Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Liderzy PO i Nowoczesnej w Radomiu: Do wyborów samorządowych musimy iść szerokim frontem

Radom on-line / 2018-02-12 15:00:00, aktualizacja: 2018-02-12 15:57:00

Szefowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Radomiu skomentowali w rozmowie z portalem Radom24.pl słowa Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer ws. pomysłu połączenia tych partii oraz koalicji w najbliższych wyborach samorządowych.

Katarzyna Kalinowska i Rafał Rajkowski

Lider PO Grzegorz Schetyna o pomyśle połączenia Platformy i Nowoczesnej powiedział, że musiałoby to wynikać przede wszystkim z naturalnej decyzji wyborców obu partii. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wskazała jednak, że takiej woli w partii nie ma. Dodała, że w tym momencie obie partie budują koalicję o charakterze partnerskim i strategicznym na wybory samorządowe 2018.

Rafał Rajkowski (PO): Rzeczywiście, jesteśmy w momencie, kiedy to się decyduje. Jest bowiem deklaracja odnośnie wspólnych list do sejmiku województwa, czekam teraz na dalsze porozumienia ws. koalicji do pozostałych struktur, jak np. Rada Miejska. Wypowiedzi pani Lubnauer nie chciałbym komentować, jest to bowiem wewnętrzna decyzja struktur Nowoczesnej. Tutaj odpowiedzialność polityczna powinna wziąć górę. Uważam jednak, że do najbliższych wyborów samorządowych musimy iść szerokim frontem.

Katarzyna Kalinowska (Nowoczesna): Mocno przychylam się do opinii pani Katarzyny Lubnauer. Koalicja nie oznacza bowiem połączenia, czy wprost przejęcia Nowoczesnej przez Platformę Obywatelską. W kontekście obecnej sytuacji politycznej, taka koalicja w najbliższych wyborach samorządowych byłaby jednak bardzo pożądana. Dałoby to nam szansę w starciu ze Zjednoczoną Prawicą. Myślę więc, że koalicja na wybory 2018 tak, ale nie ma zgody na przejęcie Nowoczesnej przez PO.

 

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (35)

0
2018-02-15 21:20:00

Czy ktoś jeszcze jest w tej partii oprócz pani Kalinowskiej? Czy cały lokalny program tej partii sprowadza się do promocji osoby tej pani, głodnej kariery politycznej?

123
2018-02-15 09:22:00

A z jakiej partii do wyborów idzie Wojciech Bernat?

Anna
2018-02-14 11:36:00

Sondaże beznadziejne nie wzięły się bez przyczyny. Co zrobiła ta pani, aby wzmocnić partię w mieście? Przez dwa lata nie rozbudowano Nowoczesnej. Słabe pomysły, mała liczba członków i nastawienie na autopromocję kończy się kiepskimi notowaniami i tym że trzeba łączyć się z inną partią. Jak pani patrzy w lustro, do niedawna krytykując PO a dziś szukając tam ratunku przed kompromitacją?

0
2018-02-14 11:30:00

Te partie mogą Radomianom zaoferować tylko ideologię i awanturę. Radomianie zrozumcie, nie da się rozwijać miasta w opozycji do rządu. Możemy obecny rząd nawet nienawidzić, co nie zmienia faktu, że on decyduje o wielkich pieniądzach.

wstyd
2018-02-14 11:16:00

Czyżby te beznadziejne sondaże sprawiły, ze pani Kalinowska zapomniała po co powstała nowoczesna?

marcin info
2018-02-13 20:06:00

Nikt z radomskiej PO nie da nawet 2 nie mówiąc już o 1 na liście w wyborach do rady miejskiej nikomu z nowoczesnej? Od dawna wiadomo kto będzie na liście PO-Nowoczesnej w wyborach na jesieni 2018 r.?Czy to prawda, że liderami list będą w poszczególnych okręgach : Jerzy Zawodnik, Andrzej Łuczycki, Konrad Frysztak, Mateusz Tyczyński,Wiesław Wędzonka?Czy to prawda, że na 2 miejscach w okręgach będą : Wioletta Kotkowska, Magdalena Lasota,Zbigniew Neska,Marta Michalska-Wilk i Roman Korczyński?

Lutyn
2018-02-13 10:06:00

Co mogą zaproponować mieszkańcom obie partie? Jakieś ideologiczne projekty typu edukacja seksualna? Zbiorowy udział w marszach pod flagą KOD lub inną? Jednym ciężko oddać władzę a drudzy już chcieliby porządzić. Tylko konkrety dla Radomia się liczą i realne projekty. Co mają w szufladach?

0
2018-02-13 09:59:00

Ale kaszana. Dopiero tak pluli na prezydenta z platformy że nie umie zarządzać miastem a teraz chcą iść razem. Koryto łączy. Macie ludzi w mieście za głupich? Nie zagłosuję na takich.!!!

on
2018-02-13 09:56:00

Kiedy te partyjki połączą się ? Poseł Skurkiewicz w wywiadzie dla Dami stwierdził , że według nowej ordynacji wyborczej listy będą bardzo małe i okrojone do 7 -8 kandydatów , a więc dużo chętnych na mandat radnego miasta odpadnie .Robi się trochę komicznie.

Wernyhora
2018-02-13 09:50:00

Nowoczesna? Już to grali, nazywało się to ruch palikota. Co do po, to po wyborach powstanie z tego kilka partyjek. Większość jednak nie lubi zdrajców i sprzedawczyków.

ase
2018-02-13 09:41:00

Brawo. Będzie bardziej bolało :-)

tax
2018-02-13 09:15:00

Obie partie są schyłkowe. PO nie przekracza 11% poparcia w Radomiu a nowoczesna 4%. I nic tu nie pomoże ich promocja.

Realista
2018-02-13 08:12:00

pisiaki zgubi was ta hardość i pewność siebie zacznijcie się z powrotem przyzwyczajać do swojego miejsca czyli wiecznego opozycjonisty

gość
2018-02-13 07:28:00

Co to za "front"? Dobierzcie sobie jeszcze PSL-ZSL, wtedy będziecie mieć Front Jedności Narodu.... zaraz zaraz, przecież to już było! Hahahaha!

Kasza
2018-02-13 05:54:00

Na moim osiedlu działał znany łapówkarz i znany złodziej. Pewnego razu postanowili połączyć siły i zaraz wpadli. Nie jest to żadna analogia ale przypadek z życia.

@ antypis
2018-02-12 23:33:00

Komentarz zablokowany.

llllesss kulcyk
2018-02-12 23:25:00

Dla was wszystko. obniżymy wam próg wyborczy do 0,5%.

0
2018-02-12 19:29:00

Uczelnia się wali, a ta dama szuka zarobku w polityce. Niewiarygodne!!!

0
2018-02-12 19:27:00

PO i Nowoczesna to ten sam sort.

Rocky
2018-02-12 19:24:00

Nie głosuje na PO. Sorry taki mamy klimat.

 1 2 >