Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej: PiS bierze wszystko! Radni ustalili wynagrodzenie prezydenta Witkowskiego

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-11-20 16:00:00, aktualizacja: 2018-11-20 19:15:00

Na wtorkowej nadzwyczajnej sesji radni wybrali nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz przewodniczących poszczególnych komisji. Ponadto ustalono wynagrodzenie prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego.

Dużo było dziś głosowań

16:00 Porządek dzisiejszych obrad:

1. Wybór Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Radomiu.
2. Wybór Przewodniczących komisji Rady Miejskiej w Radomiu.
3. Ustalenie składów osobowych komisji Rady Miejskiej w Radomiu.
4. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

1) zmiany Statutu Miasta Radomia - druk nr 3,
2) zmiany uchwały Rady Miejskiej w Radomiu Nr 768/2018 z dnia 15 października 2018 r. w sprawie procedury wykonywania inicjatywy uchwałodawczej przez grupę mieszkańców – druk nr 4,
3) ustalenia wysokości wynagrodzenia dla Pana Radosława Witkowskiego – Prezydenta Miasta Radomia – druk nr 5.

16:03 Przewodnicząca Bogusz otworzyła 2. nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej.

16:07 Przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Wójcik na wiceprzewodniczących Rady Miejskiej zgłosił Katarzynę Pastuszkę-Chrobotowicz oraz Adama Bocheńskiego, zaś przewodnicząca klubu radnych Koalicja Obywatelska Marta Michalska-Wilk zgłosiła Wiolettę Kotkowską.

16:08 Przerwa...

16:21 Obrady zostały wznowione. Za chwilę głosowanie. Jak to zrobić poprawnie, tłumaczy przewodniczący Komisji Skrutacyjnej, Piotr Kotwicki.

16:26 Jedna karta uległa zniszczeniu... mamy zamieszanie.

16:28 Trwa tajne głosowanie.

16:31 Przerwa na zliczenie głosów.

16:46 Obrady zostały wznowione.

16:50 Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Radomiu zostali wybrani: Adam Bocheński (26 głosów) oraz Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz (25 głosów). Wybrana nie została Wioletta Kotkowska (12 głosów). Aby zostać wiceprzewodniczącym, potrzebne dziś było 14 głosów.

16:52 Marta Michalska-Wilk: Nie musieliśmy długo czekać, dobra zmiana... Mamy pierwszy przykład braku dobrej woli, chęci współpracy. Złamaliście podstawowe standardy, jakie do tej pory obowiązywały, że nawet najmniejszy klub w Radzie, ma swojego przedstawiciela w prezydium. To totalny brak szacunku dla demokracji.

16:57 Dariusz Wójcik: Nie jest miło słuchać takich słów. Mam prośbę, wskażcie jeden samorząd w Polsce, w którym rządzi PO, Nowoczesna, PSL czy ktoś inny z Koalicji Obywatelskiej, i PiS otrzymało tam jakąś funkcję. My dalej chcemy, żeby przedstawiciel KO był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, ale czekamy na zakończenie naszych rozmów. Pozwólcie, że my jako większość w Radzie, mamy prawo wyrazić swoją wolę. Ja nie mówię panu prezydentowi, kto ma być wiceprezydentem, wygrał wybory, więc sam sobie dobierze współpracowników i pozwólcie, że my, mając większość w Radzie, też tak zrobimy. Po zakończeniu rozmów z KO, ta partia również będzie miała wiceprzewodniczącego RM.

17:01 Trwa głosowanie na przewodniczących poszczególnych komisji.

Przewodniczącymi komisji zostali:

Komisja Rewizyjna: Łukasz Podlewski.
Budżetowa: Marcin Kaca.
Gospodarki: Robert Fiszer.
Ochrony i Kształtowania Środowiska: Piotr Kotwicki.
Edukacji: Dariusz Wójcik.
Sportu i Turystyki: Kazimierz Staszewski.
Do spraw Polityki Senioralnej: x.
Rozwoju Miasta: Mateusz Kuźmiuk.
Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny: Teresa Skoczek.
Bezpieczeństwa: Karol Gutkowicz.
Kultury i Promocji: Ewa Czerwińska.
Regulaminowa i Spraw Radnych: Mirosław Rejczak.
Do spraw Majątku Spółek Miejskich: Marcin Majewski.
Skarg, Wniosków i Petycji: x.

