W dziesięciu lepsi od jedenastu, ale tylko remis Radomiaka

Damian Markowski 2018-08-04 19:54:00

W spotkaniu 3. kolejki nowego sezonu II ligi piłkarze Radomiaka zremisowali przed własną publicznością 1:1 z GKS-em Bełchatów. Zieloni od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Halucha. Bramkę dla naszego zespołu zdobył niezawodny Leo.

Zieloni byli bliżej zwycięstwa od GKS-u. Foto: Radomiak.pl

W 7. minucie po składnej akcji Zielonych, dośrodkowanie Jakubika pewnie złapał Lenarcik. W 11. minucie czerwoną kartką ukarany został golkiper Radomiaka - Artur Haluch, który sfaulował przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Bartosiaka. Na boisko musiał wejść Mateusz Kochalski, zastępując Patryka Mikitę, który zdenerwowany od razu zszedł do szatni. Były bramkarz Legionovii po chwili pewnie wyłapał strzał kapitana GKS-u.

W 23. minucie Filpowicz trafił z wolnego w słupek. W 41. minucie goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony - z sześciu metrów - wykorzystał Mularczyk. Tuż przed przerwą Makowski uderzył obok bramki bełchatowian.

Od początku drugiej połowy spotkania, na placu gry w zespole Radomiaka pojawił się Bruno Luz. Dla Portugalczyka to debiut w naszych barwach. W 50. minucie Filipowicz - po świetnej akcji Luza - trafił... w poprzeczkę. Następnie Stolarczyk nie wykorzystał błędu Kochalskiego. W 61. minucie gospodarze wyrównali. Faulowany w polu karnym gości był Szuprytowski, a "jedenastkę" na bramkę zamienił niezawodny Leo.

W 68. minucie Kochalski skutecznie interweniował, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później Leo - po kontrze - uderzył minimalnie nad bramką, a z wolnego trafił w boczną siatkę. W 85. minucie Bartosiak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 89. minucie Suchanek nie trafił w piłkę, stojąc sam na trzecim metrze. W 90. minucie Lenarcik złapał strzał Leandro.

Radomiak przez praktycznie cały mecz grał w "10", ale był lepszy od jedenastu graczy z Bełchatowa. Szkoda tylko tych uderzeń Filipowicza w słupek oraz poprzeczkę. Naszej drużynie - tak czy siak - należą się za dzisiejszy pojedynek ogromne brawa.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (11 sierpnia) o godz. 18:00.

Radomiak Radom - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
Leandro 61 (k) - Patryk Mularczyk 41

Radomiak: 1. Artur Haluch - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik, 17. Maciej Filipowicz (81, 11. Michał Kaput), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski (80, 21. Michał Suchanek), 46. Jakub Wawszczyk (46, 70. Bruno Luz) - 9. Leândro, 77. Patryk Mikita (14, 12. Mateusz Kochalski).

GKS: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 77. Mateusz Stolarczyk (63, 30. Bartosz Biel), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk (68, 6. Adam Setla), 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak (88, 9. Hubert Tylec).

Żółte kartki: Szuprytowski, Jakubik - Czajkowski, Mularczyk, Bartosiak, Ryszka.
Czerwona kartka: Artur Haluch (11. minuta, Radomiak, za faul taktyczny).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).
Widzów: 2292.