Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

SLD chce dla radomian wyższych pensji [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-06-12 17:01:00

Nie będziemy rozmawiać o liczbie miejsc pracy, bo ona się cały czas zmienia. Dziś w Radomiu powinniśmy rozmawiać o czymś co jest bardzo istotne z punktu widzenia pracownika, mieszkańca, młodych ludzi, którzy chcą tu zostać, pracować - o jakości zarobków, o godnej pracy i godnym przeżyciu. Jako partia socjaldemokratyczna mamy prawo i obowiązek upominać się o radomian, o prawa pracownicze - powiedział Marcin Dąbrowski, kandydat SLD na prezydenta Radomia.

Marcin Dąbrowski w otoczeniu członków i sympatyków SLD

Podczas konferencji zwołanej przy pomniku Łucznika, lider SLD zwrócił uwagą na zarobki w Radomiu. - CBOS przekazał komunikat, że aby godnie żyć, żeby zaspokoić potrzeby rodziny, która posiada chociaż jedno dziecko, zarobki muszą się kształtować na poziomie 3100 zł netto na każdego rodzica. Kto dzisiaj w Radomiu tyle zarabia? - pytał przewodniczący lokalnego SLD. Dodał, że jak to zmienić, będzie głównym problemem, który SLD będzie podnosił podczas kampanii wyborczej.

Marcin Dąbrowski poruszył też sprawę pozyskiwania i ulg dla inwestorów. - Zwolnienia podatkowe dla inwestorów, nie powinny iść w kierunku liczby pracowników, ale pensji, którą wypłaca się pracownikowi. Inwestowanie w kapitał ludzki, to się pracodawcy na ogół opłaca - przekonywał. Stwierdził jednocześnie, że "dzisiaj miasto z taką propozycją nie wychodzi". - Dzisiaj szczycimy się tym, że jest otwierana jakaś ubojnia kurczaków. Poszukuje się pracowników, kilkuset. Ale za jakie pieniądze? Za minimalną krajową! Mówienie, że to jest pensja jak na Radom dobra, to jest kpina z mieszkańców - mówił kandydat na prezydenta miasta.

Przypomniał dane, z których wynika, że "zarabiamy w Radomiu mniej, a płacimy tyle samo za masło, mleko, paliwo jak w Płocku, w Warszawie". - W Radomiu zarabiamy na poziomie 89,1% średniej krajowej, a w Płocku jest to 122% średniej, czyli ponad 5400 brutto na osobę. U nas w Radomiu 3800. To samo województwo - zauważył Marcin Dąbrowski.

Podczas konferencji przypomniano też temat przyznania honorowego obywatelstwa Józefowi Grzecznarowskiemu. Na mieście mają się pokazać plakaty przypominające tę inicjatywę SLD. Cały zapis konferencji na wideo.

autor: mawi

Wasze komentarze (27)

Zamłynie
2018-06-27 23:16:00

Ta blond to Julita, tępa dzida.

Q
2018-06-21 13:59:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

gość
2018-06-13 21:54:00

Ani w Radomiu, ani w Polsce nigdy nie rządziła prawica. PiS to partia centrowa.

0
2018-06-13 11:34:00

do Radomiani, a ja znam dobrze rządy prawicy. Nigdy więcej.

.....
2018-06-13 10:24:00

***** Z UCHODZCAMI ***** ANTIFA

gość
2018-06-13 10:13:00

Dlaczego tylko tyle ?! KAŻDEMU PO 10 tys ! Albo po 20 tysięcy.... a co.....

Radomianin
2018-06-13 10:09:00

Dobrze znam rządy SLD.Pamiętam jak wraz z kilkudzisięcioma lokatorami zwracaliśmy się wielokrotnie z prośbami do prazydenta Włodarczyka z SLD. Sprawy dotyczyły rażących zaniedbań Administatora i pogrążania budynku w ruinę. Nasze prośby Włodarczyk po prostu wyrzucał do kosza. Nie dla partii i spadkobierców PZPR.

Pikuś
2018-06-13 09:43:00

A ja chcę żeby wszyscy radomianie byli zdrowi, wypoczęci i żeby wygrywali w grach losowych. Wybierzcie mnie.

1946
2018-06-13 08:53:00

I oczywiście Melx dla każdego.

Q
2018-06-13 07:41:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

0
2018-06-13 00:11:00

I oni jak wygrają, to zrobią że radomianie będą zarabiać więcej. No kabaret.

123
2018-06-12 23:32:00

Ale baisz człowieku. I co to za pytanie , czy ja tak chcę. Naucz sie czytac ze zrozumieniem tekst, a potem dyskutuj. Wyraźnie napisałem, że wszyscy chcieliby dużo zarabiać,

123
2018-06-12 22:35:00

do @123 Jasne, że nie odkrył. A nadal radomainei zarabiają najniższą krajową :D I co? Tak ma być, bo ty tak chcesz?

do Katarzyny
2018-06-12 22:01:00

Komentarz zablokowany.

123
2018-06-12 21:55:00

Wstyd opowiadac takie głupoty. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby , żeby wszyscy w Radomiu zarabiali dużo. Ameryki nie odkrył Dąbrowski. Obiecywac cos takiego to czysty populizm nie mający nic wspólnego z realem.

0
2018-06-12 21:36:00

Albert, trollu, jak nie wiesz, to zadzown do SLD :) i się dowiesz. Ty troglodyto

Wicja
2018-06-12 21:27:00

Co to za blond wenus? Oparł by się o nią.

Albert
2018-06-12 21:23:00

A w jaki sposób chcesz to Panie Kandydacie konkretnie osiągnąć ??? Bzdety może mówić każdy ale kandydatowi na prezydenta raczej nie wypada bredzić !

kasia
2018-06-12 21:18:00

To nie są idioci wiedza co mówią a ty pewnie jesteś pa lem na garnuszku państwa idź do pracy idioto

kasia