Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Połowa Rady Miejskiej zmieniona. Imponujący wynik Marcina Kacy

Radom on-line / 2018-10-22 17:20:00

Dziś poznaliśmy nowych radnych Rady Miejskiej w Radomiu na lata 2018-2023. Względem obecnej rady, będziemy mieli aż 14 zmian.

Wielu z tych radnych nie zobaczymy w przyszłej kadencji

OFICJALNIE! Oto nowi radni Rady Miejskiej w Radomiu [LISTA]

Oczywiście, jeszcze może być kilka zmian, gdy np. w II turze wyborów wygra Radosław Witkowski, ale na ten moment, zmieni się połowa rady.

Radnymi pozostaną: Mirosław Rejczak, Robert Fiszer, Wioletta Kotkowska, Dariusz Wójcik, Magdalena Lasota, Marcin Kaca (znów rekordowy wynik, ponad 3600 głosów!), Kazimierz Staszewski, Teresa Skoczek, Zbigniew Neska, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Marta Michalska-Wilk, Kazimierz Woźniak, Adam Bocheński oraz Wiesław Wędzonka.

Z Rady odchodzą: Andrzej Sobieraj, Andrzej Łuczycki, Roman Korczyński, Jan Pszczoła, Małgorzata Zając, Ryszard Fałek (po raz pierwszy od 1990 roku nie wybrany do Rady), Dawid Ruszczyk, Marek Szary, Leszek Pożyczka, Katarzyna Wróbel, Dariusz Chłopicki, Przemysław Sońta, Jakub Kowalski, Jerzy Pacholec.

Do Rady "wchodzą": Artur Standowicz, Jerzy Zawodnik, Robert Utkowski, Piotr Kotwicki, Ewa Czerwińska, Radosław Witkowski, Łukasz Podlewski, Katarzyna Kalinowska, Mateusz Kuźmiuk, Kinga Bogusz, Mateusz Tyczyński, Karol Gutkowicz, Marcin Majewski, Konrad Frysztak.

autor: dm

Wasze komentarze (44)

Broń Radom
2018-11-01 20:59:00

Cała Broń za Wojtkiem!

Alina
2018-10-24 13:38:00

Łódź, Warszawa, Wrocław, Poznań - teraz czas na RADOM!!!

RAdom
2018-10-23 18:30:00

Głosujemy na Witkowskiego

iga
2018-10-23 12:39:00

radom nie może być gorszy od Warszawy , nie może zostać miastem pisiorów!!!!!

Q
2018-10-23 12:34:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

haa
2018-10-23 12:09:00

i kogo wybralo bydlo

xero
2018-10-23 12:07:00

Nad RADOMIEM zaciążyło jakieś powyborcze fatum , bo nawet dzisiaj słoneczko nie wzeszło,a dzień jakiś taki ponury.Chyba to jest jakaś kara, bo mieszkańcy nie wybrali takich kandydatów jak ;Fałek , Wróbel , Mordak ,Semik, Sobieraj , Wędzonka , Chłopicki,Łuczycki.Zostało nam tylko życzyć im wszystkiego dobrego na nowej drodze zawodowego życia,Na pewno nie udał się start w wyborach prezesów i zastępców z radomskich spółdzielni mieszkaniowych i ochrona przed radami ich spółdzielni.nie będzie działać...ponieśli totalną klęskę.

0
2018-10-23 09:33:00

Prezydent z innej opcji niż rada, to dobre rozwiązanie dla mieszkańców. Będą musieli szukać konsensusu i to może wbrew pozorom być powód do zaspokajania potrzeb większości mieszkańców, bo będą musieli brać pod uwagę elektorat i jednych i drugich. Dlatego będę głosował na Witkowskiego, by te dwa organy ( Rada i Prezydent), wspólnie działali na rzecz mieszkańców. Wszystkich mieszkańców a nie elektoratów poszczególnych kandydatów.

marea
2018-10-23 09:26:00

do "0" dlaczego jesteś przeświadczony ,że jesteś w stanie napisać coś mądrego ? a tak na marginesie to skąd napływa kasa do Miasta ?

Faf
2018-10-23 09:07:00

Zgadzam się z komentarzami. Większość mądrych wyjechała z tego miasta, pozostali tylko wykształceni. Okazuje się, że Radom to nie tylko stan umysłu.

