Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Jarosław Gowin: Jan Strzeżek to najmłodszy, ale i najbardziej dynamiczny kandydat na liście PiS [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-09-13 15:07:00, aktualizacja: 2019-09-13 16:40:00

Wicepremier Jarosław Gowin poparł dziś Jana Strzeżka, ostatniego na liście PiS w najbliższych wyborach do Sejmu. - To najmłodszy kandydat na liście Zjednoczonej Prawicy, ale też najbardziej dynamiczny, a równocześnie już doświadczony - mówił minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Z Janem Strzeżkiem współpracuje od czterech lat. Jest on jednym z współautorów tej wielkiej reformy polskiej uczelni, na którą pracowaliśmy przez trzy lata i która weszła w życie od października 2018 roku - rozpoczął minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wicepremier Gowin dodał również: - Radom jest miastem o potencjale, który wymaga aktualizacji, który wymaga zdynamizowania. Z miasta wyjeżdżają młodzi ludzi. Chcielibyśmy to zatrzymać, stąd program deglomeracji (...). Jan Strzeżek to osoba, która tutaj, na południowym Mazowszu, będzie działała przede wszystkim na rzecz młodych ludzi.

- Dla mnie, jako najmłodszego kandydata, jest niezwykle ważne, żeby moi znajomi, moi rówieśnicy, nie musieli wyjeżdżać z kraju, żeby znaleźć dobre studia. Jednym z moich głównych celów, jeśli wyborcy mi zaufają i zostanę wybrany na posła, będzie więc, aby młodzi ludzie mieli dobre warunki do zakładania działalności gospodarczej - powiedział Jan Strzeżek.

Ostatni na liście PiS w okręgu nr 17, stwierdził również, że jest szczęśliwy, że rząd PiS wprowadził zerowy PIT dla osób poniżej 26. roku życia. - Te dobre zmiany, które już weszły w życie, pozwolą młodym ludziom, zostać w Polsce. Moim zadaniem będzie jednak rozwinięcie tych przepisów po to, żeby młodzi ludzi godnie żyli i pracowali w naszym kraju - mówił Jan Strzeżek.

Przed konferencją Jarosław Gowin spacerował po deptaku, rozdając ulotki i zachęcając do głosowania na Jana Strzeżka. Spotkał m.in. prezydenta Radosława Witkowskiego. Panowie wymienili kilka kurtuazyjnych zdań, ale też porozmawiali nt. budowy Radomskiego Centrum Sportu.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (13)

0
2019-09-19 12:45:00

7 mandatów dla PIS i tylko 1 dla PO takie są prognozy do sejmu w Radomiu. Jeśli chodzi o senat to w naszym mieście PO będzie miało 0 mandatów.

Karol Wicik
2019-09-17 09:09:00

Komentarz zablokowany.

Do :vbn
2019-09-16 13:59:00

O jaki bezrobociu piszesz , czy o tym rejestrowanym dla mieszkańców Radomia , czy też w powiecie , które jest coś niecałe 20 % ? Problemem jest także to , że prace są nędzne i kiepsko opłacane .Osobnym problemem jest także to , że to bezrobocie jest średnio dwukrotnie wyższe niż w POLSCE a UP.nie są redukowane etaty , które to przystawały by do rzeczywistości.

Marta
2019-09-16 13:52:00

Rozumiem, że młody ale gdzie marynarka? Wybiore Fogla.

wystrzegam się
2019-09-15 15:54:00

A niech mnie Pan Bóg strzeże, abym głosował na Strzeżek.

123
2019-09-14 23:14:00

Strzeżek to fajny gość. Za to na widok Grabowskiego robi mi się niedobrze. Nawet w windach wisi. Dlatego proszę redakcję, żeby przestała puszczać jakiekolwiek wywiady z Grabowskim.

Symphonia
2019-09-14 16:12:00

Tatarek na wszystkich swoich forach pewnie blokuje IP bo żaden mój komentarz się nie pokazuje w ogóle. On nie jest wykasowany a w ogóle go ni9e ma! Myślę że to jest wynikiem tego że piszę komentarze negatywne dla obecnej władzy w Radomiu ale rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym. Chciałam Was zapytać czy macie to samo?

Gowin przed Trybunał Stanu i do paki na Wolanowską
2019-09-14 08:55:00

Sezamie otwórz się. Dlaczego Gowinek przed uczelniami swoich nie lobbuje. Bo go olewają studenciaki.

Szmer
2019-09-14 08:13:00

Komentarz zablokowany.

vbn
2019-09-14 00:30:00

@kk: Zamiast pod każdym newsem kłamać o bezrobociu (naprawdę wynosi 11%) idź np. na jakiś kurs czy coś to nie będziesz musiał narzekać na płace w internecie.

kk
2019-09-13 19:01:00

a bezrobocie 22% z powiatem tylko kostka brukowa i trzy zmiany za 1600 zl

maj
2019-09-13 17:53:00

Jedno foto z ...... drugie z Frysztakiem ?No fajne ffigle wychowanka doktor Ewy.No cóż trzeba patrzec w przyszłość !O ludzie !!!!

ok
2019-09-13 17:26:00

oby nie przejął zasad pryncypała ! TYpowy polityczny kameleon!A ten przypadkowy napotkany fgo znana gwiazda PO ?