Radomiak zremisował z mistrzem Polski [WIDEO]

Damian Markowski 2018-07-06 21:50:00

Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 0:0 z mistrzem Polski - Legią Warszawa. Dla Zielonych był to czwarty mecz kontrolny w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu II ligi.

W 8. minucie Radomiak miał dobrą okazję, jednak Leo zamiast podawać, uderzył wysoko nad bramką Cierzniaka. W 15. minucie Kulenović po rzucie rożnym wyraźnie przestrzelił, zaś cztery minuty później Rolinc zdecydował się na strzał z dalekiej odległości, ale również chybił.

W 23. minucie młody chorwacki napastnik gospodarzy nie wykorzystał stuprocentowej okazji - Kulenović z kilku metrów posłał futbolówkę na trybunę północną stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3. Następnie Hildeberto został w ostatniej chwili zablokowany przez Klabnika. Słowak uratował Radomiaka również kilka minut później, gdy w ostatniej chwili zastopował ofensywną akcje Hlouska.

W 52. minucie Świdzikowski z sześciu metrów uderzył niecelnie. Sześć minut później Hildeberto przegrał pojedynek jeden na jeden z Haluchem. Chwilę później Wawszczyk strzelił nad bramką, a Mikita w sytuacji sam na sam trafił w Majeckiego. Były piłkarz Legii w 71. minucie ponownie nie wykorzystał dobrej sytuacji. W tej części meczu radomianie prezentowali się zdecydowanie lepiej od mistrzów Polski.

W 78. minucie Hildeberto znów nie potrafił zamienić niezłej okazji na gola. Minutę później zakotłowało się pod bramką Legii, ale nic z tego nie wynikło. W 85. minucie strzał Suchanka na róg sparował golkiper "Wojskowych". Cztery minuty później Kulenović z dwóch metrów... fatalnie się pomylił, a Sokół - po kontrze - trafił w słupek.

Zieloni - zwłaszcza w drugiej połowie - zagrali naprawdę dobre zawody i przy odrobinie szczęścia mogli nawet pokonać stołeczny klub w meczu rozegranym na stadionie mistrza i zdobywcy Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:0

Legia: 33. Radosław Cierzniak (46, 30. Radosław Majecki) - 23. Mateusz Żyro (78, 5. Mateusz Hołownia), 6. Chris Philipps, 5. Mateusz Hołownia (46, 40. Brian Iloski) - 77. Konrad Michalak, 50. Mateusz Praszelik (72, 8. Cristian Pasquato), 15. Michał Kopczyński, 21. Dominik Nagy, 14. Adam Hloušek - 99. Sandro Kulenović, 42. Hildeberto Pereira.

Radomiak: 30. Artur Haluch (62, 12. Mateusz Kochalski) - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik, 25. Łukasz Matusiak (83, 6. Karol Kucharski), 19. Łukasz Pietroń (66, 99. Michał Suchanek), 17. Maciej Filipowicz (60, 7. Damian Szuprytowski), 16. Jakub Wawszczyk - 22. Jakub Rolinc (60, 77. Patryk Mikita), 9. Leândro (78, 10. Dominik Sokół).

Żółta kartka: Wawszczyk.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).