Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Chojniczanka - Radomiak 1:3. Czwarte z rzędu zwycięstwo Zielonych! [WIDEO]

dm 2019-09-21 19:55:00

W meczu 10. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka wygrali na wyjeździe 3:1 z Chojniczanką Chojnice. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarta z rzędu, a szósta ogółem wygrana w obecnych rozgrywkach.

Bramki z meczu - TUTAJ.

Końcowy wynik został ustalony już do przerwy. W 8. minucie, po asyście Dawida Abramowicza, pierwszego gola dla Radomiaka zdobył Maciej Górski. Chwilę później gospodarze wyrównali, a Kochalskiego pokonał Drozdowicz.

W 24. minucie przełamał się również Leandro. Brazylijczyk huknął nie do obrony, ponownie wyprowadzając Zielonych na prowadzenie. Z kolei w 39. minucie Abramowicz skutecznie dobił uderzenie Kaputa, z bliska trafiając do bramki Chojniczanki.

Radomiak wygrał więc po raz czwarty z rzędu i po swoim meczu nasz zespół ponownie mógł cieszyć się z pozycji lidera (zmieniło się to po późniejszym triumfie Warty Poznań). Brawo Zieloni!

W następnej kolejce radomianie w hicie kolejki zagrają przed własną publicznością ze Stalą Mielec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (28 września) o godz. 15:30.

Chojniczanka Chojnice - Radomiak Radom 1:3 (1:3)
Emil Drozdowicz 14 - Maciej Górski 8, Leândro 24, Dawid Abramowicz 39

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 20. Oskar Paprzycki, 4. Matic Žitko, 85. Hubert Wołąkiewicz, 2. Kamil Sylwestrzak (46, 17. Tomasz Mikołajczak) - 90. Jan Mudra, 43. Michal Obročník, 68. Bartosz Wolski, 21. Emil Drozdowicz, 18. Krystian Wachowiak (77, 9. Mateusz Żukowski) - 14. Mateusz Kuzimski (65, 10. Wojciech Trochim).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik (46, 6. Adam Banasiak), 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz (60, 55. Meik Karwot) - 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput, 3. Mateusz Lewandowski, 10. Rafał Makowski, 9. Leândro (79, 77. Patryk Mikita) - 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Wolski, Mudra - Kochalski, Jakubik, Lewandowski, Kaput.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).