Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

II dzień MP w lekkiej atletyce: trzy medale dla Radomia! [ZDJĘCIA]

Damian Markowski 2019-08-24 22:01:00

Za nami drugi dzień 95. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce seniorów, które odbywają się na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. W sobotę zawodnicy RLTL ZTE Radom zdobyli trzy medale!

Najpierw Aneta Rydz wywalczyła brąz w skoku wzwyż. Radomianka zaliczyła wysokość 1.83 m. Mistrzynią Polski została bezkonkurencyjna Kamila Lićwinko, reprezentująca barwy KS Podlasie Białystok. Złota medalistka uzyskała wysokość 1.90 m. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Borys (SKLA Sopot), która skoczyła 1.86 m.

Następnie Natalia Wosztyl zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki (czas - 57.78 s.). Najlepsza w tej konkurencji okazała się zawodniczka KS AZS AWF Wrocław, Joanna Linkiewicz z czasem 55.55 s. Srebrny medal zdobyła natomiast Emilia Ankiewicz, reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa, która uzyskała czas 57.34 s.

Na zakończenie drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce radomska sztafeta kobiet 4x100 metrów w składzie: Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła, zdobyła brązowy medal. Złoto wywalczyła sztafeta pań, reprezentująca barwy klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz SL, a na drugim miejscu uplasowała się sztafeta KS AZS AWF Wrocław.

Przypomnijmy, że w piątek srebro wywalczył Mateusz Kaczor w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Relacja z pierwszego dnia mistrzostw - TUTAJ.

W niedzielę m.in. będziemy trzymać kciuki za Martynę Kotwiłę, która bronić będzie tytułu mistrzowskiego na dystansie 200 metrów. Finał zaplanowano na godzinę 15:00.

Wszystkie wyniki (w pozostałych konkurencjach działo się wieeeele!) oraz pozostałe informacje - tutaj.

Pełny program na niedzielę poniżej (na zdj nr 19).