Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Inicjatywa mieszkańców XV-lecia. Chcą nowego placu zabaw

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-12-12 10:23:00

Mieszkańcy Os. XV-lecie rozpoczęli inicjatywę zbierania podpisów pod petycją ws. utworzenia nowych placów zabaw w pobliżu ul. Kusocińskiego i Sportowej. Inicjatorami akcji są aktywiści społeczni, Patryk Fajdek ze Stowarzyszenia Łączy nas Radom i Karolina Skowron z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

- Dzieci, żeby nie spędzały czasu na ulicy lub przed komputerami, muszą mieć miejsce do zabawy, bezpieczne place zabaw w swojej najbliższej okolicy. To dlatego wspólnie z mieszkańcami wyszliśmy do Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z tą inicjatywą. Uważamy, że brak odpowiedniego miejsca do zabawy, ogranicza prawidłowy rozwój dzieci w ramach społeczeństwa, obniża komfort mieszkania na osiedlu oraz powoduje, że dzieci i młodzież poszukują alternatywnych, niekoniecznie bezpiecznych, metod spędzania czasu wolnego - mówił o powodach rozpoczęcia nowej inicjatywy Patryk Fajdek.

Karolina Skowron dodała: - Naszym celem, jako rodziców i osób, którym leży na sercu dobro najmłodszych, jest uzyskanie wsparcia spółdzielni i lokalnych władz dla inicjatywy zmierzającej do zapewnienia warunków aktywnej i bezpiecznej zabawy dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu społecznego i materialnego rodziców. Pragnę przypomnieć, iż prawo każdego dziecka do zabawy gwarantuje konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. W artykule 31 konwencji możemy przeczytać, że uznaje się prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego oraz uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych.

autor: dm

Wasze komentarze (14)

jaga
2018-12-14 09:20:00

Brawo za pomysł na kampanię wyborczą. Brawo lokalne media wspierające kampanię tzw. nienależnych aktywistów. Czarne marsze chyba się przejadły i trzeba szukać nowych pomysłów na dobry wyborczy PR.

radomianin
2018-12-12 23:58:00

brawa za pomysl, tak!

wqa
2018-12-12 22:29:00

Patryk a lekcje już odrobiłeś? Wybory blisko?? Biedroń obiecał Ci 1, której nie dala CI Nowoczesna?

protazy
2018-12-12 21:22:00

Już się gubię czyja inicjatywa: rodziców, mieszkańców osiedla, stowarzyszeń, czy dwojga osób? Niedawno zdaje się te same osoby i organizacje chciały Rady Kobiet? Plac zabaw chyba bliżej ludzi i rzeczywistości. Oj chyba to przygrywka wyborcza bo widać nadaktywność.

0
2018-12-12 16:24:00

Promocja przed wyborami

Rj
2018-12-12 15:37:00

Nareszcie. Może właśnie takimi małymi ale ważnymi krokami radomskie młodziaki zmienią Radom. Super!!!!!

Ja
2018-12-12 15:34:00

Brawo brawo brawo!!!!!!!!!@. Oby tak dalej

2+2=4
2018-12-12 15:33:00

Bardzo dobra inicjatywą. Koniecznie trzeba ją zaprezentować w pozostałych osiedlach Radomia. Widać że młodzi ludzie potrafią myśleć o innych

p
2018-12-12 15:00:00

Inicjatywa słuszna, ale jak tylko zostanie wytyczona lokalizacja, pojawi się kontrinicjatywa pod hasłem "byleby nie pod moimi oknami". Tak ostatnio było w rejonie Chrobrego/Jasińskiego :)

patol
2018-12-12 13:47:00

Bo kogo obchodzi Ustronie ?

Radomiak
2018-12-12 13:10:00

Świetna inicjatywa, gratuluje stowarzyszeniom :)

zupa
2018-12-12 11:30:00

Nie piszą bo nie było zgody z urzędu.

Arkadiusz Głaz
2018-12-12 11:05:00

A czemu to redakcja nie pisze o inicjatywie społecznej na Ustroniu, a konkretnie o zebranych podpisach pod petycją złożoną we wrześniu do prezydenta miasta o budowie wyniesionych bezpiecznych przejść dla pieszych, na którą do tej pory nie ma odpowiedzi?

sdf
2018-12-12 10:25:00

Popieram inicjatywę.