Czarni polegli w Zawierciu

Damian Markowski, PlusLiga 2018-04-18 20:07:00

W pierwszym meczu o 9. miejsce siatkarskiej PlusLigi Cerrad Czarni Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z Wartą Zawiercie. Rewanż - w piątek w hali MOSiR.

Pierwszt set miał bardzo zmienny przebieg. Początkowo kilka punktów przewagi wypracowali goście 7:4 i 9:6. Bardzo dobrze na parkiecie spisywał się Michał Filip. Zawiercianie nie poddali się i doprowadzili do remisu 12:12, a po serii dobrych zagrywek Grzegorza Boćka Aluron Virtu objął prowadzenie 17:15. Końcówka seta była wyrównana. Zespoły grały punkt za punkt. Jednak w najważniejszych momentach więcej spokoju zachowali radomianie. Ostatni punkt zdobył Jakub Ziobrowski 25:23.

Zawiercianie szybko wyciągnęli wnioski z przegranego seta. Wysoką skuteczność w ataku utrzymywał Bociek 7:2, a w polu serwisowym równych sobie nie miał Matej Patak 12:6. Cerrad Czarni mieli spore problemy z dokładnym przyjęciem. Podopieczni Emanuele Zaniniego do końca utrzymali koncentrację i nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Ostatni punkt przed dziesięciominutową przerwą zdobył Michał Żuk.

Trzeciego seta od prowadzenia 4:0 zaczęli podopieczni Roberta Prygla. Gospodarze nie poddali się i doprowadzili do remisu 11:11. Od tego momentu warunki gry zaczęli dyktować zawiercianie 17:12. Z kolei goście popełniali wiele prostych błędów. Czarni Radom takiej straty nie zdołali już odrobić. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Bociek 25:21.

Czwarta odsłona meczu do stanu 7:7 toczyła sie punkt za punkt. Następnie inicjatywę przejęli gospodarze. Nie do zatrzymania był Bociek 14:9. Co prawda w końcówce radomianie zniwelowali stratę do trzech oczek 18:21, ale ostatnie słowo należało do siatkarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie, a dokładnie do Boćka, który popisał się skutecznym atakiem z prawego skrzydła 25:21.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za dwa dni - w piątek (20 kwietnia) o godz. 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:21)

Warta: Żuk 4, Zajder 8, De Leon Guimaraes da Silva, Bociek 23, Pająk 1, Smith 10, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Patak 20, Długosz 3.

Czarni: Teryomenko 8, Vincić 2, Filip 5, Huber 1, Fornal 12, Kwasowski 9, Watten (libero) oraz Wasilewski (libero), Żaliński 8, Ostrowski 6, Droszyński 2, Ziobrowski 7.

MVP: Matej Patak (Warta).