Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Kolejne sukcesy Orkiestry Grandioso

dm 2019-07-01 16:19:00

Młodzi muzycy z Radomia wrócili z medalami z Mistrzostw Europy Orkiestr w Rastede w Niemczech. W rywalizacji wzięło udział 70 orkiestr z 7 krajów, w tym także goście z Malezji i Tajlandii. Mistrzostwa w Rastede rozgrywane są w formule Open - mogą w nich brać udział także zespoły spoza Europy.

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Grandioso"

W konkurencji Parada Marszowa Orkiestra Grandioso zdobyła tytuł wicemistrzowski. W tej samej konkurencji, trzecie miejsce zajęła orkiestra ze Zwolenia. Obie polskie orkiestry uzyskały oficjalne zaproszenie do udziału w Olimpiadzie Muzycznej w Kerkrade w Holandii.

W konkurencji Przemarsz i gra w miejscu, w kategorii orkiestr dętych Orkiestra Grandioso zajęła drugie miejsce, a tamburmajorka Julia Rogala zajęła w tej konkurencji pierwsze miejsce wyprzedzając Angelikę Toporek z MOD Zwoleń.

W konkurencji Show - Musztra Paradna, Orkiestra Grandioso, jako jedyna z polskich zespołów zakwalifikowała się do ścisłego finału, gdzie zajęła ostatecznie 5 miejsce.

W konkurencji Koncert Orkiestra Grandioso wystąpiła w najwyższej klasie trudności zajmując 4 miejsce z bardzo wysokim wynikiem 93,00 pkt./100.

W rywalizacji tamburmajorów Mistrzostw Europy najlepszą okazała się Julia Rogala z Orkiestry Grandioso.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, okupionych ciężką pracą całego zespołu. Przygotowaliśmy się cały rok, a ostatnie 12 dni przed mistrzostwami spędziliśmy na codziennych próbach w Radomiu oraz na warsztatach we Wrześni. Chciałbym podziękować radomskim instytucjom za udostępnianie boisk do naszych ćwiczeń MOSiR-owi, PSP 13, PSP 6 oraz wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w tym zakresie - mówi dyrygent Orkiestry Grandioso Dariusz Krajewski.