Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Obóz we Włoszech. Radomiak pewnie pokonuje Szwajcarów

dm 2019-02-15 17:01:00

W drugim, a zarazem ostatnim sparingu podczas zgrupowania we Włoszech, piłkarze Radomiaka pokonali 3:0 młodzieżową drużynę szwajcarskiego FC Zürich, grającego na co dzień w III lidze (jako rezerwy uczestnika fazy pucharowej Ligi Europy).

Bramki dla Zielonych zdobyli młodzi: Dominik Sokół (dwie) oraz Patryk Winsztal, który potwierdza, że ma niesamowity zmysł strzelecki.

W drużynie lidera II ligi wystąpił 19-letni Konrad Witkowski z czwartoligowego Huraganu Wołomin.

- To był dla nas bardzo wartościowy sparing z wymagającym rywalem. Zagraliśmy z ekipą, w której grają młodzieżowi reprezentanci kraju, byli dobrze wyszkoleni technicznie i taktycznie. Był to mecz zacięty, natomiast w pewnym momencie zdominowaliśmy przeciwnika i zasłużenie wygraliśmy - mówi trener Dariusz Banasik.

W 25. minucie boisko opuścił Leandro, który wypracował jedną z bramek, a przy oddaniu strzału poczuł lekki ból w nodze i sztab Radomiaka nie chciał ryzykować zdrowia najlepszego strzelca. - Okazało się, że to nie jest nic groźnego, ale to jest dla nas tak cenny zawodnik, ze nie było sensu ryzykować jego zdrowia. W sparingu nie zagrał też Michał Grudniewski, który złapał dziś temperaturę. Poza tym są jakieś drobne urazy, ale ogólnie wszyscy zawodnicy są zdrowi - dodaje trener radomian.

Dla naszego zespołu był to ostatni mecz kontrolny w Italii. W sobotę piłkarze Radomiaka rozpoczą podróż powrotną do Polski.

Radomiak Radom - FC Zürich U-21 3:0 (2:0)
Dominik Sokół 11, 14, Patryk Winsztal 70

Radomiak: (I połowa) Artur Haluch - Jakub Wawszczyk, Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Damian Jakubik, Bruno Luz, Meik Karwot, Rafał Makowski, Adam Banasiak, Leândro (26 Dawid Jabłoński), Dominik Sokół. (II połowa) Mateusz Kochalski - Dawid Jabłoński (81 Konrad Witkowski), Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Jakub Wawszczyk, Patryk Mikita, Rafał Makowski (63 Patryk Winsztal), Meik Karwot (60 Michał Kaput), Bruno Luz (76 Karol Kucharski), Adam Banasiak (60 Maciej Filipowicz), Dominik Sokół (63 Jakub Rolinc).