Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kandydaci PiS do RM ws. podwyżki cen ciepła: Czy prezydent Witkowski był świadomy tego, co mówi? [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-09 13:55:00, aktualizacja: 2018-10-09 15:53:00

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w Radomiu zaapelowali dziś do prezydenta Radosława Witkowskiego o natychmiastowe wstrzymanie decyzji ws. podwyżki cen ciepła w naszym mieście.

- Nowa taryfa wchodzi w życie z dniem 15 października, natomiast 14 września Radosław Witkowski zwołał konferencję, na której poinformował, że żadnych podwyżek nie będzie. Następnie Radpec wydał zupełnie inny komunikat. Czy prezydent był więc świadomy tego, co mówi? - zapytał Karol Gutkowicz.

W imieniu rencistów i emerytów wystąpił Wiesław Mizerski: - Dla nas te podwyżki są ogromnym obciążeniem. Nie jest prawdą, że pan prezydent nie wie, co robi Radpec, gdyż miasto ma 99,5% udziałów w spółce. Apeluje o natychmiastowe wstrzymanie decyzji ws. podwyżki cen ciepła w naszym mieście i przeprowadzenie audytu w firmie Radpec.

Łukasz Podlewski mówił z kolei o podwyżce cen wody. - Prezydent informuje, że taką decyzję podjęły Wody Polskie, co nie jest prawdą, gdyż taką decyzję podjął prezes Wodociągów Miejskich w porozumieniu z prezydentem Radomia. Wody Polskie tylko zaakceptowały tę podwyżkę, tak samo zaakceptowałby obniżkę. Nie można w ten sposób kreować rzeczywistości i okłamywać ludzi - podkreślił kandydat PiS na radnego.

Prezydent Witkowski skomentował już słowa polityków PiS. Oto, co powiedział: - Nowa taryfa została zaktualizowana i zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki i o tym informowaliśmy kilka tygodni temu, ale w tym samym czasie poinformowałem, że zobowiązałem zarząd spółki do podjęcia wszelkich działań, które spowodują obniżkę cen ciepła dla mieszkańców Radomia. Radpec takie działania w ciągu kilku najbliższych dni podejmie, jest na to przygotowany i ma wytyczoną ścieżkę, jak to zrobi.

autor: dm

Wasze komentarze (41)

Q
2018-10-10 16:59:00

Witkowski rozlicz sie z70 milionów na lotnisko. To nie twoje prywatne pieniadze

Marta
2018-10-10 15:49:00

Podwyżki cen ciepła mają związek z rządami PIS. Podnieśli o 30 procent ceny węgla to wiadomo co podrożeje. Nie okłamujmy się wszyscy płacimy za 500+

Działkowiec radomski
2018-10-10 15:25:00

A co w sprawie podwyżek prądu, może tutaj coś powiedzą co rząd PiS z tym zamierza zrobić??

xxx
2018-10-10 11:46:00

8 letnie rzady PIS w Radomiu to inwestycje tylko takie na których mogli zarobić bliscy współpracownicy prezydenta. Taki mieszkanie plus. :)))

Marek
2018-10-10 11:43:00

PIS to bezczelni ludzie. Kłamią bo wiedza że ludzie się nie interesują, co innego mówią co innego robią. Jak wygraja to nepotyzm będzie kwitł i kolosiostwo.. Całe rodziny beda zatrudniane,dlatego tak chetnie chodzą wszyscy misiewicze na spotkania, bo juz czuja interes. Rodzina Pan Skurkiewicza cała bedzie ustawiona nawet tego nie kryja, juz teraz wystawiją Pana Podelwskiego na pewny mandat do rady. Niepotyzm i kolesiostwo to drugie imię PIS-u

0
2018-10-10 11:39:00

Czy w 200 000tys mieście nie ma osoby by głośno powiedzieć , że Witkowski to jest ignorant a jego kadencja to zwykła ściema?

