Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Kolejna porażka Radomki i spadek na ostatnie miejsce w tabeli LSK

dm, lsk.pls.pl 2018-12-03 19:22:00

W spotkaniu 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe 1:3 z PTPS Piła. Dla drużyny trenera Jacka Skroka to szósta porażka w sezonie 2018/2019. Radomianki spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszej partii zespół gości praktycznie nie podjął walki. W żadnym elemencie nie był w stanie dorównać gospodyniom. W ataku radomianki zdobyły tylko osiem punktów. Enea PTPS odskoczyła na 8:4 oraz 12:6 i spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Początek drugiego seta był wyrównany (7:7). Następnie inicjatywę przejęły radomianki (11:13). Pilanki zdobyły serię punktów i prowadziły 16:13. Potem gra się znowu wyrównała (19:19) i końcówka została błyskawicznie wygrana przez ekipę gości.

W dwóch kolejnych partiach gospodynie bardzo ograniczyły swoje błędy i siatkarki Radomki nie były w stanie im sprostać. Oba sety Enea PTPS pewnie wygrała.

E.Leclerc Radomka przegrała z ostatnią drużyną w tabeli LSK i teraz to drużyna trenera Skroka plasuje na 12. miejscu. Obecna sytuacja ekipy z Radomia jest nie do pozazdroszczenia.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z Energa MKS Kalisz. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (7 grudnia) o godz. 17:30.

Enea PTPS Piła - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:15, 20:25, 25:19, 25:15)

Enea: Szpak, Azizova, Strantzali, Piotrowska, Stencel, Piotrowska, Pawłowska (libero) oraz Trojan.

Radomka: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Skrzypkowska, Borawska, Bałucka, Ponikowska, Drabek (libero) oraz Biała, Alishanova, Molenda, Kubacka.

MVP: Marharyta Azizova (Piła).