Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Budżet miasta wykonany bardzo dobrze

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-15 13:50:00, aktualizacja: 2018-06-15 15:33:00

Wzrosły dochody i wydatki, zmniejszył się deficyt i zwiększyła się nadwyżka operacyjna - tak wyglądała realizacja budżetu miasta w 2017 roku. Sprawozdanie pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa. Teraz czas na opinię radnych, którzy oceną wykonania budżetu zajmą się w poniedziałek na absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej - powiedział dziś prezydent Radosław Witkowski.

Z danych, które zostały przedstawione w sprawozdaniu finansowym wynika, że w 2017 roku dochody miasta zwiększyły się o 67 milionów złotych. - To m.in. efekt znaczącego wzrostu wpływów z tytułu podatków PIT i CIT. To świadczy o tym, że coraz więcej osób pracuje i coraz więcej dzieje się w obrocie gospodarczym. Wzrosły też wpływy z tytułu podatku od nieruchomości, co jest pochodną inwestycji realizowanych przez osoby indywidualne oraz firmy - mówi Radosław Witkowski.

Wydatki miasta wzrosły w 2017 roku o 44 miliony złotych. To w dużej mierze efekt reform w systemie oświaty i kosztów, jakie miasto musiało ponieść na przykład na tworzenie nowych miejsc przedszkolnych. Deficyt budżetowy zmniejszył się o 22 miliony złotych, a nadwyżka operacyjna, czyli różnica pomiędzy dochodami i wydatkami bieżącymi jest o 8 milionów wyższa, niż rok wcześniej i wynosi 59 milionów złotych. To kwota, która ma znaczący wpływ na możliwości inwestycyjne miasta.

- Uważam, że budżet został zrealizowany bardzo dobrze. Jednoznacznie potwierdza to opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie wniosła żadnych zastrzeżeń. Teraz przed nami absolutoryjna sesja Rady Miejskiej i bardzo liczę na merytoryczną dyskusję opartą na konkretnych liczbach. Mam nadzieję, że radni nie będą się uciekać do opinii politycznych - podkreśla prezydent.

• Dziś pierwszy hit mundialu w Rosji: mecz Portugalia - Hiszpania [WYTYPUJ WYNIK]

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (21)

Q
2018-06-20 11:16:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Radomtonaszemiasto
2018-06-18 10:36:00

Wojciech Skurkiewicz to Wielka szansa dla Radomia. Nie zmarnujmy tego. Zbliża się czas dużego progresu dla naszego miasta.

0
2018-06-18 10:30:00

Radomianie to mądrzy i inteligentni ludzie , nie dadzą się drugi raz oszukać narcystycznemu lanserowi jakim niewątpliwie jest Radek. Precz z oszustami z Magistratu.

Radomianin
2018-06-18 09:08:00

Marazm. Prezydencie Nieporadku pakuj się wraz z koniem i leninem. Radom musi być znowu normalny. Nie pełowski. Jedyna nadzieja to osoba Ministra Skurkiewicza. Skurkiewicz Prezydentem Radomia.

jarzkot
2018-06-18 05:22:00

4 lata nic nie zrobili z lotniskiem bo służyło im tylko do wyciągania kasy dla swoich. Pani prezes z PO ćwierć miliona złotych w ciągu roku.

Radek kocha sport
2018-06-16 14:27:00

Na nagrody dla Prezesów miasto ma kasę ale na strefę kibica brak. Wstyd

Chojak
2018-06-16 14:03:00

To ja Narcyz się nazywam.

Urbik
2018-06-16 12:06:00

Złodzieje z Przestępczej Organizacji to zakała Polski i naszego miasta.

bertol
2018-06-16 06:28:00

POlitycznie to ty ludzi z pracy wyrzucasz bydlaku

Konrad koń
2018-06-15 23:25:00

Administratorze tymczasowy kochany dzięki za nagrody.

Antoni Warszawa
2018-06-15 19:58:00

do Q: Macie tam w KRYCHNOWICACH może jeszcze jedno wolne miejsce ?

Dorabiam w Radzie bo jako prezydent mało zarabiam
2018-06-15 18:48:00

czy to prawda że nieporadek nie oddał całej kasy za radę????

0
2018-06-15 16:39:00

Panie Witkowski, jeśli w poniedziałek nie przedstawi pan porównania cen wody w Radomiu i cen w innych porównywalnych miastach oraz porównania zatrudnienia w wodociągach w tych miastach to znaczy, że działa pan na szkodę mieszkańców. Podejrzewam, że stajemy się drogim miastem, ale to należy wyjaśnić.

0
2018-06-15 15:21:00

Nic nie powstaje w Radomiu. Młodzi ludzie nagminnie uciekają. A prezydent oferuje nam fajerwerki w postaci corocznych hucznych obchodów radomskiego Czerwca. Przy całym szacunku dla ludzi, którzy wtedy walczyli, ale czy ta data jest jedną ważną w historii i czy tymi wydarzeniami ludzie żyją na co dzień.

0
2018-06-15 15:05:00

Q nie chce uzyskać odpowiedzi. On tylko chce mącić

1
2018-06-15 15:03:00

Ja także czekałem na słynne już zawołanie "Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW" :D Chciałbym napisać, że brakowało mi tego ale w sumie nie brak tego bełkotu pod każdym możliwym artykułem.

Q
2018-06-15 14:56:00

Już jestem pajacu. Tylko potraficie ubliżać innych a pytanie jest bardzo proste. Witkowski nie chce odpowiedzieć na proste pytanie bo wie , ze to NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE W JEGO ŻYCIU, OD TEGO WSZYSTKO SIE ZACZNIE. Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

do redakcji
2018-06-15 14:41:00

Bedzie video?????

123
2018-06-15 14:41:00

Ryczalty to publiczne pieniądze pobierane w zeszłym roku też. Więc niech się rozlicza jak chce absolutorium.

jarek_K
2018-06-15 14:35:00

jeszcze brakuje pajaca z pisu co pisze o 70 mln haha

 1 2 >