach.

autor: dm

Wasze komentarze (20)

Do pinio
2019-11-20 17:43:00

Oj tryglodyto! Myślisz że każdemu udało się wszystko zdać tak za pierwszym razem! Ja uważam, że Pan Pprofesor jest świetnym wykładowcą i co najważniejsze lekarzem, widać że to co robi to pasja, a Ty jesteś pewnie jakimś zawistnym osobnikiem, którego jedynym zajęciem jest lanie hejtu w necie.

Do pinio
2019-11-20 17:43:00

Oj tryglodyto! Myślisz że każdemu udało się wszystko zdać tak za pierwszym razem! Ja uważam, że Pan Pprofesor jest świetnym wykładowcą i co najważniejsze lekarzem, widać że to co robi to pasja, a Ty jesteś pewnie jakimś zawistnym osobnikiem, którego jedynym zajęciem jest lanie hejtu w necie.

Do pinio
2019-11-20 17:32:00

Oj tryglodyto! Myślisz że każdemu udało się wszystko zdać tak za pierwszym razem! Ja uważam, że Pan Pprofesor jest świetnym wykładowcą i co najważniejsze lekarzem, widać że to co robi to pasja, a Ty jesteś pewnie jakimś zawistnym osobnikiem, którego jedynym zajęciem jest lanie hejtu w necie.

Do pinio
2019-11-20 17:31:00

Oj tryglodyto! Myślisz że każdemu udało się wszystko zdać tak za pierwszym razem! Ja uważam, że Pan Pprofesor jest świetnym wykładowcą i co najważniejsze lekarzem, widać że to co robi to pasja, a Ty jesteś pewnie jakimś zawistnym osobnikiem, którego jedynym zajęciem jest lanie hejtu w necie.

pinio
2019-11-19 10:05:00

http://wyborcza.pl/1,76842,8965559,Naukowa_smierc_Czlowieka_Roku.html - oto wasz "profesor" - jak poszukacie głębiej to znajadziecie więcej. Mobber, przewalacz, oszust - tak w skrócie.

Świadek naoczny.
2019-11-16 16:45:00

Idzie w dobrym kierunku. Tylko pozmieniać co po niektórych ordynatorów na osoby z poza radomskiego grajdołu, tchnąć nową jakość, postawić na ludzi co chcą leczyć nowoczesnie i nie koniecznie za koperty.

darek
2019-11-16 13:17:00

Teresa ty bredzisz w Warszawie tytuły maja tylko z leczeniem u nich nie tak.

Teresa
2019-11-16 10:29:00

Ten szpital nie ma kadry przecież tam nikt nie ma tytułu doktora medycyny.ludzie leczcie się w Warszawie a nie u radomskich felczerów

do Studenta
2019-11-14 23:44:00

A co, przejrzałeś listę wszystkich pracujących tam osób? xD

123
2019-11-14 23:16:00

Superowski profesor i superowskie dzieciaczki. Wreszcie jest nadzieja.

@personel
2019-11-14 22:35:00

Ja na odwrót. Pozdrawiam laryngologię i dziękuję za uratowanie życia

fg
2019-11-14 17:38:00

@Student: Na studia to się chyba nie nadajesz, bo już na początku newsa masz info, że zajęcia prowadzi profesor ze zdjęcia.

Personel
2019-11-14 17:02:00

Ja leczę się w Warszawie omijam Radom

Radomka
2019-11-14 16:58:00

Tworzą uczelnie bez kadry przecież strach się leczyć w Radomiu a co mówić o nauce.uczenia nie ma lekarzy z tytułem doktora.radom to same konowaly

Ty
2019-11-14 16:46:00

Tyle zarabiają niech oddadzą za studia

Bożena
2019-11-14 16:28:00

Skończyć z PO w Radomiu i pseudointeligencją i wszystko wróci do normalności

Jan chyba nie wiesz co piszesz
2019-11-14 15:16:00

Jako młody przyszły lekarz stanowczo zaprzeczam w to co ukazuje się w mediach o uczelni.dzisiejszy wyklad który prowadziła jakaś pani doktor byl poprostu mistrzowski i zachęcał do nauki.natomiast zajęcia które prowadził pan Markuszewskiego naprawdę są ciekawe.zanim coś złego napiszecie przyjdźcie i zobaczcie

Jan
2019-11-14 14:41:00

Do cku niech przeniosą tą medycynę i będzie git????

upadek miasta
2019-11-14 14:23:00

Na Józefowie mają świetną kardiochirurgię tylko biedni głupi mieszkańcy tego nie doceniają

Student