Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

ROSA lepsza od warszawskiej Legii! Awans do fazy play-off ''zaklepany''

Damian Markowski 2018-04-18 20:30:00

W spotkaniu 29. kolejki Energa Basket Ligi ROSA Radom wygrała na wyjeździe 98:89 z Legią Warszawa. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zapewnili sobie tym samym awans do fazy play-off!

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany - raz prowadziła Legia, raz ROSA. Po 20 minutach mieliśmy więc remis (53:53). W trzeciej kwarcie minimalnie lepsi byli radomianie, którzy przed ostatnią ćwiartką wygrywali trzema oczkami.

Ostatnie dziesięć minut było równie ciekawe, aczkolwiek nasz zespół zaprezentował większy spokój w grze, odnosząc 19 zwycięstwo w sezonie 2017/2018 i meldując się w fazie play-off, brawo!

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Asseco Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (22 kwietnia) o godz. 17:45.

Legia Warszawa - ROSA Radom 89:98 (24:23, 29:30, 14:17, 22:28)

Legia: Collins 32, Kołodziej 13, Wall 13, Linowski 8, Mickelson 6, Kukiełka 5, Bilbao 5, Robak 4, Andrzejewski 3, Szpyrka 0, Wilczek 0.

ROSA: A.J English 23, Harrow 22, Zajcew 19, Sokołowski 15, Auda 8, Zegzuła 6, Szymkiewicz 2, Szymański 2, Fraser 1, Piechowicz 0.