PIS oFF
2018-10-10 11:34:00

PIS kłamie a tej poltycznej telewizji TVPIS nie da się oglądać, Jak tak mozna!!!! A obiecywali, że bedzie inaczej. Zrobili totalna tube propagandową w której bezkarnie kłamia i oszukuja polaków.

awokado
2018-10-10 09:47:00

jak za rządów pis wzrosła woda o o 104 % to było cicho. Ludzie opanujcie się , zainteresujcie się notowaniami na giełdzie jaki straty w tym tygodniu miało pge i inne spółki . Jakby wasz poziom ineligencji był ciut wyższy to może byście zrozumieli , że wasze 500 + doprowadza do podwyżek nie tylko ciepła !!

ha ha
2018-10-10 09:37:00

Specjalista od lania podgrzewanej ciepłej wody kandydat na radnego debil Mizerski.

Obiektyw
2018-10-10 09:22:00

Pieski szczekają karawana jedzie dalej:) Sprawa pana Łukasz Podlewskiego zakończyły się dawno temu. Żadne postępowania nie są prowadzone. Możecie jedynie tu pod anonimowymi wpisami skomleć

waldek
2018-10-10 09:13:00

Ża rządów PIS w Radomiu ceny wody rosły o 15% rocznie. Wiec jak ma się do tego 4% podwyżka w tym roku ???? Ludzie ogarnijcie się i otwórzcie oczy bo pis wam je tak zamydlił i wyr..a Was bez mydła !

0
2018-10-10 08:59:00

Jak wygra Skurkiewicz to Radom pójdzie do przodu. I tu nie chodzi o jego nadzwyczajne cechy osobowe, lecz o poparcie rządu. Bez pomocy rządu pozostaniemy dziadowskim miastem. Bierzmy pod uwagę to, że według wszelkich sondaży, PiS będzie rządził w kraju przez kolejną kadencję. mamy więc pięć lat, to dużo.

0
2018-10-10 08:58:00

Zgłosił sprawe Frysztaka do prokuratury

Zaniepokojony
2018-10-10 08:00:00

A to Podlewski z PiS ma jakes sprawy w prokuraturze ??? Zna ktoś temat ?

Szejk
2018-10-10 07:21:00

To kuzyn Skurkiewicza, więc umorzenie jest automatyczne

mroczek
2018-10-10 07:20:00

A czy panu kandydatowi, temu w okularkach to wszystkie sprawy w prokuraturze to juz poumarzali ? no te z czasów Radomiaka. Prokuratura jest PIS-owska, więc sprawy powinny być umorzone

0
2018-10-09 22:10:00

Ludzie oszczędzają wodę a zatrudnienie w Wodociągach wzrosło to trzeba było podnieść wodę.

21 DZIAŁEK !!!
2018-10-09 22:02:00

A MOŻE PODLEWSKI PRZYPOMNIJ RADOMIANOM JAK WODA DROŻAŁA ZA CZASÓW WASZEGO KOSZTOWNIAKA !!!

Gość
2018-10-09 20:15:00

Nie mieszać polityki ogólnopolskiej do wyborów samorządowych. To nie wybory do sejmu. Od samorządów nie zależy 500+. Nikt go wam nie zabierze. Dlatego trzeba głosować na lokalne społeczności i niezależne komitety wyborcze poszczególnych kandydatów. A jak wygra PiS czyli kler to zrobią w Radomiu taki chlew, jak zrobili w całej Polsce. Oglądaliście film Kler i Superwizjera Układ radomski ? Naprawdę tego chcecie ? Bo po odejściu od urny wyborczej reklamacje nie będą uwzględniane.

Anrykler
2018-10-09 19:53:00

Ludzie nie rozsmieszajcie mnie!!! Podwyżki cen pradu i wody zafundowalo nam panstwo tfu pis!!! Poczytajcie w necie jakie straty notuja na giełdzie energa pge i inne spółki skarbu panstwa. Ceny pradu i wody podyktowane są miernym zarzadzaniem tych spółek!!!! Ludzie zrozumcie wreszcie że pis ciągnie nas w stronę wschodu, bialorusi!!!

 1 2 3 >