Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Ważne zwycięstwo Radomiaka. Niesamowity Leândro

dm 2018-10-20 16:49:00

W spotkaniu 15. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 3:2 z Pogonią Siedlce. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to siódme zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Już w 30. sekundzie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Szuprytowski. W 5. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Faulowany w polu karnym gości był Szuprytowski, a "jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił niezawodny Leandro. Dla Brazylijczyka to 90. gol w barwach naszego klubu.

W 16. minucie Bochnak uderzył z dystansu i niespodziewanie pokonał Kochalskiego, doprowadzając do wyrównania. W 22. minucie zakotłowało się przed bramką Kochalskiego, ale Paluchowski z bliskiej odległości przestrzelił. Chwilę później Adam Pazio wpisał się na listę strzelców, uderzając półwolejem z kilkunastu metrów.

W 48. minucie Sokół trafił w boczną siatkę. W 51. minucie znów mieliśmy remis. Fantastycznego gola zdobył niesamowity Leo, który w swoim stylu zszedł do środka i po długim rogu wpakował futbolówkę do bramki zdezorientowanego Misztala. Sześć minut później Kochalski uratował Radomiaka, świetnie broniąc próbę aktywnego Bochnaka. Następnie Makowski minimalnie się pomylił.

W 73. minucie najlepszy na boisku Leo przeprowadził indywidualną akcję, mocno wstrzelił piłkę w pole karne Pogoni, gdzie świetnie odnalazł się rezerwowy Rolinc, zmieniając wynik na 3:2 dla gospodarzy. Chwilę później Wawszczyk trafił w spojenie. Tymczasem aura nie oszczędzała piłkarzy: "lało jak z cebra" ;) W 86. minucie Klabnik w ostatnim momencie wybił piłkę zmierzającą do "świątyni" Kochalskiego.

Bohaterem Radomiaka został Leo, który zanotował dwie bramki i asystę. To był dobry mecz, ci co nie przyszli (a kibiców było mało) niech żałują :)

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (27 października) o godz. 14:00.

Radomiak Radom - Pogoń Siedlce 3:2 (1:2)
Leândro 5 (k), 51, Jakub Rolinc 73 - Mateusz Bochnak 16, Adam Pazio 23

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 55. Meik Karwot (38, 46. Jakub Wawszczyk) - 14. Damian Jakubik, 11. Michał Kaput, 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski (70, 22. Jakub Rolinc), 97. Dominik Sokół (88, 17. Maciej Filipowicz) - 9. Leândro, 77. Patryk Mikita (46, 70. Bruno Luz).

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel - 17. Mateusz Bochnak (87, 99. Dominik Barciak), 23. Damian Mosiejko (76, 9. Kamil Walków), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (57, 8. Tomasz Margol), 6. Adam Mójta (70, 14. Michał Wrzesiński) - 87.

Żółte kartki: Mikita, Wawszczyk - Przystalski, Brągiel, Mosiejko, Margol.

Widzów: 1513.
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).