Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wiesław Wędzonka: Marszałek Bielan obrażał ludzi [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-05-17 09:33:00, aktualizacja: 2018-05-17 11:44:00

Przewodniczący klubu radomskich radnych PO, Wiesław Wędzonka w programie Kontrast Plus w Zebrra.tv, ostro skomentował słowa wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który sugerował, że opóźnienia w przejęciu Portu Lotniczego Radom, mogą wynikać z tego, że zarząd portu ma w lipcu wziąć premie w wysokości trzykrotnych pensji.

Na zdjęciu Wiesław Wędzonka. Program Kontrast Plus do obejrzenia codziennie, od poniedziałku do piątku o godz 8:05 na Zebrra.TV i w Vectrze na kanale 828. Nagranie programu dostępne także codziennie na Radom24.pl

Przewodniczący klubu radnych PO był gościem redaktora Krzysztofa Czabana, który zapytał o komentarz do wypowiedzi wicemarszałka Senatu o opóźnieniu w przejęciu Portu Lotniczego Radom przez PPL, które ma wynikać z nieodpowiednich działań zarządu tej spółki miejskiej. - Marszałek nie wie co mówi, albo mówi to, co mu zaplecze podpowiada, a zaplecze nie wie co mówi. Bo to jest po prostu nieprawda. Pan prezydent powiedział wyraźnie, że procedura została uzgodniona 30 kwietnia. Dziś mamy 17 maja, a z tego co wiem, wszelkie procedury ze strony Portu Lotniczego zostały dotrzymane i umowy są podpisane. Więc pan marszałek po prostu minął się z prawdą - stwierdził Wiesław Wędzonka.

Dalej radny powiedział o wypowiedzi Adama Bielana tak: - Chcę wierzyć, że nie zrobił tego celowo, a został wprowadzony w błąd, bo to co opowiadał jest niegodne marszałka Senatu. Bo obrażał ludzi, obrażał zarząd portu lotniczego, że chodzi o pieniądze. Panie marszałku, o pieniądze to chodzi pańskiemu ugrupowaniu, które wzięło pieniądze nienależne i ludzie są obrażani. To PiS brał kasę, bo pracował dla nagród, a nie dla dobra Polski.

Zdaniem Wiesława Wędzonki, zarząd portu realizuje własny program związany z przekazaniem lotniska PPL. - Panie marszałku, nie ma żadnego harmonogramu, kto panu takich bzdur naopowiadał? Prezes PPL? Prezydent też powiedział, że nie ma żadnego harmonogramu. Skąd pan to wymyślił? Jeśli mają swój tajny, cichy program przejęcia portu, to niech to powiedzą - mówił radny.

Przewodniczący klubu PO potwierdził, że zarząd portu nie weźmie żadnych premii, a zarzuty Adama Bielana w tej sprawie skomentował tak: - To jest właśnie myślenie działacza PiS: premie, pieniądze, premie, pieniądze. Pracujemy dla premii, bo nam się to należy. Nie panie marszałku. Ci donosiciele, którzy donoszą panu marszałkowi, chyba źle czytają kontrakty prezesów zarządu.

Wiesław Wędzonka uważa, że najprostsze byłoby kapitałowe przejęcie portu przez PPL. - To można zrobić w jeden dzień u notariusza. Sposób, jaki został zaproponowany będzie trwał kilka miesięcy, minimum trzy. Tego wymagają przepisy prawa. PPL nie chce kupić, chce dostać za darmo, lub za bardzo niewielkie pieniądze i zaproponowana droga ma do tego doprowadzić. A gdy już wszystkie dokumenty zostaną podpisane, trzeba będzie złożyć do sądu wniosek o przejęcie spółki i nie wiadomo jak sąd zareaguje. Ten sposób nie jest najszybszy, są szybsze. Radny jednocześnie zapewnił: - Miasto, radni, jesteśmy zainteresowani, by PPL budował lotnisko, by ten kapitał został zainwestowany w Radomiu. Zrobimy wszystko, by to lotnisko mogło się rozwijać pod skrzydłami PPL, bo jest to bogaty, ewentualny przyszły właściciel.

Rozmawiano też o przygotowaniach do wyborów samorządowych, koalicji PO z Nowoczesną i ewentualnie PSL, inwestycjach miejskich ("PiS i tzw. bezpartyjni robią wszystko, by te inwestycje nie zostały dokończone") i ocenie radnych, którzy odeszli z PO.

Cała rozmowa na wideo poniżej.

autor: dm

Wasze komentarze (32)

on
2018-05-18 09:44:00

Prokuratura i tzw.komisja reprywatyzacyjna udowadniają,że co najmniej od 2006 r. urzędnicy w warszawskim ratuszu z pogwałceniem prawa [sic!] wydawali decyzje zwrotowe kamienic .Okazuje się , że w tym czasie byli oni sowicie wynagradzani przez prezydenta stolicy GHW vice- przewodniczącą słusznej partii , czyli po-donosi piątkowy FAKT.

miecio
2018-05-17 21:11:00

On myśli że ludzie są głupsi od niego i nie wiedzą jakie lody kręci na lotnisku.