17:12 Dariusz Wójcik: W imieniu klubu PiS, na przewodniczącego komisji Rozwoju Miasta, zgłaszam... Mateusza Tyczyńskiego... Śmiech na sali. Oczywiście, chodziło o Mateusza Kuźmiuka.

17:16 10 minut przerwy... Są jakieś problemy z maszynkami do głosowania.

17:25 Jako, że radnych w tym momencie PiS ma 15 (brakuje na sali Artura Standowicza, która zrezygnował z mandatu), a przewodniczący Rady Miejskiej oraz wiceprzewodniczący, nie mogą być przewodniczącymi komisji, będziemy mieli jednego przewodniczącego z Koalicji Obywatelskiej, gdyż komisji jest 13...

17:29 Komentarze przewodniczącyh klubów po pierwszych głosowaniach w nowej kadencji RM:

17:30 Obrady zostały wznowione. Przed nami kolejne głosowania. Wyniki powyżej.

17:39 Ws. przewodniczącego komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Dariusz Wójcik: - W związku z tym, że chcemy współpracować z Koalicją Obywatelską, nie jak to ma miejsce w całej Polsce, nie zgłaszamy kandydata na przewodniczącego tej komisji. Poczekamy do zakończenia rozmów o współpracy dla dobrego naszego miasta.

Kandydaturę Kazimierza Woźniaka wycofała również Marta Michalska-Wilk.

17:43 Przerwa przed ustaleniem składów osobowych komisji Rady Miejskiej w Radomiu.

18:19 Obrady zostały wznowione.

18:20 Prezydium Rady, po raz pierwszy, w takim składzie:

18:21 Trwają głosowania ws. składów osobowych poszczególnych komisji. Zostały one ustalone przez przewodniczących obu klubów.

18:40 Koniec głosowań. Przechodzimy do kolejnego punktu obrad, tj. rozpatrzenia projektów uchwał. Zaczynamy od zmiany Statutu Miasta Radomia.

18:43 - Zmiana polega na połączeniu Komisji Edukacji z Komisją Sportu i Turystyki oraz utworzeniu Komisji do spraw Polityki Senioralnej - poinformował Dariusz Wójcik.

18:47 Jerzy Zawodnik: Dwie duże komisje są łączone w jedną komisję, natomiast z komisji zdrowia wyłączana jest komisja ds. polityki senioralnej, a przecież one się łączą. To jest bardzo zły projekt uchwały.

18:50 Konrad Frysztak: Po co to jest tworzone i dlaczego nie była głosowana jedna z komisji? Bo na dzisiaj jest was 15, dlatego. Stworzyliście nowy program, 500+ dla radnego. I Panie Wójcik, Warszawa, Łódź, Gdańsk i wiele innych. Są miasta i Rady, gdzie rządzi PO i są wiceprzewodniczący z PiS. Proszę sprawdzać takie informacje, przed ich wypowiedzeniem.

18:52 Mateusz Tyczyński: Uważam za ogromny błąd, że nie będzie osobnej Komisji Sportu.

18:55 Dariusz Wójcik: Dostrzegamy potrzeby senioralne w Radomiu (...). Komisja edukacji i sportu, przez wiele lat działa jako komisja wspólna. Głównym zadaniem gminy jest sport dzieci i młodzieży. Chcemy wzmocnić działania rady w sport młodzieżowy w Radomiu. Nie robimy tego na zawsze, może wrócimy do tego, co było.

18:58 Radosław Witkowski: Byłem kiedyś członkiem tej dużej komisji i pamiętam, jak edukacja dominowała na obradach, bo to bardzo ważna dziedzina. Uważam, że decyzja Dariusza Wójcika w 2014 roku, o rozdzieleniu tych komisji, była bardzo dobra i nie należy tego niszczyć. Mam inną propozycję, jak tak bardzo chcecie, aby to radny od Was był przewodniczącym tej komisji, to zmieńcie status, że jeden radny moży być przewodniczącym dwóch komisji...

18:59 Projekt został przez radnych przyjęty. 15 było "za".

19:04 Kolejny punkt jest taki, że mało kto wie, o co chodzi i na mównicy wyjaśnia wszystko mecenas z biura Rady Miejskiej.

19:07 Ostatni projekt uchwały jest ws. ustalenia wysokości wynagrodzenia dla prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

19:11 Dariusz Wójcik: Zgłosiliśmy ten projekt uchwały, żeby procedura obowiązująca samorządy, została zrealizowana. Na nas, jako radnych, ciąży obowiązek ustalenia wynagrodzenia pana prezydenta i my jako klub PiS czuliśmy się w obowiązku przygotować taki projekt uchwały. Są to maksymalne górne widełki, jakie przewidział ustawodawca. Uważamy, że prezydent Radomia powinien pobierać maksymalne wynagrodzenie, jakie przewidział ustawodawca. Zdaję sobie sprawę, że to wynagrodzenie nieadekwatne do pełnionych obowiązków, ale ustalamy "maksa".

