Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ryszard Fałek: Zbudujemy Aquapark przy zalewie na Borkach [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-08-02 13:19:00, aktualizacja: 2018-08-02 16:07:00

Ryszard Fałek, kandydat Bezpartyjnych Radomian na prezydenta miasta, skrytykował dziś sposób wykorzystania dla rekreacji zalewu na Borkach i zaproponował wybudowanie obok aquaparku ze zjeżdżalniami na otwartym powietrzu.

Swą konferencję kandydat na prezydenta Radomia zorganizował na miejscu, nad zalewem na Borkach. Mimo upałów, niewielu radomian decyduje się tu na wypoczynek. Z jednej strony to efekt informacji o sinicach, z drugiej - jak uważa Ryszard Fałek - to wynik słabej oferty rekreacyjnej ośrodka.

Jako wzór, Ryszard Fałek podał aquapark w Grodzisku Mazowieckim, który - jak poinformował - kosztował 3 mln zł. Nim jednak baseny i zjeżdżalnie miałyby powstać, trzeba wykupić tereny obok zalewu, które obecnie są własnością prywatną. Zdaniem Ryszarda Fałka, nie powinno z tym być problemu, gdyż te tereny od lat dorastają chaszczami i tylko obciążają właścicieli podatkami. Przy dobrym oszacowaniu ceny, powinni się zgodzić na sprzedaż - usłyszeliśmy.

- Ten ośrodek funkcjonuje wiele lat, ale niewiele tu się zmienia - jak było, tak jest. Uważamy, że powinno to być radomskim centrum rekreacji. Powinno to polegać na tym, że będą organizowane takie przedsięwzięcia, że mieszkańcy będą tysiącami chcieli tu przyjść. Stąd nasz pomysł o wykupie terenów i wybudowaniu na Borkach aquaparku, na wzór Grodziska Mazowieckiego - powiedział Ryszard Fałek.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (52)

www
2018-08-16 12:35:00

Fałek won od polityki!!

www
2018-08-16 12:34:00

hahaha

RYSIO
2018-08-03 12:59:00

Panie Ryszardzie. W samorządzie jest Pan od samego początku i co. Trudno doszukać się czegoś ekstra, co był Pan zrobił, a był pan już przez rok prezydentem miasta. Teraz mam uwierzyć w obiecanki? Dobre, ale nie. Tym bardziej, że przed drugą turą powie Pan: głosujcie na kandydata z PO. Dziękuje, ale nie nabiorę się na to.

Gość
2018-08-03 12:03:00

Wszystko ładnie, pięknie na rysunkach wygląda. Ale tak naprawdę to przydałoby sie u nas takie miejsce jak w pokazany Grodzisku czy podobne w Puławach bo do tego zbiornika to strach wejść

gość
2018-08-03 08:46:00

Zaraz! A TOR FORMUŁY 1 już nie? Eeee... Jakaś kicha.

Rysiu
2018-08-03 08:36:00

Panie Ryszardzie a gdzie RODO ??? Twarze osób w basenie powinny być zanonimizowane !!! Chyba, że ma Pan zgodę tych osób na rozpowszechnianie ich roznegliżowanych wizerunków...w co wątpię... Oj trochę może polecieć po kieszeni...hahaha...

SSSSSSSSSSSSS
2018-08-03 08:33:00

Ponoć Fałek planuje na Borkach zrobić marinę dla dużych żaglówek.

Cudotwórca
2018-08-03 07:19:00

A ja ci mówię zamień tez zalew w Adriatyk.

Sprawiedliwy
2018-08-03 06:32:00

Adam ma rację. Czajkowski jako jedyny powiedział prawdę. Niestety został za nią ukarany. Czajkowski wie co mówi i mam nadzieję że w tych wyborach ludzie zdecydują się na kogoś innego niż PO czy PiS. Ja też stawiam na Czajkowskiego.

Ha ha
2018-08-03 06:04:00

Jak z prywatnej Kasy to jesteśmy za. Wniosek do magistratu i do dzieła

szewczyk Dratewka
2018-08-03 06:02:00

Panie Adamie przestań Pan sobie robić jaja . Ten czaja to chłop jak dąb tylko jaja ma jak żołędzie . niestety. piS już obiecuje gruszki na wierzbie. Lepiej niech bezpartyjni dołączą do szerokiej koalicji. co trzy głowy to nie jedna. Nie tak jak z tą prawicą . Rżną trzygłowego smoka z Wawela i zieją ogniem nienawiści. A główka bez mózgu w chacie na Żoliborzu. Nie ma kto ich nakarmić siarką i wodą.

...
2018-08-02 22:36:00

Bardziej by się przydała skocznia narciarska z torem saneczkowym. Pan Fafek tak sam z siebie z tym pomysłem, czy mu go posunął Pan Dębicki, członek "Bezpartyjni", a odpowiedzialny za MOSiR i jego zadania?

Adam
2018-08-02 22:33:00

Skończmy z POPiSem w Radomiu! GŁOSUJMY NA CZAJKOWSKIEGO! Tylko on miał jaja i powiedział o ryczaltach na telefony i innych niewygodnych rzeczach... gość ma mój głos.

mix18
2018-08-02 22:24:00

Widzę że partyjna młodzieżówka nie ma w tym roku wakacji z powodu wysokiej temperatury mózgi już całkiem odparowały. Przykro czytać te wymiociny i co z was wyrośnie strach pomyśleć. Pomysł na zagospodarowanie terenu wokół zalewu średni może pojawią się lepsze, Czekam na inne pomysły bo z tym syfem coś trzeba zrobić!

Pit
2018-08-02 22:17:00

Spokojnie, Drodzy Państwo, to się zaraz skończy. Dopalacze mają być zabronione i politycy przestaną pierd...ć takie kacapoły...

Piotr
2018-08-02 22:09:00

O całkowitej odmianie miejsca jakim jest zalew na borkach mówił już Rafał Czajkowski, oczywiście nie o Aquaparku ale o normalnym zagospodarowaniu terenu i dostosowaniu go dla mieszkańców. Szkoda że to co powie Czajkowski jest powielane przez pozostałych kandydatów, z tym wyjątkiem że pozostali wymyślają rzeczy jak po dopalaczach.

MM
2018-08-02 21:47:00

Ja proponuję termy. A serio - dziękujemy.

do Fałka
2018-08-02 20:57:00

Fałek skoro chcesz kandydowac na prezydenta to przedstaw wszystkim swoją żonę i napisz jaką rodzinę tworzycie. Ja wyborca chcę poznać przyszłą panią prezydentową. Proszę również dziennikarzy o zadawanie pytań na ten temat.

ali
2018-08-02 20:51:00

Fałek dopiero darłeś gębę, że Radom nie ma pieniedzy, a teraz na twoje pomysły już sie znalazły?

Isia
2018-08-02 20:48:00

Panie Fałek jak obieca pan wszem i w obec że przebuduje słynną fontannę to zagłosuję na pana.

 1 2 3 >