Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Radomiak pożegnał II ligę porażką w Łęcznej

Damian Markowski, TylkoRadomiak.pl 2019-05-18 19:53:00

W spotkaniu ostatniej, 34. kolejki II ligi, piłkarze Radomiaka przegrali na wyjeździe 2:5 z Górnikiem Łęczna. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika był to ostatni pojedynek w sezonie 2018/2019. Zieloni już przed tygodniem zapewnili sobie awans na zaplecze Ekstraklasy i dziś pożegnali się z tym poziomem rozgrywkowym.

W 14. minucie Peter Mazan wykorzystał błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk i skutecznie wpakował ją do siatki strzałem od poprzeczki. Górnik odpowiedział w 30. minucie po rzucie rożnym, kiedy to gola strzałem głową zdobył Rogala. W chwili kiedy kibice Radomiaka fetowali przy efektownej oprawie wywalczony tydzień temu awans do I ligi, Górnik zdobył drugiego gola. W 37. minucie do bramki Kochalskiego trafił Dzięgielewski. W 42. minucie gospodarze dołożyli kolejnego gola, a jego autorem był Korczakowski. Do przerwy zatem aż cztery gole.

W przerwie trener Banasik dokonał jednej zmiany. Michała Grudniewskiego zastąpił Karol Kucharski. W 53. minucie Górnik dołożył czwartego gola, a jego autorem był ponownie Dzięgielewski. Od 57. minuty gospodarze grali w "10", bowiem drugą żółtą i czerwoną kartką został ukarany Korczakowski. W 69. minucie Górnik strzelił piątą bramkę w tym meczu. Tym razem błąd Kochalskiego wykorzystał Pigiel. Radomiak zmniejszył rozmiary porażki, a konkretnie w 86. minucie zrobił to Rolinc. Więcej goli już nie padło. Porażka w Łęcznej, ale i tak... AWANS JEST NASZ! - kończy swoją relację portal TylkoRadomiak.pl.

Podsumowanie sezonu w wykonaniu piłkarzy Radomiaka, może być tylko jedno. Zieloni awansowali po 13 latach do I ligi i dziś liczy się tylko ten spełniony przez nasz zespół cel, brawo!

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 5:2 (3:1)
Piotr Rogala 31, Dawid Dzięgielewski 38, 53, Igor Korczakowski 43, Marcin Pigiel 68 - Peter Mazan 14, Jakub Rolinc 85

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski - 4. Maciej Orłowski, 88. Piotr Rogala, 2. Tomasz Midzierski, 6. Paweł Sasin - 19. Filip Szewczyk (86, 3. Szymon Klepacki), 14. Adrian Łuszkiewicz, 23. Kacper Jodłowski (82, 22. Robert Pisarczuk), 40. Igor Korczakowski, 17. Marcin Pigiel (72, 16. Jakub Cielebąk) - 93. Dawid Dzięgielewski (64, 28. Paweł Wojciechowski).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik (78, 23. Konrad Witkowski), 2. Michał Grudniewski (46, 6. Karol Kucharski), 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk - 70. Bruno Luz (62, 22. Jakub Rolinc), 10. Peter Mazan (62, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 17. Maciej Filipowicz, 8. Patryk Winsztal - 97. Dominik Sokół.

Żółte kartki: Korczakowski, Jodłowski - Grudniewski, Kaput.
Czerwona kartka: Igor Korczakowski (56. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

Sędziował: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).