Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Tłumy podczas Biegu Kazików. Poszukaj się na zdjęciach

dm 2019-03-11 11:20:00

Tradycyjny Bieg Kazików zakończył trwające od ponad tygodnia obchody święta patrona Radomia - św. Kazimierza Jagiellończyka. W biegu głównym, na dystansie 10 kilometrów rywalizowało prawie 1200 zawodników z całego kraju, a także biegacze zza granicy.

Wygrał Artur Kozłowski z Sieradza reprezentujący barwy klubu Sanprobi Team. Trasę biegu pokonał w czasie 29 min i 47 sek. Drugi był Robert Głowała z GKS Wilga Garwolin, a trzeci - Dmytro Didovodiuk z Ukrainy. Najlepszym zawodnikiem z Radomia okazał się Mateusz Kaczor, który zajął ósme miejsce.

Odbyły się też biegi dzieci i młodzieży oraz Bieg Charytatywny na dystansie 2 km, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego chłopca.