Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Świetny początek piłkarskiej wiosny przy Narutowicza. Radomiak lepszy od Legionovii! [WIDEO]

Damian Markowski 2018-03-11 19:33:00

W spotkaniu 21. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom wygrał na stadionie MOSiR 4:2 z Legionovią Legionowo. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka był to pierwszy mecz o punkty w 2018 roku. Zieloni awansowali tym samym na 3. miejsce w tabeli.

Piłkarska wiosna przy Narutowicza rozpoczęta!

Przed meczem odbyła się minuta ciszy ku czci pamięci m.in. zmarłego w lutym Mariana Czachora, legendy Radomiaka. W 8. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Świetne podanie Szuprytowskiego z głębi pola - głową - wykorzystał Peter Mazan. W 20. minucie goście wyrównali. Najprzytomniej w polu karnym naszego zespołu zachował się Walencik, pakując futbolówkę do bramki Gostomskiego.

W 30. minucie Szumilas trafił w poprzeczkę. Chwilę później strzał Mikity końcówkami palców wybronił Kochalski. Następnie golkiper Legionovii wybronił uderzenie Mazana.

W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szuprytowskiego, na raty Kochalskiego pokonał Świdizkowski:

Trzy minuty później po błędzie obrony gospodarzy, do wyrównania doprowadził Vasilj, zaś w 39. minucie karnego na bramkę zamienił Leo. To było szalone sześc minut przy Narutowicza :)

W 49. minucie dobrą interwencją po strzale Jankovicia popisał się niepewny dziś Hubert Gostomski. W 52. minucie Mikita - po niezłej akcji - nie trafił w bramkę. W 62. minucie kolejny fatalny błąd popełnił bramkarz Zielonych. Piłkarz Legionovii trafił do siatki, jednak sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Następnie z boiska wiało nudą - aż do 77. minuty, gdy jeden z najlepszych graczy na placu gry - Damian Szuprytowski uderzył w poprzeczkę.

W 82. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Mikita, ale znów jego strzał wybronił Kochalski. Minutę później Leândro podwyższył prowadzenie gospodarzy, mocnym strzałem pokonując golkipera zespołu z Legionowa.

Zieloni zagrali bardzo skutecznie i zasłużenie pokonali Legionovię. Dla naszego zespołu to dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (17 marca) o godz. 15:00

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
Peter Mazan 8, Maciej Świdzikowski 33, Leândro 39 (k), 83 - Bartosz Walencik 20, Mario Vasilj 36

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 9. Leândro (86, 21. Dariusz Brągiel), 10. Peter Mazan (90, 8. Patryk Winsztal), 75. Matthieu Bemba (78, 18. Chinonso Agu), 7. Damian Szuprytowski (81, 23. Simón Colina), 77. Patryk Mikita - 12. Jakub Wróbel.

Legionovia: 1. Mateusz Kochalski - 16. Mikołaj Grzelak (43, 5. Maciej Ostrowski), 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanič, 22. Wojciech Kalinowski - 26. Mario Vasilj (62, 8. Grzegorz Mazurek), 11. Wojciech Szumilas, 25. Michal Skwarczek, 19. Luka Janković, 77. Mateusz Leleno (46, 15. Gracjan Kuśmierek) - 9. Eryk Więdłocha (80, 20. Olaf Martynek).

Żółte kartki: Mikita - Vasilj.

Widzów: 3693.
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

Kapitan Radomiaka przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny: Nie pompujemy balonika. Awans robi się w maju