Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przedwyborczy festyn charytatywny na Południu [ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-07 12:00:00, aktualizacja: 2018-10-07 19:29:00

Przyprawiające o zawroty głowy od samego oglądania, ewolucje na żyroskopie były tylko jedną z atrakcji festynu charytatywnego na Osiedlu Południu. Do puszek zbierano datki na dwójkę chorych dzieci. Nie zabrakło innych rozrywek oraz darmowych smakołyków, a organizatorzy nie ukrywali, że festyn ma charakter przedwyborczy.

Najbardziej zadowolone były dzieci, które poza żyroskopem, miały do wyboru dmuchany zamek, trampolinę, strzelnicę i liczne animacje. Dla głodnych były kiełbaski i wata cukrowa. Z powodu zbyt mocnych podmuchów wiatru nie doszły do skutku loty balonem na uwięzi.

Wolontariusze z Arki i PSP nr 34 zbierali pieniądze na leczenie chorych malych dzieci, Halenki i Szymonka. Puszki szybko zapełniały się nie tylko monetami, ale i banknotami.

Organizatorami festynu byli Diana Walkiewicz i Michał Wójcik, kandydaci na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Czajkowskiego. Wokół terenu festynu było wiele ich reklam. - Nie ukrywamy, że chodzi nam o promocję naszych kandydatur przed wyborami, ale chcieliśmy też coś zrobić dla lokalnej spoleczności. Nie boimy się krytyki, że to "kiełbasa wyborcza". Takich oskarżeń niech się boją polityczni radni, którzy wiele lat zasiadają w Radzie Miejskiej i nic nie robią. Widać to po naszych osiedlach, które wymagają wielu zmian, inwestycji. Chcemy doprowadzić do nich jako radni - tłumaczy Michał Wójcik.

Nasz rozmówca dodał: - W swoich środowiskach oboje jesteśmy znani z naszej działaności, ale startując pierwszy raz w wyborach chcieliśmy pokazać się innym mieszkańcom, tym bardziej, że kampania jest krótka, a wybory tuż, tuż. Stąd pomysł na taki osiedlowy festyn.

- My nie jesteśmy politykami, ale postanowiliśmy wziąć udział w wyborach, ponieważ uważamy, że radomianie zasługują na miasto, które będzie przyjazne do życia i pracy. Chcemy miasta szczęśliwych ludzi, w którym każdy znajdzie swoje miejsce - powiedziała Diana Walkiewicz.

Podczas imprezy można było porozmawiać i wymienić poglądy na Radom z kandydatami na radnych oraz z Rafałem Czajkowskim, kandydatem na prezydenta. On sam nie chciał się wypowiadać do mediów. - Te imprezę zorganizowali Diana i Michał. To ich dzień - wyjaśnił tylko.

Michał Wójcik na co dzień pracuje jako radca prawny, wspólnik w kancelarii. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Szkoły Głównej Handlowej. W wyborach do Rady Miejskiej startuje z pozycji 2, na liście KWW Rafała Czajkowskiego, w okręgu nr 3.

Diana Walkiewicz to uznana projektantka mody, wielokrotnie nagradzana na pokazach na całym świecie. Kandyduje do Rady Miejskiej z pierwszej pozycji na liście KWW Rafała Czajkowskiego, w okręgu nr 1.

autor: mws

Wasze komentarze (15)

Radosław W.
2018-10-08 19:32:00

Radom potrzebuje Rafała Czajkowskiego!! Głosuje na niego

0
2018-10-08 19:31:00

Super impreza, super ludzie, mają potencjał, BRAWO!!!

0
2018-10-08 11:02:00

Może nowe twarze, niezwiązane z politycznymi układami wprowadzą ciekawe, korzystne zmiany. Liczę na to!

Michael
2018-10-08 10:21:00

A mi się wydaje że Czajkowski zrobi przyzwoity wynik, trochę się o nich mówi, a to już coś znaczy

Radomianka
2018-10-08 10:20:00

Rozmawiałam z tym Wojcikiem na festynie i wyjaśnił, że nie jest żadną rodziną z D.Wójcikiem i nie zna człowieka. Zbieżność Nazwisk... tyle :)

0
2018-10-08 08:06:00

haha! 21 działek no kto ma? niejednemu psu na imię Burek, tak jest i tu.... ale po co wnikać skoro można od razu oceniać...Masakra

ciekawski
2018-10-08 06:51:00

napiszcie pierw ile macie działek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KTO MA 21!?????????????????????????????????????????????

ciekawski
2018-10-08 06:51:00

napiszcie pierw ile macie działek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KTO MA 21!?????????????????????????????????????????????

ciekawski
2018-10-08 06:50:00

napiszcie pierw ile macie działek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KTO MA 21!?????????????????????????????????????????????

tak bedzie za 2 tygodnie
2018-10-07 21:15:00

I tak przed 2 turą w dniu 4 listopada panowie kandydaci Czajkowski i Hebda poprą Wojciecha Skurkiewicza z PiS.

tak bedzie za 2 tygodnie
2018-10-07 21:14:00

KWW Rafała Czajkowskiego nie ma zadnych szans na mandaty w Radomiu, wiec zadne festyny nie pomogą. W przyszłej radzie miejskiej Radomia będą tylko radni : PiS, PO,Kukiz 15 i Bezpartyjni Radomianie.

naprawde trzeba myslec zeby mieć 21 działek
2018-10-07 20:45:00

pytanie kto ma 21 dizałek w radomiu mieszkam w warszqawie i mówią zę w radomiu to się ma dobrze

Ela
2018-10-07 20:33:00

to chyba nie ten Wójcik..fajny festyn, super inicjatywa, oby tak dalej!

Wr
2018-10-07 19:36:00

Rodzina Frysztaka?

wer
2018-10-07 17:11:00

ile macie działek??? kto ma 21 działek???????????????????