Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Konrad Frysztak: Remont Placu Jagiellońskiego zakończy się zgodnie z terminem [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-08-06 09:23:00

Wiceprezydent Konrad Frysztak był w poniedziałek gościem redaktora Mariusza Skopka w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv. W programie dużo miejsca poświęcono miejskim inwestycjom.

Na zdjęciu Konrad Frysztak. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Rozpoczęto od opóźnienia odbudowy kamienicy Deskurów. Jak zadeklarował wiceprezydent, zakończenie robót ma nastąpić pod koniec roku. Jeśli zaś chodzi o Ratusz, to finał miał nastąpić w styczniu 2019 r., jednak - jak tłumaczył Konrad Frysztak - w związku z odkryciem pod budynkiem cieku wodnego, co spowodowało konieczność wykonania dodatkowego palowania budynku, Ratusz zostanie oddany do użytku pod koniec lutego. Znajdzie się tam m.in. sala obrad Rady Miejskiej.

Dalej rozmawiano o remoncie Placu Jagiellońskiego. - Postęp prac na Placu Jagiellońskim, jeśli chodzi o płytę placu, jest zadowalający i powinien się zakończyć zgodnie z pierwotnym terminem, czyli z końcem sierpnia. Wykonawca, kierownik budowy, przekonują nas, że ten termin jest możliwy. Jednak widzimy, że niemożliwe będzie dochowanie terminu wykonania czwartego przejścia dla pieszych - powiedział Konrad Frysztak. Jak wyjaśnił, wynika to z opóźnień w przygotowaniu dokumentacji przez wykonawcę.

W programie poruszono jeszcze wiele tematów, tj.: zakup nowych autobusów miejskich, budowy bloku dla młodych, koszenie pasów rozdzielających jezdnie, zalewanie po burzach ulicy Wośnickiej oraz pomysł Bezpartyjnych Radomian wybudowania aquaparku na Borkach.

Cała rozmowa na nagraniu poniżej (od 11 min. 05 sek. nagrania).

autor: mawi

Wasze komentarze (38)

mici47
2018-08-12 22:04:00

Koń by się uśmiał gdyby to usłyszał.

0
2018-08-08 13:50:00

Na bank i ta inwestyvja, jak każda najdrobniejsza realizowana przez Witkowskiego i Frysztaka nie zostanie oddana terminowo.

Abc
2018-08-08 13:06:00

Dlaczego nic nie piszecie na ten temat PISlamiści Wiadomości z Radomia Zarzuty korupcyjne dla byłych urzędników w Radomiu. Pod lupą prokuratury cegiełki na pomnik Kaczyńskich

NIE PIS
2018-08-08 09:44:00

Więcej obietnic. Czyj to program??

pozdrowieniazlwowa
2018-08-08 09:13:00

Najchętniej to bym pana vice wywalił z roboty. Bo się normalnie do niej nie nadaje.

gienka
2018-08-08 08:56:00

Panie Frysztak pomimo brody i tak pana poznajemy. Nie da się ukryć braku fachowości. A prezydent Witkowski czy też brodę zapuścił?

netrw
2018-08-07 22:05:00

Każdy w urzędzie wie która Małgosia. Ta która ostatnio szybko awansuje. Ciekawe czy wiedzą żony Alkoholika i Konia.

Karol
2018-08-07 07:59:00

Do bizuka: chodzi o Małgosie z komunikacji?

Piotr
2018-08-07 06:50:00

Ludzie skończmy raz na zawsze z nimi! GŁOSUJMY na kogoś merytorycznego! Nikogo z wielkiej partii bo w mieście się nic nie zmieni!

0
2018-08-07 00:28:00

Przecież i tak nie głosowałeś.

NIE PIS
2018-08-06 17:02:00

NIE ZAGŁOSUJĘ NA PIS NIGDY WIĘCEJ.

Ale jaja
2018-08-06 16:54:00

Pisowska kloaka . Won na pielgrzymkę. dajcie trochę wakacji dla miasta

Silvio
2018-08-06 16:49:00

Pytacie mnie co działo sie na Ukrainie. Co było we Lwowie zostaje we Lwowie. Silvio B

Dicky
2018-08-06 16:42:00

A jak tam sprawa uregulowania płatności w Hotrlu I? To tez ten czy inny?

bizuka
2018-08-06 15:57:00

Małgosia bardzo kocha zarośniętych. Dlatego najpierw parówa alkoholik a teraz koń. Zwieńczenie przyszło we Lwowie. Klacz POszła na dwa baty.

h2o
2018-08-06 15:40:00

Fakt jest jeden. Pan Frysztak zmienił oblicze twarzowe. Czy po Ukrainie, to nie wiem...

321
2018-08-06 15:30:00

Czy można się dowiedzieć co się działo na tej Ukrainie?

WERT
2018-08-06 15:16:00

@,@wert sprawdź czy twój dziadek nie był w Tworkach ! Bo Krychnowic wtedy jeszcze nie było .

Swój
2018-08-06 15:14:00

Dlaczego miasto nie postawi tego bloku przy ulicy Wyścigowej w miejscu po parkingu strzeżonym? Działka jest miejska, świetna lokalizacja. Wszystko na wyciągniecie ręki...

po