Festiwal karnych. Radomiak przegrywa w Grudziądzu

Damian Markowski 2018-08-11 19:55:00

W spotkaniu 4. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka przegrali na wyjeździe 0:1 z Olimpią Grudziądz. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwsza porażka w sezonie 2018/2019. Sędzia Marcin Szczerbowicz podyktował aż trzy rzuty karne (dwa dla gospodarzy, jeden dla Zielonych), ale tylko Aghwan Papikjan pokonał bramkarza rywali. Pietroń nie wykorzystał "jedenastki" w 94. minucie...

W 5. minucie próbę Papikjana z dwudziestu metrów zablokował Grudniewski. Następnie Kochalski wybił na rożny uderzenie Ziętarskiego. Chwilę później Bielawski nieznacznie się pomylił. W 12. minucie z boiska z urazem zszedł Leandro - zastąpił go Czech Rolinc. W 18. minucie strzał Filipowicza obronił Muzyk. Pięć minut później Ziętarski w dobrej sytuacji przeniósł futbolówkę nad bramką Kochalskiego.

W 26. minucie po dośrodkowaniu Suchanka i strzale Mikity, świetną paradą popisał się golkiper gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy Grudniewski omal nie pokonał własnego bramkarza - piłka na szczęście wylądowała na górnej siatce.

W 56. minucie Olimpia objęła prowadzenie. Wątpliwy karny, podyktowany za rzekomy faul Grudniewskiego, wykorzystał Papikjan. Dziesięć minut później Szuprytowski zamiast podawać do lepiej ustawionego Mikity, oddał strzał, który został zablokowany. W 69. minucie Witasik po rożnym uderzył nad bramką Radomiaka. Cztery minuty później Papikjan przestrzelił z kilku metrów.

W 85. minucie Makowski z trzech metrów fatalnie się pomylił. W doliczonym czasie gry Kochalski obronił rzut karny (faul Luza), wykonywany przez Ziętarskiego. Chwilę później Szuprytowski został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z graczy gospodarzy, ale Pietroń z jedenastu metrów nie pokonał Muzyka, który świetnie obronił strzał pomocnika Zielonych.

Ciężko po takim pojedynku (i szalonej końcówce) coś napisać... Festiwal karnych w Grudziądzu dla Olimpii. Radomiak z pierwszą porażką w nowym sezonie.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (18 sierpnia) o godz. 18:00.

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Aghwan Papikjan 56 (k)

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 3. Adrian Bielawski, 33. Tomasz Wełna, 6. Ariel Wawszczyk, 66. Piotr Witasik - 9. Marcin Kaczmarek (67, 15. Robert Hirsz), 26. Donatas Nakrošius, 70. Konrad Handzlik (67, 30. Dariusz Kamiński), 11. Robert Ziętarski, 10. Aghwan Papikjan (84, 8. Mikołaj Gabor) - 27. Przemysław Kita (76, 17. Mateusz Marzec).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik (68, 70. Bruno Luz), 17. Maciej Filipowicz (81, 11. Michał Kaput), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski, 21. Michał Suchanek (72, 19. Łukasz Pietroń) - 9. Leândro (12, 22. Jakub Rolinc), 77. Patryk Mikita.

Żółte kartki: Nakrošius, Ziętarski - Jakubik, Grudniewski, Szuprytowski, Rolinc.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

W 92. minucie Robert Ziętarski (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kochalski obronił).
W 94. minucie Łukasz Pietroń (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Muzyk obronił).