Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Bezpartyjni pójdą razem do wyborów. Kto ich kandydatem na prezydenta Radomia? [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-02-02 08:50:00, aktualizacja: 2018-02-02 15:22:00

Radni Kazimierz Woźniak i Ryszard Fałek potwierdzili, że trwają rozmowy kilku stowarzyszeń w sprawie wspólnego startu w wyborach pod szyldem Bezpartyjni Radom. Mają one kilku kandydatów na kandydata na prezydenta Radomia.

W rozmowach w różnym stopniu zaawansowania biorą udział stowarzyszenia: Radomianie Razem, Wspólnota Samorządowa, Radomski Samorząd Obywatelski, Stowarzyszenie Kupców Polskich czy Strefa Łucznik.

Dlaczego chcą iść razem do wyborów? - Mnie przeraża to poddaństwo polityczne radnych. Ja nie wierzę, że wszyscy radni PiS i jego przybudówki popierali wszystkie wnioski do budżetu. Tu chodziło o to, że jest dyktat partyjny. Nikt się nie może wyłamać, bo go wyrzucą z klubu - mówi Kazimierz Woźniak z Radomian Razem.

Ryszard Fałek ze Wspólnoty Samorządowej tak tłumaczy: - Rozmawiamy jako środowiska niepartyjne, nie ma członków partii w naszym gronie. Chcemy pójść jednym blokiem, bo to ma sens przy tej ordynacji wyborczej.

Radny Woźniak odniósł się też do powstania w Radzie Miejskiej klubu o nazwie Radni Bezpartyjni. Powołali go radni, którzy wyszli z PO i Andrzej Sobieraj. - Ci radni stworzyli fałszywkę. To nie ma nic wspólnego ze stowarzyszeniem Bezpartyjni Radom. To jest próba podszycia się, zamącenia w głowach mieszkańcom Radomia. Niech ci radni mają odwagę i powiedzą, że są razem z PiS, a nie próbują, tworzyć jakiś odrębny klub, pokazywać, że są niezależni. To jest tylko okłamywanie mieszkańców - stwierdził.

Na pytanie o wspólnego kandydata na prezydenta, tak radny Fałek, jak i Woźniak odpowiedzieli wymijająco. Rozważają różne kandydatury, także swoje, ale też np. byłego posła Krzysztofa Sońty. Przypomnijmy, że mówi się również o Robercie Dębickim. Radni potwierdzili, że jeśli stowarzyszenia, tak jak planują, pójdą do wyborów razem (podkreślali, że rozmowy wciąż trwają), to na pewno wystawią swojego kandydata na prezydenta.

Jacy ludzie znajdą się na listach Bezpartyjni Radom? - Będziemy pokazywali absurdalność partii politycznych, ich szkodliwość działania w samorządzie. Pokażemy, co to znaczy obywatelska postawa, nie polityczna. Tak działające osoby będziemy gromadzić na naszych listach. Nie patrzymy na światopoglądy. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział, że będziemy działać razem z panem Kazimierzem, to bym powiedział: coś się komuś pomyliło. Dzisiaj idziemy razem i mówimy: tylko dobro miasta nas interesuje, nic więcej.

 

autor: mawi

Wasze komentarze (41)

As
2018-02-06 16:11:00

Witkowski rozlicz sie z 70 milionów które przekazałeś na lotnisko . To są pieniądze publiczne i masz obowiązek sie z nich rozliczyć . Coś sie z nimi stało ?

As
2018-02-06 16:11:00

Witkowski rozlicz sie z 70 milionów które przekazałeś na lotnisko . To są pieniądze publiczne i masz obowiązek sie z nich rozliczyć . Coś sie z nimi stało ?

nobody
2018-02-04 10:52:00

Fałek.... Woźniak.... ręce i nogi się uginają.....

0
2018-02-03 23:12:00

Panowie, o jakim dobru miasta mówicie? Co dzięki wam powstało? Miejcie szacunek dla siebie.

lisek
2018-02-03 10:03:00

Najdłużej przyspawani do koryta. Czas na młodych ludzi nieuwikłanych w żadne POwiązania.

0
2018-02-03 10:03:00

Całe życie bezpartyjni i razem z władzą, bez wxględu na to jaka i kto.

!@#$
2018-02-03 09:51:00

Oni już przegrali! żegnajcie z polityki!

ignas
2018-02-03 08:53:00

Komentarz zablokowany.

Zigzauer
2018-02-03 07:35:00

Panie Woźniak Panu już nikt nie wierzy!!!!

fcuk
2018-02-03 00:14:00

Polityczne trupy! :)

Lubię bajki
2018-02-02 23:12:00

PANOWIE NIKT JUŻ W TO NIE WIERZY!!!

Ok.
2018-02-02 22:26:00

Co Ci Panowie przez całe lata zrobili dla mieszkańców i miasta? Najpierw niech sami muszą rozliczyć swoje obietnice wyborcze

...
2018-02-02 22:19:00

Komentarz zablokowany.

0
2018-02-02 21:21:00

A pamiętacie w kampanii jak Witkowski miał tępić nepotyzm i jak krytykował PiS. Nepotyzm w wydaniu PO przekroczył nawet bardzo przekroczone normy smogu.

0
2018-02-02 20:56:00

Fałek kręci już kiełbasy na stołku dyrektora, Pożyczka dyrektoruje w szkole , a Sońta na swoich 38 działkach buduje domy i nimi handluje. Dębicki ma swoje Archiwum i dostał dyrektorski stołek w Mosirze od Witkowskiego . I jeszcze im kasy mało. Kiedy panowie nasycicie się korytem.?

0
2018-02-02 19:47:00

Idźcie pod szyldem Wspólnoty Samorządowej, która od lat tylko swoje interesy chroni. Tu się przyssie tam się przyssie i jest git. Tak, dajcie Sońtę na prezydenta i stwórzcie jeszcze ze 100 Wróbli o imieniu Marzena, a jak będzie inne to zmienicie. Macie wsprawę.

so
2018-02-02 19:19:00

Ciekawe kogo radomski PiS weźmie na swoje listy?Jak tak dalej pójdzie to minimum 16 mandatów dla PiS w następnych wyborach w mieście.

komisarz
2018-02-02 18:47:00

Woźniak jak zwykle bezpartyjny, na niby. Wie z której strony wiatr wieje.

wyborca
2018-02-02 18:46:00

Tak, tak, partie są niedobre, liczy się wspólnota. Interesów przy żłobie.

Abc
2018-02-02 18:42:00

SOŃTA NA prezydenta, ten załatwiacz rozwali wszystko. Kolesiostwo do potęgi.

 1 2 3 >