Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomiak zremisował z GKS Jastrzębie

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-08-21 17:30:00, aktualizacja: 2019-08-21 19:24:00

W spotkaniu 5. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka zremisowali przed własną publicznością 2:2 z GKS Jastrzębie. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwszy remis w obecnych rozgrywkach.

Już w 3. minucie Makowski spróbował pokonać Drazika z dalszej odległości, ale golkiper GKS-u wybił futbolówkę na rzut rożny. Następnie z boiska wiało nudą, zawodnicy popełniali bardzo dużo prostych błędów, nie potrafiąc wymienić trzech/czterech celnych podań na połowie rywala.

W 25. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Leandro, strzelając z dziesięciu metrów obok bramki gości. W 31. minucie Jakub Wróbel wyprzedził Abramowicza, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W 37. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Karwot zagrał w pole karne jastrzębian, gdzie świetnie zachował się Damian Nowak, mocnym strzałem z bliska pokonując Drazika.

Druga połowa rozpoczęła się od walki w środku pola. W 56. minucie GKS wyrównał. Fatalny błąd, podobnie jak w meczu z Wartą, popełnił Cichocki, który nie trafił w piłkę, do futbolówki doszedł Adamek, który w sytuacji sam na sam pokonał Kochalskiego.

W 59. minucie po "klepce" Leo z Makowskim, Mikita nie wykorzystał niezłej okazji. W 73. minucie Damian Tront oddał strzał z dalszej odległości, a piłka - po rykoszecie - wpadła do bramki Radomiaka obok zdezorientowanego Kochalskiego.

W 75. minucie jeden z obrońców gości dotknął futbolówkę ręką we własnym polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Patryk Mikita. Chwilę później były zawodnik Legii minimalnie chybił. Zieloni do końca próbowali, ale nie dali rady pokonać raz jeszcze Drazika.

Pojedynek transmitowany był na żywo w Polsat Sport.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Odrą Opole. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (24 sierpnia) o godz. 19:45.

Radomiak Radom - GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)
Damian Nowak 37, Patryk Mikita 75 (k) - Kamil Adamek 56, Damian Tront 73

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (61, 7. Mateusz Michalski), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (71, 22. Maciej Górski), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (86, 3. Mateusz Lewandowski) - 27. Damian Nowak.

GKS: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali, 21. Marek Mróz (66, 6. Łukasz Norkowski), 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach (71, 11. Dominik Szczęch) - 12. Jakub Wróbel, 28. Kamil Adamek (87, 7. Patryk Skórecki).

Żółte kartki: Mikita, Kochalski - Bojdys, Kulawiak.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 3605.

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (3)

0
2019-08-22 09:29:00

W drugiej lidze bardziej mi się podobało. Od czasu do czasu było jakieś zwycięstwo, było się z czego cieszyć. Może warto do tego wrócić, a nie cierpieć w pierwszej lidze

korner
2019-08-22 09:19:00

a niektórzy fanatycy już gadali o ekstralidze...Jak się utrzymaja to będzie sukces

stan44
2019-08-21 21:15:00

Oglądałem w Polsat Sport trochę dokładniej 1. połowę. Ręce nie składały się do oklasków. Wprost przeciwnie, trudno było utrzymać nerwy na wodzy. Nasi wyglądali jak zlepek piłkarzy, którzy dopiero na boisku się poznawali. Ciemno to widzę na przyszłość.