Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii
RADOM aktualna pogoda

Inspirator kultury 2019 w MOK ''Amfiteatr''

dm, MOK 2019-09-21 16:01:00

MOK "Amfiteatr" kontynuuje realizację projektów, które zwyciężyły w konkursie inicjatyw "Inspirator kultury 2019". - W imieniu pomysłodawców, zapraszamy na warsztaty larpowe i opowiadania - mówi Katarzyna Wiśniewska.

29 września 2019, godz. 16-20 „BlackBox Radom” - Gramy w larpy!

Czym jest larp? - Gra w larpy polega na wcielaniu się w postacie (jak w improwizowanym teatrze) oraz wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania. W zależności od budowy i przeznaczenia larpy mogą służyć budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw; jednak najczęściej służą po prostu dobrej zabawie. Uczestnik gry staje się jednocześnie widzem i aktorem, grając i odgrywając obserwuje i reaguje na działania pozostałych. W ten sposób rodzi się opowieść, za każdym razem inna i wyjątkowa – tłumaczą: Monika Borysiewicz i Maria Michalska, pomysłodawczynie warsztatów.

Udział w larpach pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, wyrabia umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Co to jest jeepform? Jeepformy to gry improwizacji, które zakładają aktywny udział publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zagrać jedną z większych ról albo wystąpić w jakimś krótkim epizodzie, albo po prostu popatrzeć i pośmiać się razem z nami. To świetna okazja dla początkujących, którzy do tej pory tylko słyszeli, że larpy to dobra zabawa, ale dotąd nie mieli okazji spróbować.

Nazwa pierwszego spotkania to Wszystko, czego chcielibyście dowiedzieć się o życiu, ale baliście się zapytać. Będzie można zagrać w dwa scenariusze: „Mężowie” Jakuba Tabisza i “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Natalii Rożek i Marcina Słowikowskiego. Pierwszy to tzw. jeepform (z udziałem publiczności, trwa do 2h), a drugi – to gra typu larp (czas trwania 3h).

Na larp obowiązują zapisy! Formularz na stronie blackboxradom.pl

Wstęp wolny.

Miejsce: Pod 13-tką, ul. Parkowa 1.

5 października 2019, godz. 10 Archeolog Rodzinny – warsztaty opowiadania

Kolejny zwycięski projekt w „Inspiratorze kultury 2019” to warsztaty opowiadania historii o przodkach i rodzinnych artefaktach „Archeolog rodzinny”. Spotkania odbywać się będą od października do grudnia „Pod 13-tką”.

Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności opowiadania i inspiracja do wykorzystania tej sztuki w pracy i życiu codziennym. Zamiast smsów, i mediów społecznościowych powiedz swojemu dziecku o rodzinie, miejscach, pamiątkach. Zdjęcia ze swojego smartfona przelejesz na własnoręcznie wykonany album. Warsztat jest skierowany do wszystkich osób, a w szczególności dla dzieci i ich opiekunów rodziców, dziadków, cioć, wujków, rodzeństwa.

Zapraszamy całe rodziny. Sztuka opowiadania historii prowadzona przez Radomską Grupę Opowiadaczy. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat z tytułem Archeologa Rodzinnego. Warsztaty zakończą się uroczystą Galą Opowieści.

Wstęp wolny. Zapisy: opowiadamy13@gmail.com

Miejsce: Pod 13-tką, ul. Parkowa 1.

MOK "Amfiteatr"

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych