Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Taryfy za wodę i ścieki po nowemu. W Radomiu drożej niż w stolicy

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-07-11 15:29:00, aktualizacja: 2018-07-11 17:17:00

Najwięcej za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Zabrza i Rybnika, najmniej - Białegostoku, Lublina i Torunia. Tak wynika z dokonanego przez Portal Samorządowy przeglądu taryf w 30 największych miastach Polski. W dolnej połowie stawki plasuje się Warszawa. Radom (10,45 zł brutto za 1 m3)? W środku stawki...

Jak się okazuje, Warszawa plasuje się zdecydowanie bliżej końca stawki. Mniej niż mieszkańcy stolicy za wodę i ścieki płacą zamieszkali w Kielcach (9,41 zł/m3), Gdyni (9,27 zł), Opolu (9,23 zł), Bielsku Białej (9,22 zł), Toruniu (8,57 zł), Rzeszowie (8,87 zł), Łodzi (8,78 zł brutto, tj. o 5 groszy więcej niż w poprzedniej taryfie), Lublinie (8,25 zł), zaś najmniej płacą mieszkańcy Białegostoku (7,28 zł). Wyższe stawki obowiązują natomiast w Poznaniu (9,95 zł), Krakowie (10,15 zł), Częstochowie (10,34 zł), Radomiu (10,45 zł), Bydgoszczy (10,42 zł), Gdańsku (10,56 zł), Olsztynie (10,76 zł), Szczecinie (11,09 zł), Wrocławiu (11,11 zł), Sosnowcu (11,52 zł), Gliwicach (11,59 zł), Zielonej Górze (11,87 zł), Gorzowie Wielkopolskim (12,25 zł), Tychach (12,87 zł) i Rudzie Śląskiej (13,82 zł) - czytamy na portalsamorzadowy.pl.


* kliknij, aby powiększyć

Czołówka zestawienia bezapelacyjnie należy do miast z województwa śląskiego – w stolicy regionu, Katowicach, łączna stawka za wodę i ścieki wynosi 14,11 zł (za kubik) i nie uległa zmianie w porównaniu do poprzedniej taryfy. Stawka nie zmieniła się też w Bytomiu i dalej wynosi 14,27 zł. Pierwszą trójkę tworzą zaś: Rybnik (14,96 zł, tj. 5,51 zł za wodę i 9,45 zł za ścieki), Zabrze (15,77 zł, tj. 6,18 zł za wodę i 9,59 zł za ścieki) oraz Dąbrowa Górnicza (17,98 zł, tj. 7,41 zł za wodę i 10,57 zł za ścieki). W przypadku tego ostatniego miasta obowiązują jednak dopłaty z budżetu gminy dla mieszkańców. Na mocy podjętej pod koniec maja przez radę miasta uchwały wynoszą one: 1,03 zł do „kubika” wody i 3,84 zł do metra sześciennego odbieranych ścieków, a zatem mieszkaniec ostatecznie płaci 13,11 zł. Nadal sporo, choć już mniej niż chociażby mieszkaniec Katowic, aczkolwiek więcej niż wynosi stawka w pobliskim Sosnowcu.

Cały artykuł - tutaj.

autor: dm, portalsamorzadowy.pl

Wasze komentarze (32)

Q
2018-07-16 06:39:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW które wziąłeś na lotnisko. To nie twoje pieniądze prywatne. Rozlicz sie , gdzie one sie podziały?

lucjan
2018-07-14 11:35:00

podwyżka może dlatego, żeby spłacić długi po swoloczy

szkoda słow
2018-07-12 22:33:00

Na 450 pracowników wodociagów w mieście ilu jest z PO-PiS?

kkkk
2018-07-12 13:16:00

zlodzieje zlodzieje zlodzieje

xd
2018-07-12 13:09:00

Komentarz zablokowany.

ok
2018-07-12 13:00:00

Tak radomianie chcieli tak mają i nie narzekać!Wybierają od lat analfabetów ekonomicznych to ich doją dla propagandy niby sukcesów i mijają lata.A refleksja nie przychodzi.To płacići i płakać !

0
2018-07-12 11:33:00

Diety radnych są też wyższe niż w stolicy. Tak o radomian dbają. I znów wszyscy są gotowi do startu w wyborach, bo odkryli źródło dobrych i darmowych pieniędzy. Czy choćby pan Wożniak, prezes spółdzielni, zabrał choćby raz przez 20 lat głos w sprawie nielogicznego zatrudnienia w wodociągach?

Nemo
2018-07-12 10:56:00

Komentarz zablokowany.

sss
2018-07-12 10:46:00

Pan Trzeciak jest niezatapialny, tak jak jeszcze kilku innych szefów instytucji ... Zmieniają się władze a oni pozostają dalej ... Ciekawe, co ?

Kto ukradł 70 milionów
2018-07-12 10:17:00

Za lotnisko trzeba płacić .....to woda droższa....

Kurek
2018-07-12 09:53:00

Możecie sobie płakać, narzekać i pisać na Berdyczów. Teraz pan prezydent odpoczywa po wytężonej pracy na zasłużonym urlopie i ma ( z resztą nie tylko na urlopie) wszystkich radomian w d...

hura21
2018-07-12 08:59:00

Za podwyżkę wody odpowiada prezydent miasta czyli Witkowski. Zabrakło mu na poensje i premie politycznych towarzyszy z PO

1
2018-07-12 08:59:00

Panie Witkowski co pan zrobił?

Drogo, drożej
2018-07-12 08:41:00

Witkowski ty stoisz za podwyżkami cen wody?

Marcin z Pacynki
2018-07-12 08:39:00

Spółka miejska Wodociągi to dojna krowa dla partyjnych popleczników i innych znajomków. Patologia, która zadomowiła się po 89 roku. Cena wody w Radomiu nie powinna przekraczać 9 zł, tym bardziej, że w stosunku do średnich zarobków w Polsce jest chyba najdroższa. Proszę przedstawić na ile wody stać przeciętnie zarabiającego mieszkańca Radomia. Dopiero wtedy będzie obiektywnie. Radom wypadnie na szarym końcu z najwyższymi stawkami w stosunku do zarobków.

0
2018-07-12 01:27:00

Panie Witkowski, czy prezes wodociągów musi zarabiać rocznie ponad 330 tys. zł., t.j. prawie dwa więcej od premiera.

0
2018-07-12 01:10:00

Wodociągi są do przyjmowania znajomych, sponsorowania bzdurnych nikomu niepotrzebnych wydawnictw, dziwnych reklam typu, że woda jest mokra. Co robi Witkowski? Gdzie jego troska o radomian? Czas najwyższy w spółkach przeprowadzić kompleksowe kontrole.

co z lotniskiem
2018-07-11 23:03:00

A ja jeszcze raz zadaję pytanie? Dlaczego lotnisko nie zostało przekazane do końca czerwca? Co jest grane?

do swojego czyli PO
2018-07-11 23:00:00

Dlaczego dziadu kłamiesz? Dlaczego bronisz tych , którym zawdzięczamy te podwyżki? Honoru nie masz. Nieważni są dla ciebie ludzie, tylko twoja partia. Tfu

Swój