19:12 Mateusz Tyczyński zgodził się z przewodniczącym Wójcikiem ("po raz pierwszy od dawna"), zaś przewodnicząca Bogusz zapytała, czy radny Frysztak do tej uchwały też będzie składał wniosek formalny :)

19:13 Uchwała została przyjęta.

19:14 Kwota brutto to 10 400 zł, zaś netto - 7 340, 90 zł.

19:15 Sesja została zakończona. Dziękujemy za uwagę.


Uroczysta sesja. Ślubowanie radnych i prezydenta. Kinga Bogusz nową przewodniczącą Rady Miejskiej [WIDEO, ZDJĘCIA]

autor: dm

Wasze komentarze (92)

0
2018-11-22 18:19:00

Droga redakcjo, czy macie redaktorów, których słownictwo jest ograniczone czy robicie to specjalnie?Co to znaczy "...PiS bierze wszystko!..". Chyba, że chcecie jątrzyć

op
2018-11-22 09:52:00

a dlatego ze mowil ze jesli wygra to zrezygnujei to bedzie test dla niego czy robi z buzi du..... czy mowi prawde

do op
2018-11-22 09:08:00

Dlaczego radny ma rezygnować z pracy w PGZ? Prezes Kaczyński mówił że osoby pracujące w państwowowych spółkach nie powinny startować ale ta zasada nie obowiązuje w naszym mieście. Tak samo jak Prezes Kaczyński mówił w 2017 roku że byli działacze PO nie mogą startowac do samorządu z listy PiS. Oczywiście ta zasada nie dotyczy Radomia gdzie dwójka byłych działaczy radomskiej PO startowała z wysokich miejsc radomskiego PiS.

op
2018-11-22 08:56:00

czy wojcik ju zzrezygnowal z pracy w pgz rznal ?

opinia
2018-11-22 08:49:00

Niestety ale radni nie zajmują się licznymi problemami miasta a głównie zajmują się sobą i polepszaniem swojej sytuacji w Radomiu. Proszę zobaczyć gdzie radni pracuja oraz członkowie ich rodzin oraz jakie mają radni majątki. Od lat nie ma dyskusji o ważnych problemach miasta. Na koniec 2019 roku miasto Radom będzie miało 616 mln długu !

Kalikst
2018-11-21 22:40:00

PiS i opozycja a gdzie interes miasta? Zajmowanie się sobą bo pewnie większość komentarzy jest autorstwa działaczy. Zgoda, że diety za wysokie ale w kampanii jakoś nikt o tym nie wspomniał. Gdzież te pomysły na rozwój miasta? Plakaty zdjęte teraz towarzysze pracują dla siebie i partii. Oto pp co się wstępuje do partii i po co kandyduje.

za wysokie zarobki
2018-11-21 15:40:00

Po prostu ta 16 radnych pisu dostanie wysokie diety ponad 2500 zł netto miesięcznie !

Magdalena
2018-11-21 12:55:00

Od 20 listopada ruszył w Radomiu program 500+ dla radnych (PiS).

Żal ciąg dalszy...
2018-11-21 12:47:00

Zastanawia mnie u tych z anty- pisu to , że jest tak mało merytorycznych , pomagających, mobilizujących ,wspierających działania Witkowskiego i jego ekipy działań, nawet brak jest takich postów.Czyż podstawową wartością dodaną dla nich było tylko np. utrzymanie tego co było w mieście , byle tylko ochronić swoje apanaże i miejsca pracy.Sami w dużej części nie mają w głowach wielu projektów zmian na lepsze i zdani są tylko na łaskę lub raczej niełaskę rządzących.Nawet przez chwilę nie myślą o zmianie kursu , filozofii w zarządzaniu ,nie psując sobie głów tym , co z tego po latach wyniknie dla nich dobrego , czy złego.

KaTi
2018-11-21 12:25:00

Jak czytam te komentarze, to przychodzo mi do głowy powiedzenie i belce w swoim oku. Moze zanim zacznie się wypominać kariery pisowskich radnych warto zobaczyć i rozejrzeć się po spółkach miejskich, instytucjach i urzędach i skojarzyć niektóre nazwiska z kręgów platformianych. Tu nawet nie mając studiów wyższych i przeciętnej inteligencji zostawało się dyrektorem kancelarii prezydenta, więc kto jest bez grzechu...itd.