Faf
2018-10-23 09:04:00

Jak to jest, że w tv i na portalach jesteśmy karmieni tym, iż PiS przegrał wybory z tym 32 procentowym poparciem, a tu we wszystkich miastach i województwach rządzi niepodzielnie. Niepojęte.

an
2018-10-23 08:48:00

Co dalej dzieje się ze sprawa o odwołanie Witkowskiego i jaki może byc jej dla niego finał?Czy grozi nam komisarz w razie czego ?Jak chce on pozyskiwać na tak potrzebne inwestycje dla mieszkańców od rządu PIS . W/G MNIE JEST TO NIEWYKONALNE.

po
2018-10-23 08:47:00

przypominm wojcikowi o jego zobowiazaniu ze jak wejdzie do rady do zrezygnuje z pracy w polskiej grupie zbrojeniowej,

USTRONIE
2018-10-23 08:29:00

Drodzy mieszkańcy. Nie jestem za PiS ale w tej sytuiacji aby nie zmarnować dla miasta kolejnych 5 lat rozwoju, (zobaczymy co nam da Skurkiewicz) proszę aby logika i rozumum, ODDAJMY GLOS NA SKURKIEWICZA. Bo jak zostanie Witkowski, PiS bedzie blokował wszystko na złość. Dziękuje i miłego dnia życzę. Rozliczymy go za 5 lat!!!

Trochę prawdy
2018-10-23 04:38:00

Choć Witkowski w 1 turze wygrał to przegrał. Nie ma większości w Radzie ani szansy na jej stworzenie. Nawet gdyby mu się udało wygrać w 2 turze nie ma możliwości samodzielnego rządzenia bez PIS. A po numerach medialnych i pomówieniach jakie zostały w tej kampanii zrzucone na PIS to nić jakiegokolwiek porozumienia jest wątpliwa. Więc oczywiste wydaje się być że wybór Skurkiewicza jest lepszym wyborem (wg mnie od początku był lepszym) i jedynym racjonalnym w tym momencie. Szansa ze w kraju PIS utrzyma większość jest także spora więc linia współpracy rząd - miasto może przynieść wiele pozytywnych zmian dla mieszkańców. Oczywiście czytając komentarze widać że zwolennicy KWW Witkowskiego cały czas utrzymują swoje retorykę i próbują zaklinać rzeczywistość. Ale ona jest jasna i klarowna.

ythyh
2018-10-23 01:25:00

pardon Prezydent Witkowski dał nam jeszcze podwyżki ciepła i wody Będziemy nieźle bulić w Warszawie ceny za wode obniżają u nas podwyzszają takie zmiany funduje nam Koalicja na Rzecz Zmian jeśteśmy lepsi od stolicy buahah

tmg5r
2018-10-23 01:19:00

co zrobił PIS dla Radomia w ostatnich 12 miesiącach: załatwił 90 baniek na budowe obwodnicy przy Wojska Polskiego, 20 mln na trase NS, inwestora dla lotniska PPL Co zrobiło prezydent Witkowski PO dla Radomia w ostatnich 12 miesiącach: otworzył dom aktywności seniora, hm coś jeszcze ? a wyżebrali jałmużne od sejmiku PO PSL na nowe tablice elektryki i ścieżki po tym jak w pierwszym podejściu Radom przegrał z sochaczewem i płockiem Wybór należy do ciebie

Asus
2018-10-22 23:40:00

Co zrobił Skurkiewicz poza otwieraniem i zwozeniem oficieli z Wwy?w której przegrał pis tak jak we wszystkich dużych miastach.Radom nie może zostać w tyle trzeba przegonić pisiorow bo podzielą miasto na ...działki

patriota
2018-10-22 23:34:00

Ludzie głosujcie na Skurkiewicza.To jest skromny solidny człowiek kochający swioje miasto i będzie mógł dla niego wiele w odróżnieniu do tego napuszonego bufona Witkowskiego który nie pojedzie z żadną sprawą do W-wy gdyż nie pozwoli mu na to jego wydumana duma,Zastanówcie się ludzie!!!

Obserwator
2018-10-22 23:18:00

W sejmiku nadal będzie rządzić Koalicja Obywatelska i PSL. A to tam są prawdziwe pieniądze do wzięcia dla Radomia. Skurkiewicz się z nimi nie dogada, a Witkowski tak. Poza tym za rok zmieni się rząd i co? Mamy zostać jak te głupki z prezydentem - Skurkiem?

 1 2 3 >