Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Pięciosetowy bój w hali MOSiR. Radomka przegrała z Legionovią

dm 2018-11-21 20:55:00

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała na własnym parkiecie 2:3 z Legionovią Legionowo. Dla zespołu trenera Jacka Skroka to czwarta porażka w sezonie 2018/2019.

Pierwszą partię spotkania od prowadzenia 3:0 rozpoczął zespół gości. Radomianki jednak szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu 5:5. W dalszej części zespoły grały bardzo równo 15:15. Co prawda w drugiej połowie seta gospodynie odskoczyły na dwa oczka 17:15, ale siatkarki z Legionowa odrobiły straty 20:20. Końcówka była zacięta 24:24. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętowała Zuzanna Górecka 27:25.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Do stanu 4:4 drużyny grały punkt za punkt. Następnie piąty przysłowiowy bieg włączyły zawodniczki z Radomia 9:5 i 14:8. Na niewiele zdały się zmiany w składzie DPD Legionovii - na boisku pojawiała się m.in. Kicka. Zawodniczki E.Leclerc Radomka Radom nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 22:11. Wygrały pewnie tę część meczu do 14. W ostatniej akcji Ewelina Polak zaserwował w aut.

Kolejny set miał bardzo zmienny przebieg. Początkowo na prowadzeniu były podopieczne Jacka Skroka 8:4. Przyjezdne nie miały zamiaru się poddać i doprowadziły do remisu 10:10. Od tego momentu to siatkarki DPD Legionovii kontrolowały sytuację na boisku. Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozgrywała Górecka, która zakończyła tę partię skutecznym atakiem po bloku 25:19.

Czwarta partia to kopia drugiej odsłony mecz. Gospodynie dość szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi i do końca dyktowała warunki gry 14:9 i 22:13. Ostatni punkt na wagę remisu w meczu zdobyła Skrzypkowska 25:14. W głównej mierze to właśnie wspomniana zawodniczka pociągnęła zespół z Radomia do zwycięstwa w tym secie.

Tie-break do połowy był wyrównany 8:6. Po krótkiej przerwie inicjatywę przejęły legionowianki. Serią bardzo dobrych zagrywek popisała się Kicka. Ostatni punkt dla swojej drużyny zdobyła Beata Olenderek - czytamy na stronie LSK.

MKS E.Leclerc Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)

Radomka: Skrzypkowska 14, Grabka 8, Bałucka 16, Bączyńska 17, Ponikowska 6, Szczepańska-Pogoda 12, Samul 2 (libero) oraz Drabek (libero), Kapturska, Borawska 1, Biała.

Legionovia: Jasek 1, Olenderek 9, Polak 2, Górecka 27, Wójcik 8, Kicka 11, Adamek (libero) oraz Adamek (libero), Skorupa 11, Tanner, Pickrell 3.

MVP: Zuzanna Górecka (Legionovia).