Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przetarg na I etap budowy trasy N-S rozstrzygnięty [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-04-16 13:37:00, aktualizacja: 2018-04-16 17:36:00

Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje pierwszy odcinek trasy N-S - poinformowali dziś prezydent Radosław Witkowski i jego zastępca odpowiedzialny za inwestycje, Konrad Frysztak. Początek robót na przełomie maja i czerwca.

To drugie podejście do rozpoczęcia tej obiecanej przez prezydenta inwestycji. W pierwszym MZDiK zaplanował zbyt małe fundusze w porównaniu z ofertami. Teraz miasto postanowiło dołożyć kasy, by jednak z inwestycją ruszyć. Inżynieria i Budromost wybudują pierwszy, ponadkilometrowy odcinek trasy za 34,5 mln zł. - Finansowanie mamy zapewnione w Wieloletniej Prognozie Finansowej - zapewnił wiceprezydent Frysztak. W tym roku na inwestycję przeznaczono 19 mln zł. Budowa ma potrwać rok.

- To historyczna chwila, bo o budowie trasy N-S mówi się od ponad 30 lat. To bardzo ważna inwestycja, która pomoże odkorkować Śródmieście. Umożliwi też Wodociągom Miejskim przeprowadzenie modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej na ulicy 25 Czerwca - powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Od strony dworca autobusowego pierwszy odcinek trasy N-S będzie biegł krótko od ronda Mikołajczyka, śladem ul. Beliny-Prażmowskiego, by skręcić w stronę torów kolejowych i biec tak aż do połączenia z ul. Szklaną. Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP.

Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Do wybudowania jest też nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa - Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Sprawa przetargu na N-S to jeden z tematów nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwołanej na poniedziałkowe popołudnie nim jeszcze bylo wiadomo, ze przetarg zostanie rozstrzygnięty.

autor: mawi, UM

Wasze komentarze (24)

Q
2018-04-17 20:46:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

Q
2018-04-17 20:46:00

Panie Witkowski proszę sie rozliczyć z 70 MILIONÓW które wzioł Pan na lotnisko . Co sie z nim stało ? To publiczne pieniądze a nie prywatne . Gdzie sie podziało 70 MILIONÓW ?

X
2018-04-17 13:12:00

Czy to jest odcinek z wiaduktem na Słowackiego ?

RADOMIANKA
2018-04-16 22:15:00

BRAWO PREZYDENT WITKOWSKI ! TAK TRZYMAĆ ! PS ANDRZEJ WYŁYSIEJE JUŻ DO KOŃCA HEHE

mis
2018-04-16 20:50:00

Wreszcie PIS rozpoczął długo oczekiwany program Cela+ Sądy zaczęły pracować w niedzielę. Brawo. Oby pan prezydent miała wolne niedziele nie tak jak ten skorumpowany kolga z PO w niedzielę zamknięty w pudle.

ghf
2018-04-16 18:20:00

@a to co?: Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie, z tego co pamiętam rządowe, w wysokości maksymalnie 5 mln, więc może mniej będzie trzeba dołożyć.

Maximus
2018-04-16 17:23:00

Dzień dobry :-) Nie wiem dlaczego, ale ..... boję się czegoś. Szczerze i autentycznie trzymam kciuki, mimo, że nie przepadam za obecnym Panem Prezydentem. I tu apel do nas jako Radomian. Wspierajmy wszystko co unowocześnia to miasto i już nie patrzmy na "flagi", ważne, że ktoś zacznie, a ktoś skończy byle by nie .... jak to powiedzieć ..."nie posypał ***** :-)

do joker
2018-04-16 16:42:00

Witkowski do rady miejskiej wejdzie, a jesli nie wejdzie Frysztak to podobno ma byc wice prezesem dużej miejskiej spółki w mieście.Spokojnie pan Frysztak na pewno dzieki polityce sobie poradzi w końcu wszystko w swoim zyciu zawdziecza polityce i partii PO.

joker
2018-04-16 16:00:00

Poprzerzuca się pieniądze z następnego roku, zadłuży się jeszcze bardziej którąś ze spółek miejskich i sprawa załatwiona, można tłumowi pokazać jacy jesteśmy dobrzy. Witkowski i Frysztak mają wszystko w d..., jak nie wygrają wyborów, co w przypadku prezydenta jest raczej pewne a w przypadku Frysztaka wejście do RM jest mocno nie pewne, to i tak tę żabę zjedzą inni.

czytelnik
2018-04-16 15:38:00

mam pytanie do komentujących"ktoś coś kręci" przywołał artykuł z 5 04 2018 w którym 2 przetarg, oferty za drogie teraz piszą ze 2 podejście rozstrzygnięte

tkmyy
2018-04-16 15:33:00

Frysztak mimo, że bedzie mial 1 na liscie to moze nie wejsc do rady miejskiej bo na liscie beda byli lub obecni radni m.in Neska,Ruszczyk i Bojarski, a PO więcej niż 2 mandaty w okregu Frysztaka nie weźmie.

sds
2018-04-16 15:30:00

Pamiętam jak jakiś aparatczyk z Pisu biegał po Potoku i straszył trasą NS

0
2018-04-16 15:28:00

a pis nie chciał kampanii i dlatego nic nie robił hehehehe

to tylko kampania
2018-04-16 15:17:00

Witkowski nr 1 w okregu nr 2, a Frysztak nr 1 w okregu nr 3 chlopcy robia sobie kampanie, a trasa ns jest tylko pretekstem do lansu przed mieszkancami, szkoda miasta !

ktoś coś kręci
2018-04-16 15:16:00

Komentarz zablokowany.

a to co?
2018-04-16 15:12:00

Komentarz zablokowany.

Radomiaczek heja hej
2018-04-16 15:00:00

Tak naprawdę to tego wogole nic nie rozumiem,jak to jest?prezydent jest sam bez jakichkolwiek pomocy ma tylko miasto i mieszkańców,daje radę bardziej jak PiS ma cały rząd gdzie nawet 1 miliard może wyciągnąć dla miasta w każdej chwili , dlaczego PiS nie ogarnia tego.Dodaje że nie jestem wscipski bo głosuję zawsze za PiS ale do parlamentu.

Radomir
2018-04-16 14:55:00

Bravo Bravo panie prezydencie!!!! Ah te komentarze ciągle ktoś pisze albo PiS albo co tam PO,ja już naprawdę mam dość jak słyszę o jakiejkolwiek partii.wazny jest prezydent nasz Radomianin .ważne są drogi parkingi budować budować.

0
2018-04-16 14:22:00

Pis w takiej sytuacji zrezygnowałby z budowy. Typowe dla nich

0
2018-04-16 14:20:00

No i co pisiackie szczekacze? zatkało kakao?

 1 2 >