Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przetarg na ul. Małcużyńskiego ogłoszony. Ostatnia taka ulica w Radomiu [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-08-08 14:39:00, aktualizacja: 2018-08-08 15:57:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na długo wyczekiwaną przez mieszkańców dzielnicy Kończyce przebudowę ulicy Małcużyńskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace. To ostatnia nieutwardzona droga powiatowa, tzw. "wylotówka" z naszego miasta.

- To na pewno droga z historią, bo ulica Małcużyńskiego to jedyna w mieście „wylotówka”, która ma gruntową nawierzchnię. Cieszę się, że to się wkrótce zmieni i nie będzie już więcej takich ulic w Radomiu. Ulica Małcużyńskiego jest w fatalnym stanie i wiem, jak bardzo ta przebudowa jest wyczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Od wielu miesięcy prowadziliśmy dialog z mieszkańcami. Obiecywaliśmy, że ten problem rozwiążemy i tak też się dzieje. Mamy już dokumentację projektową, teraz ogłaszamy przetarg, czekamy na oferty od zainteresowanych firm i przechodzimy do realizacji tej inwestycji. Chcemy, by ulica Małcużyńskiego zyskała nowy wygląd - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przewiduje budowę ponad kilometrowego odcinka drogi (od ulicy Kieleckiej do granic miasta) z pełną infrastrukturą. Prace obejmą budowę jezdni asfaltowej, chodnika i zjazdów do posesji, ciągu pieszo-rowerowego, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców tej części miasta, ale także dla wszystkich radomian. Ulica Małcużyńskiego to droga powiatowa, łącząca gminę Radom z gminą Wolanów i ostatnia taka ulica w XXI wieku, posiadająca nawierzchnię gruntową. Proces zmian w tym miejscu rozpoczęliśmy w 2016 roku. Wówczas podpisaliśmy umowę na dokumentację ulicy, a prawomocne pozwolenie na przebudowę otrzymaliśmy w 2017 roku. Teraz ogłaszamy przetarg i czekamy na ofert. Mam nadzieję, że zainteresowanych firm będzie duże. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planujemy w przyszłym roku - informuje zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu MZDiK czeka do 24 sierpnia. To jednak nie koniec inwestycji w tej części miasta. Zmiany czekają też ulicę Szydłowiecką. - W projekcie przyszłorocznego budżetu zapiszemy pieniądze na budowę kanalizacji deszczowej i chodnika wzdłuż ulicy Szydłowieckiej. To da nam też możliwość przebudowy całej drogi - zapowiada Radosław Witkowski.

Ta inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. - Choć właściwe prace przeprowadzimy w 2019 roku, to realizację tej inwestycji symbolicznie rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Dokumentacja, która była w zasobie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Szydłowieckiej jest w szafach od 2008 roku, dlatego jeszcze w tym roku przeprowadzimy aktualizację tej dokumentacji tak, by móc na początku przyszłego roku ogłosić przetarg na wykonawstwo. Konsekwencją działań na ulicy Małcużyńskiego będą nasze działania na ulicy Szydłowieckiej - dodaje Konrad Frysztak.

autor: dm

Wasze komentarze (19)

kolo
2018-08-11 19:22:00

no to @mąż żal się gdzie indziej. !!! Ale końrad to przystojniak. Natomiast nawiązując do tematu wpisów jeżeli panowie tak "dla nas" będą zmieniać Radom to już niedługo nie poznamy swojego miasta !!! Przejdżcie się po centrum a powali was różnica miedzy centrami innych miast !!!

@Don Octavio
2018-08-10 01:03:00

Jak będziecie na mnie głosowali, to w czwartej kadencji może was utwardzimy. Teraz nie ma już kasy. Pozdrawiam, Radek

Don Octavio
2018-08-09 17:02:00

A co z ul. Bieszczadką?!? Ta "ulica" to wsytd dla tego miasta! W XIX wieku były lepsze trakty. No ale wiadomo, najpierw robi się drogi dla swoich kolesi i rodziny, a uczciwych mieszkańcow ma się głęboko w dupie!