Q
2018-05-17 16:31:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

frr
2018-05-17 16:15:00

PREMI oczywiście

frr
2018-05-17 16:14:00

I Dorotka nie dostanie preni !

moro
2018-05-17 15:38:00

panie wędzonka! Kłopot polega na tym, że pana trudno obrazić podsumowując twoją działalność dotychczasową w RM. A cytując kapitana Wagnera z C.K.Dezerterzy :" Nie ma w słowniku ludzi cywilizowanych słów, które mogłyby dość obraźliwie określić pana zachowanie. pan się nie nadaje nawet do sądu ludożerców buszmenie.....itd. Dalej nie chcę cytować bo wielce szanowny radny mógłby mnie pozwać aczkolwiek z dalszym ciągiem cytatu utożsamiam się.

smok
2018-05-17 15:20:00

czy mandat radnego także daje immunitet? Z tego co wiem NIE! Może pan Wiesio nie zauważył jak zmienia się klimat i mija "pogoda dla bogaczy".

Radomianin
2018-05-17 14:20:00

Program PO to przede wszystkim zemsta za wojnę,tylko niewiem dlaczego na Polsce,Polacy was z Pieca prawie wyciągali a wy nadal okradanie nasz kraj nasze miasto.Nigdy więcej na radnych żadnych przestępczych Żydów.Chodzie się zbierzemy i wybieramy tylko na Radnych Polaków.

Dr,Sklepik
2018-05-17 14:17:00

Panie kochany zlituj się nad naszym.miastem wróć pan do swojej ojczyzny.tam ciepło jest mur palestyński stoi,co on chcę od Polaków.

tak bedzie
2018-05-17 13:42:00

W listopadzie i tak radny Wędzonka będzie miał 1 na liscie PO-Nowoczesna i znowu po raz 6 wejdzie do rady miejskiej !

on
2018-05-17 13:33:00

Peowcy , dla was jedynym programem jest dorwanie się znów do władzy i anty-PIS a teraz wy jako gołąbki pokoju powtarzacie uparcie slogan , zgrany frazes pod tytułem pisowcy brali nagrody , które zwrócili , bo my to nigdy ich nie braliśmy.To są po prostu wzory cnót wszelakich na jakich się zgrywacie , ale o poprawie bytu mieszkańców to jest cisza lub przeinaczenia , czy kłamstwa.

on
2018-05-17 13:29:00

Peowcy , dla was jedynym programem jest dorwanie się znów do władzy i anty-PIS a teraz wy jako gołąbki pokoju powtarzacie uparcie slogan , zgrany frazes pod tytułem pisowcy brali nagrody , które zwrócili , bo my to nigdy ich nie braliśmy.To są po prostu wzory cnót wszelakich na jakich się zgrywacie , ale o poprawie bytu mieszkańców to jest cisza lub przeinaczenia , czy kłamstwa.

0
2018-05-17 12:24:00

Panie Wędzonka to pan obraża radomian i im szkodzi bo konfliktuje miasto z ludźmi, którzy chcą mu pomóc. 20 lat zasiada pan w RM i co pan zrobił. Niech pan szczerze oceni, gdzie są Kielce w rozwoju a gdzie my dzięki posłudze takich radnych jak pan.

do 1910
2018-05-17 12:21:00

masz taką jasność precyzowania myśli, że zastanawiam się jak się dogadujesz z żoną.

po
2018-05-17 12:17:00

mnie nie obrazal mowil fakty o nieudolnym zarzadzie portu lotniczego radom i prezesa go reprezentujacego

smyk
2018-05-17 12:17:00

pan Wiesio wyznaje jedyną znaną jego formacji zasadę tzn: "tu się nażreć, tam wydoić". A ponieważ po przejęciu lotniska przez PPL koryto się odsunie to robi wszystko żeby do tej "tragedii" nie doszło. Daj se na przeczyszczenie gościu!

1910
2018-05-17 11:49:00

Nie ma na co za co i na kogo się obrażać. Jak wtórny analfabeta z tytułem marszałka coś w mediach wrzuci. Olej go Pan my go też prostym sikiem olewamy. Im tylko o to biega by kogoś wkurw. Cieszą się bo wkurw. mają zajęcie. A oni robią swoje

Klacz
2018-05-17 11:41:00

Czy to prawda, że Pani Prezes portu lotniczego to obecna partnerka Pana Radnego Wędzonki? Jak można zatrudnić kogoś tak bliskiego sercu na stanowisku prezesa w miejskiej spółce? Wszyscy mogą wypowiadać się w tym temacie tylko nie Pan Radny gdyż konflikt rodziny występuje?

pet
2018-05-17 11:34:00

panie wędzonka. To pan obrażasz inteligencję radomian swoimi durnymi wynurzeniami jak i swoją dotychczasową działalnością na niwie samorządowej.

uk
2018-05-17 10:39:00

Panie Wiesiu czas dać sobie spokój ! Tyle lat szkodzenia i wystarczy !

 1 2 >