Zwycięstwo Radomiaka na inaugurację nowego sezonu II ligi. Skra nie wykorzystała karnego w 90. minucie!

Damian Markowski 2018-07-21 19:54:00

W spotkaniu 1. kolejki nowego sezonu II ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 1:0 z beniaminkiem rozgrywek - Skrą Częstochowa. Goście w 90. minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Dariusz Banasik dla Radom24.pl: Zrobimy wszystko, aby udowodnić, że każdy zawodnik zasługuje na to, by być w Radomiaku

W 10. minucie mieliśmy pierwszy groźną sytuację, jednak 16-letni Biegański obronił strzał Jakubika. Chwilę później Nocoń z kilku metrów wyraźnie się pomylił. W 19. minucie Radomiak objął prowadzenie. Aktywny Jakubik wstrzelił futbolówkę w pole karne gości, gdzie najprzytomniej zachował się Szuprytowski, z bliska pokonując golkipera Skry.

W 35. minucie Szuprytowski wypuścił w bój Leo, ale Brazylijczyk został w ostatniej chwili zablokowany. Pięć minut później Filipowicz z dwudziestu metrów kopnął zdecydowanie nad bramką Biegańskiego. Następnie podobnie z rzutu wolnego uderzył Leandro.

W 48. minucie goście byli bliscy wyrównania, ale Nowak nie trafił z pięciu metrów w piłkę. W 61. minucie Leandro po składnej akcji całego zespołu oddał mocny strzał, jednak bramkarz ekipy z Częstochowy był na posterunku. Druga połowa była bardzo senna.

Kolejna akcja godna uwagi miała miejsce dopiero w 86. minucie, gdy Kowalczyk uderzył zdecydowanie nad bramką. W 90. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Winsztal faulował we własnym polu karnym jednego z graczy Skry, ale Nocoń z jedenastu metrów fatalnie się pomylił!

Szczęśliwe, ale bardzo ważne zwycięstwo naszego zespołu na inaugurację nowego sezonu.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (28 lipca) o godz. 18:00.

Radomiak Radom - Skra Częstochowa 1:0 (1:0)
Damian Szuprytowski 19

Radomiak: 1. Artur Haluch - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik, 17. Maciej Filipowicz (71, 11. Michał Kaput), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski (79, 97. Dominik Sokół), 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (90, 8. Patryk Winsztal), 77. Patryk Mikita (63, 21. Michał Suchanek).

Skra: 13. Mikołaj Biegański - 26. Adam Olejnik, 21. Adrian Błaszkiewicz, 4. Mateusz Woldan, 11. Karol Tomczyk (72, 24. Oktawian Obuchowski) - 17. Krzysztof Napora, 8. Łukasz Kowalczyk, 5. Kamil Zalewski (59, 10. Wojciech Jurek), 7. Piotr Nocoń, 23. Dawid Niedbała (55, 20. Adrian Musiał) - 9. Damian Nowak (82, 28. Michał Kieca).

Żółte kartki: Świdzikowski - Olejnik, Napora, Nocoń, Kowalczyk.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

W 90. minucie Piotr Nocoń (Skra) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).