Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Liderki Nowoczesnej w Radomiu o możliwej koalicji w wyborach samorządowych [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-03-08 11:22:00, aktualizacja: 2018-03-08 15:45:00

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbył się dziś wykład otwarty posłanek Nowoczesnej: Katarzyny Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz. Tematem spotkania była siła kobiet w życiu społecznym. - Konflikty, podziały, to wszystko, co dzieje się teraz w Polsce, mogłoby być zabójcze dla samorządów - powiedziały parlamentarzystki na krótkim briefingu prasowym.

- Konflikty, podziały, to wszystko, co dzieje się teraz w Polsce, mogłoby być zabójcze dla samorządów. PiS zabija samorządność, dlatego tak ważne jest, abyśmy stanęli również w Radomiu i w najbliższych wyborach samorządowych zwyciężyli - rozpoczęła przewodnicząca partii Nowoczesna.

Przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej i wiceprzewodnicząca partii, Kamila Gasiuk-Pihowicz dodała: - Radom, jak i całe Mazowsze jest przygotowane do zbliżających się wyborów samorządowych, mamy pełną świadomość, że jest o co walczyć, że samorząd jest jedną z tych ostatnich ostoi wolności i samorządności i to jest to, co się udało Polakom przez ostatnie 25 lat; Radom jest przygotowany do wyborów samorządowych, będziemy tu mieli swojego kandydata na prezydenta, nie chce jeszcze mówić, kto to będzie, będziemy mieli obsadzone listy we wszystkich okręgach, jesteśmy otwarci na rozmowy, dlatego, że czujemy odpowiedzialność za sprawy lokalne, najbliższe mieszkańcom Radomia.

Na pytanie dziennikarzy, czy Nowoczesna poprze w Radomiu obecnego prezydenta z PO, Katarzyna Lubnauer odpowiedziała: - Podpisany wczoraj list intencyjny dotyczył tylko wspólnych list do sejmików wojewódzkich, rozmowy dot. miast woj. będą prowadzone na poziomie centralnym, zaś rozmowy ws. takich miast jak Radom, będą już na poziomie władz regionalnych.

- Radom od zawsze był przygotowany na prezydenta kobietę, jako miasto otwarte, jako miasto, w którym płeć ma drugorzędne znaczenie, a na czoło wysuwają się kompetencje i kwalifikacje, więc myślę, że kandydata na prezydenta powinniśmy rozważać właśnie w tych kategoriach. Nowoczesna na pewno, jeśli będzie startowała pod szyldem Nowoczesnej, będzie miała swojego kandydata na prezydenta Radomia, teraz jednak nie jest ten moment, aby mówić o konkretnych personaliach, choć jest zapotrzebowanie społeczne, aby iść do tych wyborów szerokim frontem, by pokonać silnego rywala, jakim jest PiS - dodała przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu, Katarzyna Kalinowska.

Dziś o godz. 13 odbędzie się również spotkanie posłanek Nowoczesnej z prezydentem Radomia, Radosławem Witkowskim. - Jeśli dojdzie do jakiegoś porozumienia, zostanie to podane do wiadomości publicznej, jednak po dzisiejszym spotkaniu, nie spodziewałabym się jakiegoś komunikatu - zakończyła przewodnicząca Lubnauer.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (37)

Dogen
2018-03-11 23:35:00

Dawniej takim liderkom golono głowy.

gość
2018-03-11 11:58:00

"PiS zabija" - słowo klucz. Ręce i nogi opadają.... PISMAKI!!! Nie potraficie już zareagować na taki fałsz? A te durne baby wysłać do ścier i sprzątania - chociaż taki z nich byłby pożytek.

tax
2018-03-10 21:31:00

Sondaż robiony specjalnie dla partii której nie podam. Dodam jedynie że nie jest nią PIS

do tax
2018-03-10 08:51:00

skąd dane w tym sondażu ? PSL 4 %? Będzie miał ok 9% (dane z muzeum) a PO 30% (dane z młynarskiej)

Maximus
2018-03-09 20:06:00

Dobry wieczór. Dość żałosne widowisko i żadnej treści. Choć z jednym się zgodzę, te Panie powinny połączyć siły z Platformą i ..... razem "ze sceny zejść" - czego sobie i Państwu życzę :-)

tax
2018-03-09 19:19:00

W sondażu z 8 marca dla Radomia: PIS:49%, PO:11%, Kukiz15:9%, nowoczesna, SLD i PSL po 4%

Wit Zgliszcz
2018-03-09 17:39:00

Nowoczesna nie ma w regionie poparcia po co komu taka koalicja? Witkowski już zaorał cała platformę i nic tu nie pomoże. PiS może już otwierać szampany.

0
2018-03-09 16:30:00

Podobno w przypadku zwycięstwa kandydatki nowoczesnej, czarne marsze będą obowiązkowe

gość
2018-03-09 11:44:00

A już myślałem, że zdradzą ten przepis na rumsztyk wołowy z cebulką w sosie własnym, a tu nie.... rozczarowanie!

mewka
2018-03-09 07:30:00

Obiecały pewnie, ze marychę będzie można palić na ulicy, środki antykoncepcyjne będą za darmo dla 12letnich dziewczyn, za skrobanke zapłaci miasto o ile prezydentem będzie p. Kalinowska a manify odbywać się będą co tydzień.

Katarzyna Jama
2018-03-08 22:46:00

Byłam na tej konferencji i wiem , że było fajnie. Bo wszystkie Katarzyny to fajne dziewczyny, a szczególnie te z lewych profili.

0
2018-03-08 21:05:00

Wszystko jasne. Kalinowska prezydentem, Fajdek - zastępcą. I ładnie pociągną.

Vito
2018-03-08 21:01:00

Jakieś pomysły na rozwój miasta? Poza ideologicznymi oczywiście. To takie proste: In vitro, parytety we władzach miasta, czarny marsz w każdym piątek i tak dalej...A tak poważnie poza podziałem stołków i miejsc na listach? Program poprzez rozpoznanie w boju?

Wernyhora
2018-03-08 20:39:00

Po wyborach samorządowych już nowoczesnej nie będzie, a platrorma skutecznie się rozpadnie. Dał wam przykład Palikot, jak to będzie.

Roxi
2018-03-08 20:37:00

Na cóż to politykowac?na wycieczkę gdzie pojechać lub do klubu się zapisać na roxa.pl to byłby lepszy pożytek.

Jan Kazimierz
2018-03-08 20:35:00

O jejku jejku jakie to jest nudne już,jedna Niemka a po boku 2 żydówki,co one chcą osiągnąć w Radomiu to naprawdę nie wiem.Panienki kochane jaki moi przodkowie mieszkali na ziemi radomskiej to nie było a Izraela a ni również Niemców.poco te zamieszanie

Do 0
2018-03-08 20:33:00

0 ty nie masz ADHD?

RADOM
2018-03-08 19:58:00

PiSIORKI NIE UJADAĆ BO ZNÓW WAS RIO ALBO SĄD ZGASI SKUTECZNIE

Marta
2018-03-08 19:25:00

Łoj, ale mi ostatnio we łbie wali.

0
2018-03-08 16:12:00

Wizyta pełna żenady. Z czym i po co owe damy z Warszawy przyjechały? Na początku Kalinowska surowo oceniała Witkowskiego a dziś miota się przed nim, by na plecach PO skoczyć do RM. Straszne. Czy nie stać ją do końca być sobą?

 1 2 >