Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Radomka straciła szansę na fazę play-off

dm 2019-02-22 19:53:00

W spotkaniu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka przegrała na własnym parkiecie 2:3 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Nasz zespół prowadził już 2:0, ale kto nie wygrywa 3:0, ten... no właśnie.

W pierwszym secie nasz zespół dominował praktycznie od początku do końca. Bardziej wyrównana była druga partia, w której, dzięki świetnej grze w końcówce, również lepsze okazały się gospodynie.

Niestety, gdy wydawało się, że siatkarki E.Leclerc Radomki wygrają pewnie w trzech setach, kolejne dwie partie padły łupem rywalek z Bielska-Białej. Gra nagle odmieniła się o 180 stopni - to BKS prezentował się o wiele lepiej.

W tie-breaku podopieczne trenera Skroka dalej nie mogły odnaleźć dobrego rytmu, który przyniósł im prowadzenie 2:0. Radomka przegrywała 5:8, 7:11. Ostatecznie BKS triumfował do 10. Siatkarki z Radomia przegrały po raz trzynasty w sezonie i definitywnie straciły szansę na awans do fazy play-off, ulegając drużynie, która aktualnie zajmuje właśnie 6. miejsce.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (1 marca) o godz. 18:00.

E.Leclerc Radomka Radom - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 19:25, 10:15)

Radomka: Skrzypkowska 4, Sakradzija 3, Grabka 4, Bałucka 2, Kubacka 12, Abercrombie 25, Samul (libero) oraz Drabek (libero), Molenda 7, Biała 8, Szczepańska-Pogoda 8, Alishanova 1, Ponikowska.

BKS: Nowicka 9, Różański 18, Konieczna 16, Herelova 14, Moskwa 7, Mucha 19, Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna, Jagodzińska 3.

MVP: Julia Nowicka (BKS).