Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS przeciw lokalizacji centrum kultury przy Starym Ogrodzie [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-01-15 15:55:00, aktualizacja: 2019-01-15 17:21:00

Radni Prawa i Sprawiedliwości są przeciwko budowie Radomskiego Centrum Kultury w parku Stary Ogród. - Zwraca się do nas wiele osób, środowisk, abyśmy, jako radni, nie wyrażali zgody na obecną lokalizację budowy tego centrum - powiedział Dariusz Wójcik.

- Mieszkańcy chcą, aby to odbyło się po konsultacjach, po zapoznaniu się ze wszystkimi lokalizacjami i w tym momencie kierujemy pismo do prezydenta Witkowskiego - dodał przewodniczący klubu radnych PiS.

W piśmie jest prośba o niepodpisywanie umowy ze stowarzyszeniem Architektów Polskich i przeznaczenie 100 tys. zł na nowy konkurs architektoniczny. Pełna treść pisma - na wideo powyżej.

- Wszyscy wiemy, jak ważne w Radomiu są tereny zielone. Budowanie RCK kosztem takiego terenu, nie jest uzasadnione. Walczymy ze zdrowiem, staramy się dbać, aby nasze powietrze było czyste (...). Sugeruję, aby na tej działce, która sąsiaduje z parkiem Stary Ogród, dokonać nasadzeń, posadzić tam drzewa, a nie budować centrum kultury - podkreśliła przewodnicząca Kinga Bogusz.

autor: dm

Wasze komentarze (16)

stefan
2019-01-16 01:11:00

Komentarz zablokowany.

Antek
2019-01-15 23:34:00

Komentarz zablokowany.

Społeczny Komitet Ratowania Parku Kulturowego Stary Radom
2019-01-15 23:19:00

Radni w tym wywiadzie nie mają pojęcia, że na tych działkach znajdują się pomniki przyrody, a teren leży w ochronie konserwatora jako Park Kulturowy Stary Radom. Utworzony uchwałą Rady Miejskiej w 2011, a w 2017 kolejną uchwałą plan ochrony tego terenu.

spokojnie wygra pis
2019-01-15 22:27:00

Spokojnie na jesieni juz bedzie poseł PiS pani Kinga Bogusz. W koncu PiS w naszym okregu musi miec jakas pania poseł. Kiedys była Lucyna Wiśniewska, Marzena Wróbel,a obecnie jest Anna Kwiecień a bedzie Kinga Bogusz.

0
2019-01-15 22:15:00

Proponuję zrobić Centrum Kultury na Zamłyniu. Może Bogusz w końcu kultury się nauczy i szanowania ludzi.

ego
2019-01-15 20:48:00

a czy roli RCK nie może pełnić odbudowywana kamienica Deskurów? Po co mnożyć byty? Swoją drogą, ładny casus przytrafił się p. Kindze Bogusz: "Walczymy ze zdrowiem, staramy się dbać, aby nasze powietrze było czyste (...)" - walczymy ze zdrowiem...

Kamil
2019-01-15 20:07:00

Tereny zielone to płuca naszego miasta. Powinniśmy dbać o nie bez względu na barwy polityczne.

popis
2019-01-15 20:04:00

Brawo.Wreszcie sie moge z wami zgodzić.

0
2019-01-15 19:22:00

Komentarz zablokowany.

321
2019-01-15 19:11:00

Stary Ogród to bardzo dobra lokalizacja. PiS jak zawsze tylko jątrzy.

Paszko
2019-01-15 19:02:00

Centrum Kultury powinno się znajdować niedaleko Miasta Kazimierzowskiego, może gdzieś na terenach przy Wałowej, albo Reja.

do:Ale jaja
2019-01-15 18:49:00

To PO rządzące w Radomiu wpadło na ten idiotyczny pomysł i oni chcą to Centrum. Nawet nie rozumiesz co piszesz.

0
2019-01-15 18:46:00

A ile pieniędzy będzie wydane na prace poboczne! Wyobraźcie sobie przebudowę ronda przy Okulickiego!!! Pani Lasota o tym mówiła. Ach co to ma nie być. Czy ci, co wpadli na ten pomysł zdają sobie sprawę?

Ale jaja
2019-01-15 18:44:00

Komentarz zablokowany.

Jan
2019-01-15 18:43:00

NIE ! NIE ! NIE I NIE ! DLA CENTRUM W STARYM OGRODZIE. TYLKO WARIATA STAĆ NA TEN POMYSŁ !

12344
2019-01-15 18:02:00

I CO TO KOGO OBCHODZI