Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

MOSiR: Prace na budowie Radomskiego Centrum Sportu będą kontynuowane

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-01-22 08:08:00, aktualizacja: 2019-01-22 15:45:00

W ubiegłym tygodniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wezwał konsorcjum firm Rosa-Bud S.A i Maxto Sp z o.o. do powrotu na plac budowy i dokończenie prac. - Przedstawiciele głównego wykonawcy stawili się w ustawowym terminie w naszej siedzibie, gdzie przedstawili optymalne rozwiązanie sytuacji - informuje Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.

Tak wyglądała budowa RCS pod koniec lata. I niewiele od tego momentu się zmieniło...

- Firmy przygotują specjalistyczną inwentaryzację oraz harmonogram działań. Prowadzą również działania zmierzające do tego, żeby podwykonawcy dokończyli prace w swoich zakresach. Najważniejsze, że prace wkrótce będą kontynuowane - dodaje prezes Janduła.

Wobec zaistniałej sytuacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji złożył w Ministerstwie Sportu wniosek o przesunięcie terminu rozliczenia hali na 31 października 2019 roku.

autor: dm, MOSiR

Wasze komentarze (21)

olo
2019-01-23 17:50:00

tu nie ma się z czego wyśmiewać a ni nad czym pastwić. Takie władze miejskie jakie sobie "zafundowaliśmy" w ostatnich wyborach to porażka wszystkich radomian. Najgorsze jest to, że już gorzej być nie może ale to jeszcze przez 5 lat!!!!! Boże, miej w opiece to miasto za cara gubernialne, za Hitlera siedzibę dystrychtu, za "demokracji" pośmiewisko!

0
2019-01-23 07:59:00

Kto to powiedział? https://www.cozadzien.pl/radom/radoslaw-witkowski-hala-bedzie-na-czas/51087?fbclid=IwAR0VA0wV8Fc0UQ1hu0ybEktGOvsFa-q5_c3m5Fm2tyWgf-LGxRpZfH6IH50

0
2019-01-22 23:41:00

Czytając te brednie o winie Rosy za opóźnienia i brak jakiejkolwiek winy Witkowskiego jako prexydenta, nasuwa się pytanie, czyja to wina jak koń ciągnie zbyt wolno, konia czy woźnicy?

Karol
2019-01-22 20:53:00

Hej ! Kochajacy PO. Znowu wielkie oszustwo waszych idolków. Wasi idole to oszuści. Wy im w tym dzielnie pomagacie. Przytakujecie bez najmniejszej dozy myślenia. Włączcie swoje mózgi. Obietnice PO nie warte są funta kłaków.

do mmm
2019-01-22 20:12:00

Dlaczego kłamiesz? Dlaczego? Bezrobocie w Radomiu wynosi 11,9 proc a w grudniu przybyło zaledwie 140 osób. To typowe w tym okresie. Dlaczego więc kłamiesz? Modlę się za Ciebie

Ramek RKS
2019-01-22 19:17:00

Nawet nie trzeba mieć podstawówki skończonej aby wiedzieć od początku że co najmniej o rok się przedłuży budowa stadionu, to jest Radomska firma moim zdaniem i tak bardzo dobrze pracują,plac margaretki 40 metrów chodnika robili w pół roku.Powoli cierpliwości ludzie kochani tyle lat nic nie było ,niech robią spokojnie a dokładniej.pozdr

Do Do 0
2019-01-22 16:37:00

Nie gdybaj. Skurkiewicz po pierwsze nie wygrał wyborów, po drugie nie rozpoczynał inwestycji a po trzecie nie łgał w żywe oczy, obiecując imprezy w wirtualnej hali w styczniu tego roku. Co do tego kto budował i buduje tego gniota, to buduje go miasto, którego przedstawicielem jest nikt inny tylko prezydent. To on od początku grał halą i stadionem pod wybory i gdyby terminy zostały dotrzymane, to on nie nikt inny trąbił by swój sukces. W tej sytuacji jaka ma teraz miejsce, tę żabę je Mosir. Gdyby główny inwestor, czyli ostatecznie Gmina Miasta Radomia w postaci spółki miejskiej, nad którymi pieczę sprawuje prezydent, czyli niejaki Radosław Witkowski działali sprawnie i konsekwentnie, to nie było by teraz wstydu. Co zaś tyczy s?ę kondycji Rosy i jej ewentualnego upadku czy braku zleceń, to proponuję żebyś się o to nie martwił. Przekonany też jestem, że nawet złotówka z tych trąbionych kar umownych nie wpłynie do kasy miejskiej, tak jak chociażby było ze słynną kładką Radka.

Stach Balach
2019-01-22 15:36:00

To nie tylko ta budowa jest opóźniona inne świetne inwestycje już słynna na całą Polskę kładka, to lotnisko nikomu nie potrzebne, to woda która miała stanieć po wyborach to ciepło, które drożało w ubiegłym roku dwa razy, to walające się gabaryty nieodbierane przez gminę właściciela śmieci itd. itp. A mieszkańców wciąż ubywa!

Drewnicki
2019-01-22 13:11:00

Proszę radnych aby złożyli interpelację dot. stanu zatrudnienia na MOSiR. Czy prawdą jest że oprócz pani manager pracuje jeszcze kierownik boiska którego nie ma (brat pewnego niby bezpartyjnego) oraz 4 innych pracowników do obsługi hali i stadionu zatrudnionych jeszcze w zeszłym roku.

mmm
2019-01-22 13:04:00

a wiecie ze bezrobocie w Radomiu 15% i rosnie

0
2019-01-22 12:38:00

Że nic z tego nie wyszło dowiemy się za ok. pół roku. Kolejna próba mająca na celu przerwanie naliczania odsetek karnych. Szkoda że w Radomiu nic się nie zmienia. Mamy prze...

hehehe
2019-01-22 12:30:00

jest po radkowemu :-) szkoda miasta

678hjkdd
2019-01-22 12:13:00

Żenującego spektaklu ciąg dalszy... Radom siła w...PROWINCJI!!!

Do O
2019-01-22 12:12:00

No nie rób z ludzi idiotów. Jeśli tak piszesz, to chyba myślisz, że jakby prezydentem został Skurkiewicz, to by skrzyknął ekipę chłopaków z rynku, sam chwycił za łopatę i już by hala działała. Przed wyborami też halę budował MOSiR a nie Witkowski. Co ma prezydent, jakikolwiek do tego co się dzieje w prywatnych firmach? Owszem nowych zleceń, w obecnej sytuacji Rosy, nikt jej nie da, ale trzeba trzymać kciuki, żeby nie padła i razem z Maxto halę i stadion skończyła. Żaden prezydent, czy z PO czy z PIS tego za nich nie zrobi, więc proszę nie jątrz.

0
2019-01-22 11:45:00

Przed wyborami halę budował Witkowski, teraz buduje mosir. Bez wzgkędu na wszystko, to chyba największa porażka Witkowskiego. Jego nieporadność bije wszelkie rekordy. Taki prezydent, to katastrofa Radomia. Strach pomyśleć, że to ma trwać jeszcze pięć lat.

Janusz
2019-01-22 10:37:00

Radom siła w precyzji.

rynce
2019-01-22 10:33:00

opadajom

0