Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Miasto przekazało 900 tys. zł na film ''Klecha''

Kultura, Rozrywka, Historia / 2018-07-21 13:18:00, aktualizacja: 2018-07-21 17:25:00

900 tysięcy złotych przekazało nasze miasto na realizację filmu fabularnego pt. "Klecha" - poinformowało Radio Plus Radom.

Foto: ks. Zbigniew Niemirski/Gość Niedzielny

Powstający obraz dotyczy wydarzeń z protestu radomskich robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, którego prześladowała Służba Bezpieczeństwa i który zmarł na skutek pobicia przez "nieznanych sprawców" - czytamy dalej.

Dodajmy, że w imieniu Urzędu Miejskiego umowę podpisał Miejski Ośrodek Kultury "Resursa Obywatelska".

autor: dm, Radio Plus Radom

Wasze komentarze (18)

Wyborca
2018-07-23 21:58:00

Do was dotrze już niedługo, jak wam wyborcy pokażą gdzie wasze miejsce.

lucjan
2018-07-23 14:24:00

do 0 cieszę się że cię przekonał, do was inaczej nie dociera

Do lucjana
2018-07-23 13:53:00

O, ten argument mnie przekonał. Z inteligentnym i kulturalnym, to przyjemnie podyskutować.

Erick
2018-07-23 11:34:00

I tak kościół wraz z Pisem zmiażdży Witkowskiego bez żadnych zahamowań .Zatem kasa poszła w błoto

lucjan
2018-07-23 11:30:00

do 0, łachu,wiesz tyle ile zjesz a ze gówno żresz to gówno wiesz

0
2018-07-22 18:37:00

Bardzo dobrze, przynajmniej nazwa Radom ppjawi sie w czołowce a tak by Witkowski te pieniądze na kampanię wyborczą przeputał, a wyborów i tak nie wygra. To dopiero by były wyrzucone pieniądze w błoto.

0
2018-07-22 18:34:00

Ty martw się o własną moralność. Bo twoje zaślepienie i fanatyzm antyreligijny zaprowadzą cię do piekła i będą miały diabły uciechę.

lucjan
2018-07-22 11:30:00

są barany które nie wiedzą kto zadłużył miasto, klapki pisowskie na ślepiach, promocja miasta przez księdza o wątpliwej moralności, w jaki sposób

Do Ingi
2018-07-22 11:12:00

Twierdzisz, że miasto zadłużone, zgadza się. Czy więc uzasadnione jest wykładanie potężnych kwot z kasy zadłużonego miasta na działania pijarowskie a więc faktycznie kampanię wyborczą tego, który to miasto zadłużył i jeszcze zadłuża? Chyba jednak lepiej wydać te pieniądze na dofinansowanie powstania filmu, który nawiąże do historii naszego miasta i będzie formą jego reklamy.

Lucjan
2018-07-22 07:35:00

Ludzie pamiętają co robił w szpitalu w Krychnowicach i z takiego robią świętego

R Cz 76
2018-07-22 05:56:00

Bohater wirtualny i duchowy. Po kiego wuja naginać historię. Z Radomiem i wydarzeniami czerwcowymi miał tyle wspólnego co kot kaczorów napłakał

rtyu
2018-07-21 22:41:00

Ks. Roman Kotlarz to był wspaniały kapłan i człowiek, bezinteresowny i oddany ludziom. Zasługuje na pamięć i film o Nim. Tym bardziej taca powinna być zebrana w całej parafii na ten film, a Ojciec Rydzyk powinien też przekazać pieniądze. Dobrze, że Radom chociaż przekazał te pieniądze.

Inga
2018-07-21 21:24:00

Miasto zadłużone a pieniędze na byle pier doły wydaje. Radni PIS przeforsowali co chcieli. Wstyd i hańba.

Swój
2018-07-21 21:02:00

Hańba!!!!!!!!!!

Xx
2018-07-21 18:23:00

Chyba z tych podwyżek za wodę...

Ciekawa