Żal. 2018-11-21 09:55:00
2018-11-21 11:58:00

Bardzo dobrze napisane. Czy tylko dotrze coś do tej reszty, która się tu produkuje ze swoją sympatią lub antypatią w mniej lub bardziej wulgarny sposób? Pozdrawiam

Daro
2018-11-21 11:38:00

Będzie cyrk ,to już widać.

Wyborca
2018-11-21 10:53:00

Czy pan Wójcik zrezygnuje z pracy w PGZ zgodnie z obietnicą po objęciu mandatu radnego?

wyborca
2018-11-21 09:58:00

Pycha i Stołki (PiS) :(

as
2018-11-21 09:58:00

do tadek niejadek za koce dla kombatantów....tak mówią... a promocję i kulture za wyjazdy integracyjne z dario ;-)

Żal.
2018-11-21 09:55:00

Przez wielu internautów przemawia żal ,że PIS niby to robi Witkowskiemu i jego ekipie na złość, co jest nieprawdą.To jest bardzo przewrotna teza i niech anty pis nie rozdziera teraz szat , czy zapałkę dzieli na cztery , bo miasto jest już jest potwornie zadłużone ,616 mln zł. może na pokolenia . Dołożenie w sumie przez 5 lat ok. pół mld. długu ,postawi to miasto być może w roli bankruta ,ale z kostką brukową i ścieżkami rowerowymi , jako tymi czynnikami pro rozwojowymi.RADA MIASTA po to została wybrana , aby te zapędy przyhamować , kontrolować , opiniować , wydawać lub nie zgody ,bo też tego oczekują wyborcy.Radom jest i długo będzie miastem biednym, na dorobku ,jest też pełno zaszłości i tym bardziej odrzucenie pomocy państwa przy różnych sprawach inwestycjach, liczonych w setkach mln.zł. , było swoistym harakiri.Te pieniądze pójdą zapewne gdzieś indziej .Do tego dołożyli wyborcy wybór Rajkowskiego , a więc opowiedzieli się za dalszą złą kontynuacją zaciskania pasa , więc chleba z tego rozdania nie będzie.Dlatego tak roztropnie trzeba teraz gospodarować tymi małymi środkami miejskimi i nie rozdrabniać ich.

stan44
2018-11-21 09:52:00

"...wybrana nie została Wioletta Kotkowska..." - gratuluję cudownej polszczyzny ! W mojej podstawówce u p. Dziubowej przestałbym chyba za karę całą lekcję w rogu klasy.

Do :Adam
2018-11-21 09:29:00

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dał przykład i np. stanął ze stoliczkiem i listami z petycją pod Magistratem i zaczął realizować swój postulat .Jeśli tego nie uczynisz to dopiero będzie hańba.Zacznij te działania jeszcze przed pracą urzędników , po pracy też , bo tam elektoratu , który złoży odpowiedni dla tego typu wyzwania autograf nie zabraknie.Możesz też jeszcze zbierać podpisy w innych miejscach.Potem może nie wysyłaj lepiej tego do Kaczyńskiego[przesyłki , szczególnie kurierskie są drogie], tylko udaj się z całą ekipą wprost do Sejmu.POWODZENIA.

Demokracja ma swoje prawa !
2018-11-21 09:19:00

Witkowski został wybrany w demokratycznych wyborach w RADOMIU , tak jak inni radni. Proszę więc ten fakt przyjąć wreszcie do wiadomości od lewa do prawa i nie gdybać , że ten , czy inny byłby lepszym na danym stołku.Mają jak zwykle nowe szanse w następnych wyborach.Raczej proszę skupić się na realizacji obiecanego programu przez ekipę Witkowskiego i jego rozliczać z działań.

on
2018-11-21 09:02:00

Porozumienie na rzecz miasta to zwykła PR-owska ściema , rzucona pod swój elektorat, na przekór faktom.W radomskiej radzie miejskiej nie będzie Hyde Parku, powiało chłodem i jak Witkowski z ekipą nie zmieni swojego podejścia do PIS-u , to dojdzie już do stałego zlodowacenia .Nie da się wiele złych słów , poczynań tak nagle zapomnieć.Kto sieje wiatr , ten zbiera burze.

 1 2 3 >  ostatnia

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Linki sponsorowane

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej