Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kukiz'15 chce likwidacji równorzędnych skrzyżowań w Radomiu. Gorąca dyskusja na konferencji prasowej [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-08 12:01:00, aktualizacja: 2018-10-08 16:33:00

Poseł Robert Mordak, kandydat Kukiz'15 na prezydenta Radomia i Marzena Wróbel, kandydatka na radną w okręgu nr 1, zapowiadają w przypadku wygrania wyborów likwidacje równorzędnych skrzyżowań w centrum miasta. Konferencja prasowa przebiegała normalnie, dopóki nie doszło do zadawania pytań. Wtedy wywiązała się gorąca dyskusja między politykami a dziennikarzami.

- Są to sprawy, które komplikują życie mieszkańcom. Wręcz wyczuwamy tu pewną złośliwość ze strony obecnych władz miasta, ale i poprzednich, bo sprawa nie jest rozwiązana. W związku z tą organizacją ruchu, kilkanaście miesięcy temu, na rogu ulic Sienkiewicza/Wyszyńskiego doszło do dachowania samochodu. W strefie "Tempo 30"! To wszystko ze względu na tą złą organizację ruchu w centrum Radomia - mówił Robert Mordak.

Marzena Wróbel dodała: - Będziemy analizować, w jaki sposób został zorganizowany ruch w centrum miasta. Dziś chcemy zobrazować problem, pokazując realne problemy kierowców, którzy poruszają się ul. Sienkiewicza, Mickiewicza, Moniuszki, Piłsudzkiego. Ulica Sienkiewicza zawsze była z pierwszeństwem przejazdu, ale władze zmieniły organizację i mamy teraz skrzyżowania równorzędne. Obserwowaliśmy zachowania kierowców i oni często po prostu nie wiedzą, jak się zachować w tym miejscu.

- Nikt nie spodziewa się takich skrzyżowań w centrum miasta. Takie na ogół występują na drogach wiejskich, gdzie stosunkowo jest niewielki ruch kołowy. Tymczasem nam zafundowano takie skrzyżowanie w centrum Radomia. Jest to niezwykle groźna sytuacja. Jeśli zostanę radną, zrobię wszystko, żeby tę organizację ruchu zmienić, tak żeby nie było dodatkowych zagrożeń, zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

W drugiej część konferencji doszło do gorącej dyskusji nt. organizacji ruchu, zmian czy ulicach, które przyciągają inwestorów. Całość na powyższym filmiku.

autor: dm

Wasze komentarze (38)

ania
2018-10-10 14:58:00

Trzymam kciuki za Kukiz15 i powrót normalności na skrzyżowaniach w centrum. Codziennie przemierzając skrzyżowanie Sienkiewicza/Moniuszki widzę jak kierowcy się zachowują, najczęściej jadący Sienkiewicza wymuszają pierwszeństwo, gdy powinni go ustąpić.

ada
2018-10-10 12:39:00

Bardzo dobry pomysł. Nie wiem co za de...il to wymyślił. Tu nie chodzi o nieznajomość przepisów tylko o bezpieczeństwo i o zamieszanie jakie zrobiono. Jeśli do tej pory było wszystko ok to po co było zmieniać. Chyba po to żeby się wykazać że na siłę się coś w tych urzędach robi. Nie ważne mądre przepisy czy głupie byleby były!

12
2018-10-10 10:11:00

A dlaczego nie ma przed tymi znaku że jest to skrzyżowanie równorzędne?

kierowca
2018-10-09 11:34:00

"Obserwowaliśmy zachowania kierowców i oni często po prostu nie wiedzą, jak się zachować w tym miejscu." - no to trzeba ich wrócić na kurs prawa jazdy i powtórzyć egzamin.

x
2018-10-09 09:14:00

Precz z Kukizem !!!!!!!!!!!!!!!!

nioska
2018-10-09 07:27:00

Komentarz zablokowany.

uin
2018-10-09 07:23:00

mordak zmień tą retorykę Tyszki i przyznaj gdzie pracuje jego żona i czymim przyjacielem jest Kukiz? Jestscie zakamuflowana opcją Schetyny

Robert Mordak
2018-10-08 23:33:00

Dziękuję wszystkim za komentarze. Serdecznie pozdrawiam. Robert Mordak.

fazi
2018-10-08 22:34:00

Anna, po pierwsze, nie jesteśmy tutaj w piaskownicy wiec daruj sobie wycieczki słowne. Jak masz coś do powiedzenia to z łaski swojej rób to przyzwoicie... Po drugie, skoro sama twierdzisz, że w strefie jest mniej wypadków to jakim cudem nie czujesz się tam bezpiecznie? Rozumiem Twoje zdenerwowanie, jednak nie możesz patrzeć na te skrzyżowania jedynie przez pryzmat własnych doświadczeń. Według statystyk wypadków jest tam mniej i siłą rzeczy nie ma logicznego powodu dla którego należałoby zlikwidować TEMPO 30.

zostawcie kukiza
2018-10-08 22:05:00

Kukiz 15 rośnie na 3 siłę polityczną Radomia i stąd te wściekłe ataki.Wielu polityków boli to że tacy radni jak Wróbel,Maniak,Pyrcioch mają duże szanse ponownie wejść do rady. Nasze miasto potrzebuje Kukiz 15. Najgorsze co może spotkać Radom po wyborach to rada miejsca złozona tylko z polityków PO i PiS.

Anna
2018-10-08 20:30:00

Do wszystkich troli wychwalających Tempo 30 i równorzędne skrzyżowania O mało nie zginęłam na tym waszym debilnym skrzyżowaniu gdy bandyta za kierownicą od strony Sienkiewicza gdy wyjeżdżałam z Moniuszki nie ustąpił mi pierszeństwa jadąc ze 100 km To że jest mniej wypadków to nie oznacza że jest bezpieczniej Kukiz 15 zlikwidujcie te skrzyżowania uratujecie ludziom życie !!!

akurat
2018-10-08 19:56:00

PYRCIOCH przecież nie jest w KUKIZ15

0
2018-10-08 15:22:00

asie mi nos już nie rośnie bo już nie rosną ogólnie Naprawdę nauczy się czytać: kulturalna jazda = kierowcy jeżdżący z przepisami (ja nie napisałem, że jeżdżę zgodnie z przepisami) ale w przeciwieństwie do Ciebie wiem jak się zachować na skrzyżowaniu równorzędnym, z którego pasa skręcać ze skrzyżowania o ruchu okrężnym (czytaj RONDO). Kartę rowerową nie musi mieć każdy uczestnik ruchu drogowego (jeżeli skończył 18 lat). Jak masz problem z tymi skrzyżowaniami to nie jeździj tamtędy oraz nie jeździj do Krakowa, Białegostoku, Gdynii, Warszawy, Jaworzna

0
2018-10-08 15:08:00

Proponuję jeszcze p. Mordakowi wyprawę do Jaworzna gdzie pewnie nie będzie mógł sobie tego wyobrazić ale pozwężano drogi, pozmieniano kategorie dróg, uspokojono ruch a czym to zaowocowało ?? 0 zabitych na drogach miasta Jaworzna

as
2018-10-08 15:03:00

@O nie pisz o mnie, martw się o siebie, w mojej skórze nie jesteś. Nos ci rośnie od kłamstwa, bo jeszcze się taki nie urodził, co by zgodnie z przepisami jeździł-podpowiem, z emozesz się starać jeździć zgodnie z przepisami, ale zazwyczaj je albo naginasz albo łamiesz. Nie każdy musi mieć prawko, ale jeśli porusza się nawet rowerem po drodze publicznej , to musi mieć kartę rowerową... A te problemy juz w momencie powstania zauważyli mieszkańcy, ale każda ekipa PIS PO uważałe , ze nie ma problemu, bo strefa przyczynia się do bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Szkoda, ze nikt nie pomyślał, ze kierowcom w ten sposób urządza się "sajgon". Wystarczyło tam spowalniacze ruchu zamontować i kłopot z głowy. zbyt łatwo na tych skrzyżowaniach można się podłożyć wymuszaczom odszkodowań.

0
2018-10-08 14:55:00

p. Mordak proponuje panu pojechać gdzieś na zachód Europy albo najlepiej za ocean i zobaczyć jak się buduje osiedla. Najpierw infrastruktura później domy - u nas jest na odwrót

fazi
2018-10-08 14:52:00

Jako kierowca, jeszcze nigdy nie miałem problemu z bezpiecznym przejechaniem przez te skrzyżowania w centrum miasta. Jeżeli ktoś nie potrafi się po nich poruszać to może nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Przepisy są jasne ale jak widać i... słychać, nie dla wszystkich. No cóż, nawet myślenie sprawia ból naszym politykom.

archibald
2018-10-08 14:46:00

Skrzyżowania równorzędne to norma w większości centrów historycznych zachodnich miast, gdzie nie ma dróg tranzytowych, które należałoby uprzywilejować. Cała filozofia w tym, żeby zmusić kierowców do uwagi, a w przywołanym przypadku 4 samochodów w jednym miejscu i czasie na takim skrzyżowaniu kierowcy między sobą ustalają kto kogo puszcza. W normalnych społeczeństwach to nic dziwnego, że ludzie się porozumiewają, a nie wskakują na siebie z łyżką do opon. To jest wiedza dostępna każdemu, kto kiedykolwiek na Zachodzie był i patrzył przytomnie dookoła siebie. Kodeks drogowy obowiązujący w Polsce już pomijam. Może warto by czasem wysłać włodarzy w jakąś delegację do prawdziwego miasta, żeby sobie to pooglądali. Niestety posła Mordaka to nie dotyczy, bo skoro przez 8 lat pracy w MPU tego nie zrozumiał, to już nigdy nie zrozumie. Ale za niego powinien przeprosić Kosztowniak, który go tam wpuścił i przez tyle lat trzymał z wdzięczności za parę głosów Ligi Republikańskiej.

?
2018-10-08 14:43:00

do vbcr strefa Tempo powstała za PIS

vbcr