Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Radomiak pokonał Zagłębie i został nowym liderem I ligi!

Damian Markowski 2019-09-14 17:53:00

W meczu 9. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka Radom pokonali przed własną publicznością 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Zieloni zostali nowym liderem zaplecza Ekstraklasy!

Zespół trenera Dariusza Banasika od początku miał optyczną przewagę, ale nie przyniosło to w pierwszych minutach dobrych okazji. Na trybunach panowała natomiast, tradycyjnie już, fantastyczna atmosfera. Po 20. minutach ciągle mieliśmy remis i żadnych sytuacji z obu stron. Na boisku więcej było walki w środku pola, aniżeli składnych akcji.

W 28. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Michalski, a futbolówkę głową do bramki gości skierował Mateusz Cichocki! Cztery minuty później obrońca Radomiaka znów miał niezłą okazję, ale tym razem uderzył niecelnie. Do końca pierwszej połowy nasza drużyna kontrolowała przebieg gry, wygrywając 1:0.

W 50. minucie Jakubik oddał mocny strzał, ale wysoko nad bramką Zagłębia. Zbyt wielu emocji nie było również na początku drugiej części gry. W 62. minucie świetne dośrodkowanie Abramowicza, z zimną krwią wykorzystał Michalski, podwyższając prowadzenie Radomiaka! Chwilę później świetną akcję lewą stroną przeprowadzili goście, a zagranie Grzelaka wykorzystał Piasecki, z bliska pokonując Kochalskiego.

W 74. minucie Banasiak z dalszej odległości mocno chybił. W 83. minucie Mikita uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Perdijcia. W 87. minucie Banasiak był bliski skierowania piłki do bramki gości, ale nie trafił w futbolówkę z kilku metrów. W 90. minucie Górski przegrał pojedynek z golkiperem Zagłębia - to musi być gol!

Radomiak pokonał spadkowicza z Ekstraklasy i został nowym liderem Fortuna I ligi! Brawo Zieloni!!!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (21 września) o godz. 18.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Mateusz Cichocki 28, Mateusz Michalski 62 - Fabian Piasecki 64

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Mateusz Michalski (76, 77. Patryk Mikita), 11. Michał Kaput, 3. Mateusz Lewandowski (72, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 9. Leândro (82, 55. Meik Karwot) - 22. Maciej Górski.

Zagłębie: 23. Matko Perdijić - 16. Dawid Ryndak (79, 9. Mateusz Szwed), 17. Kacper Radkowski, 25. Piotr Polczak, 27. Rafał Grzelak - 7. Tomasz Nawotka, 20. Jakub Sinior (46, 11. Patryk Mularczyk), 21. Tomasz Hołota, 8. Szymon Pawłowski, 30. Patryk Małecki (46, 10. Stanisław Biłeńkyj) - 99. Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Lewandowski, Banasiak - Sinior, Radkowski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Widzow: 4072.