Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Kolejny pogrom przy Narutowicza! Radomiak rozbił Resovię

dm 2018-09-22 16:55:00

Radomiak wygrał z Resovią 5:0 w spotkaniu 11. kolejki piłkarskiej II ligi. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Damian Szuprytowski, Bruno Luz, Maciej Filipowicz, Leândro oraz Patryk Winsztal. Brawo Zieloni!!!

W 7. minucie Mikita uderzył z dalszej odległości, ale jego strzał pewnie złapał Banek. Chwilę później Domoń minimalnie pomylił się z kilku metrów. W 14. minucie Haluch popełnił błąd, ale nie wykorzystał go Pyrdek. W 18. minucie Radomiak objął prowadzenie. Jeden z defensorów gości nie trafił w piłkę, Szuprytowski wyszedł sam na sam i technicznym strzałem pokonał golkipera Resovii.

Na trybunach panowała świetna atmosfera - wreszcie mieliśmy głośny doping i kibiców obydwu drużyn. W 29. minucie Bruno Luz pewnie wykończył świetną kontrę Zielonych i idealne podanie Leo, dla którego była to druga asysta. W 43. minucie Haluch uratował nasz zespół przed utratą bramki. W doliczonym czasie gry strzał Leo na rożny wybił bramkarz gości.

W przerwie rozpadało się nad stadionem przy ul. Narutowicza... A gdy pojedynek się zaczynał - świeciło słoneczko ;)

W 50. minucie Mikita niecelnie kopnął z dwudziestu metrów. Następnie więcej było walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron. W 59. minucie Leandro nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 75. minucie Haluch dobrze zachował się przy próbie Hassa.

Pięć minut później Maciej Filipowicz fantastycznym uderzeniem pokonał Banka, a w 82. minucie Leo zanotował szóste trafienie w obecnych rozgrywkach. W 90. minucie szczęścia spróbował jeszcze Sokół, ale minimalnie się pomylił. Resovię dobił Patryk Winsztal, który wykorzystał dobre zagranie Wawszczyka.

Zieloni znów rozgromili rywala przy Narutowicza. Radomiak zagrał świetnie w ataku, pewnie w obronie i odprawił z kwitkiem Resovię.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Elaną Toruń. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (30 września) o godz. 15:00.

Radomiak Radom - Resovia 5:0 (2:0)
Damian Szuprytowski 18, Bruno Luz 29, Maciej Filipowicz 80, Leândro 82, Patryk Winsztal 90

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník - 70. Bruno Luz, 11. Michał Kaput (71, 17. Maciej Filipowicz), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski (83, 97. Dominik Sokół), 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro, 77. Patryk Mikita (87, 8. Patryk Winsztal).

Resovia: 98. Bartłomiej Banek - 20. Mateusz Kantor (46, 10. Michał Ogrodnik), 30. Sebastian Zalepa, 13. Bartłomiej Makowski, 4. Rafał Mikulec - 3. Kamil Antonik, 8. Konrad Domoń, 7. Dariusz Frankiewicz, 27. Przemysław Pyrdek (56, 21. Paweł Hass), 6. Radosław Adamski (85, 23. Mateusz Geniec) - 11. Bartłomiej Buczek (71, 9. Wadym Straszkewycz).

Żółte kartki: Jakubik, Haluch - Buczek, Mikulec, Antonik, Frankiewicz.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Widzów: 3357.