Paula
2018-08-09 09:34:00

RADEK WITKOWSKI MA MÓJ GLOS W WYBORACH

Do tego poniżej
2018-08-09 09:15:00

Kto tu coś pisał o nadmiernym piciu alkoholu i dlaczego masz takie skojarzenia?

432 to ja pisowska kxxwa
2018-08-09 05:57:00

PIJOKI ŁOD SZAREGO NA ODWYKU I PO ŁYKU. PIŁEŚ NIE KOMENTUJ, ŚCIERWA PISOWSKIE. O RANY BOSKIE TAK PO WYNALAZKACH SIĘ ROBIĄ DZIURY W MÓZGU NICZYM W GROGACH I ULICACH BUDOWANYCH PRZEZ KOCHANY PIS

@mąż
2018-08-09 00:19:00

Rozumię, że ty już zgłosiłeś tę sprawę do prokuratury?

Zatroskana
2018-08-08 21:45:00

Oj, oj, prezydemt bardzo źle wygląda. Twarz spuchnięta, czerwona, oczy przekrwione. Panie prezydencie niech pan zadba o siebie.

mąż
2018-08-08 20:37:00

Życzę odwagi wszystkim kobietom zatrudnionym w pewnej szkole które były zmuszane do seksu przez dyrektora do odwagi i opowiedzenia swoim mężom całej prawdy tak jak zrobiła to moja zona. Życzę również ich mężom aby przyjęli to z godnością bo one nie robiły tego z chęci a dla utrzymania pracy. Zgłoście sprawę do prokuratury i nagłośnijcie to w mediach. Dodam jeszcze że bardzo dziwne jest to że kiedy ten dyrektor stał po innej stronie atakowany był dziennikarsko zewsząd. Teraz stoi już po właściwej stronie więc przeprowadzić dziennikarskiego śledztwa już nie można? Zapewniam że dawna afera Łyżwińskiego to przy tym pikuś.

do o
2018-08-08 20:20:00

a jaką karę poniósł K. Sońta.

RADOMIANIN
2018-08-08 20:14:00

BRAWO PANOWIE TAK TRZYMAĆ ! PROSZĘ DALEJ ZMIENIAĆ DLA NAS RADOM ! POZDRAWIAM

432
2018-08-08 19:55:00

Dziennikarskie ścierwo wyrzuciło wszystko i wszystkich żeby na pierwszym planie trzymać Alkoholika i Konia POciągowego

kierxkowianin
2018-08-08 19:16:00

Co z ulicą kierzkowska Panie radny Kaca ode Panie pośle Ruszczyk???do Was jest dojazd a do innych nie

0
2018-08-08 17:54:00

Jak to co, jak zarzuty się potwierdzą, to ich wsadzić do pierdla. Tym właśnie ŕóżni się pis od po, że złodziei się tu nie kryje.

Abc
2018-08-08 17:20:00

co wy na to miłośnicy PIS Wiadomości z Radomia Zarzuty korupcyjne dla byłych urzędników w Radomiu. Pod lupą prokuratury cegiełki na pomnik Kaczyńskich

j
2018-08-08 17:04:00

co z ulicą Kierzkowską? pytanie do Witkowskiego Radosława,frysztaka kon rada,Z. Neski oraz L.Ruszczyka. Poseł i radny ulicę do swoich domów mają zrobioną resztę mieszkańców mają w d....

h2o
2018-08-08 16:29:00

Co ze Skrajną, co ze Skrajną ? Jak kampania wyborcza , to kampania.

Cyganka
2018-08-08 16:08:00

Panie Ftysztak, w przyszłym roku to pan będziesz.mógł planować wszystko, ale nie to co dotyczyć będzie miasta. Tego już pan nie będziesz planował, bo po wyborach już nie będzie cię na tym stołku.

po
2018-08-08 15:24:00

ale sie promuja