Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Kolejne wysokie zwycięstwo Radomiaka. Hat-trick Karwota!

Damian Markowski 2018-11-04 18:10:00

W spotkaniu 17. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka rozgromili przed własną publicznością 5:1 Górnik Łęczna. Trzy gole zdobył Meik Karwot. Zieloni awansowali na pozycję wicelidera!

Po tej akcji padł gol dla Radomiaka na 2:0

5:1! Radomiak wiceliderem II ligi [ZDJĘCIA]

Radomiak od początku miał przewagę, ale nie przekładało się to na dobre okazje dla naszego zespołu. W 14. minucie Zieloni objęli jednak prowadzenie. Strzał Filipowicza obronił jeszcze Rojek, ale dobitka Makowskiego była już skuteczna. Dla byłego gracza Legii to piąty gol w sezonie. Następnie gra się nieco uspokoiła. Ciekawie było natomiast na trybunach, gdzie zgromadzili się fani obydwu drużyn.

W 24. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipowicza, wykorzystał Meik Karwot, który po prostu... wpadł w piłkę. W 31. minucie Essam nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kochalskim. Do końca pierwszej połowy radomianie spokojnie kontrowali przebieg gry, schodząc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 47. minucie Świdzikowski z siedmiu metrów znacznie się pomylił. Na początku drugiej połowy królowała "niedokładność". W 55. minucie poprzeczka uratowała Radomiaka od utraty bramki. W 61. minucie faulowany w polu karnym gości był Filipowicz, a pewnym egzekutorem "jedenastki" tradycyjnie okazał się niezawodny Leandro.

W 66. minucie Jakubik uderzył w poprzeczkę. Dwie minuty później Karwot zdecydował się na strzał z daleka, zaskakując Rojka. W 74. minucie Karwot... skompletował hat-tricka, pokonując golkipera Górnika po rzucie rożnym! Po chwili po tym stałym fragmencie gry trafili również goście - a konkretniej Midzierski.

Kolejny świetny mecz i kolejne wysokie zwycięstwo (już czwarte z rzędu) Radomiaka. Ekipa trenera Banasika awansowała na pozycję wicelidera, brawo Zieloni!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (10 listopada) o godz. 14:00. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej, rozegranej awansem już teraz - na jesień.

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 5:1 (2:0)
Rafał Makowski 14, Meik Karwot 24, 68, 74, Leândro 61 (k) - Tomasz Midzierski 79

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 9. Leândro (78, 46. Jakub Wawszczyk), 17. Maciej Filipowicz (72, 8. Patryk Winsztal), 55. Meik Karwot, 70. Bruno Luz (65, 21. Michał Suchanek), 18. Rafał Makowski - 97. Dominik Sokół (59, 22. Jakub Rolinc).

Górnik: 1. Patryk Rojek - 21. Jakub Zagórski, 13. Michał Markowski, 2. Tomasz Midzierski, 5. Kamil Pajnowski - 22. Robert Pisarczuk (82, 93. Dawid Dzięgielewski), 7. Tomasz Tymosiak, 70. Kamil Bętkowski (46, 64. Łukasz Sosnowski), 30. Mohamed Essam, 40. Igor Korczakowski (67, 11. Patryk Szysz) - 28. Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Świdzikowski, Jakubik - Pisarczuk, Zagórski, Sosnowski, Tymosiak.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Widzów: 2458.