Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radny Woźniak proponuje wybory samorządowe bez szyldów partyjnych [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-21 12:30:00, aktualizacja: 2018-01-21 15:00:00

Radny Kazimierz Woźniak był gościem Stowarzyszenia "Radomianie dla Demokracji" podczas drugiego spotkania z cyklu "Radom Samorządny". Organizatorzy zapraszają na debaty "radnych obecnej kadencji, polityków opozycyjnych oraz aktywnych członków organizacji pozarządowych i wspierających ruchy prodemokratyczne".

Kazimierz Woźniak i Łukasz Molenda

W pierwszej części Kazimierz Woźniak odpowiadał na pytania red. Łukasza Molendy. Była mowa o najważniejszych inwestycjach, sposobach na zaspakajanie potrzeb mieszkańców Radomia, pomysłach na zarządzanie miastem. W drugiej części Kazimierz Woźniak odpowiadał na pytania publiczności.

Radny mówił m.in. o starcie w najbliższych wyborach ugrupowania Bezpartyjni. Przekonywał do pomysłu odpolitycznienia samorządów. Proponuje m.in. by komitety wyborcze szły do wyborów samorządowych bez szyldów partyjnych. Wątek ten przewijał się przez całą dyskusję, gdyż red. Molenda jest zwolennikiem tezy, iż nie da się sferze publicznej odejść od polityki. Zapis spotkania na wideo poniżej.

 

autor: mawi

Wasze komentarze (29)

do "diagnoza"
2018-01-25 18:02:00

rozumiem- nie popierasz "Wspólnoty Samorządowej" Ale dlaczego dorzucasz do niej "wszystkie organizacje pozarządowe"? Zakpij jeszcze ze "wszystkich radomian". I co dalej? Skoro wiesz, że wybierać nie ma ani kto, ani kogo?

iga
2018-01-25 17:54:00

ale twarze, metody działania i sposób myślenia pozostaną te same?

Wymiana radnych nieporadnych
2018-01-22 20:33:00

Komentarz zablokowany.

Podziękował
2018-01-22 15:36:00

Jak słyszę to Jego "troszki" to się pytam GDZIE młodzi i wykształceni radomianie jesteście? Gdzie? Znowu do żłoba pcha się grupa kutych na cztery łapy. Tym razem ciekawa menażeria. Kandydat od Korwina, bezpartyjny na utrzymaniu rządzącej po, następny to ten niezależny, ale ten dobry niezależny, co już miejsca w pisie nie dostanie, z koalicji różnych znany, tyż bezpartyjny i tak dalej i tak dalej. I wreszcie bohater. Nie był w PZPR? niech sam odpowie.

Thompson51
2018-01-22 12:40:00

Tutejsze komentarze - rewelacja, głupota większości już nawet nie śmieszy tylko smuci...

mieszkaniec Radomia - radomianin
2018-01-22 11:43:00

Kompendium dobrej polszczyzny. https://dobryslownik.pl/ Uwaga : nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą (zob. regułę jaką literą: nazwy mieszkańców miast, wsi, osiedli, dzielnic), dlatego rzymianin (?mieszkaniec Rzymu?) i krakowianin (?mieszkaniec Krakowa?). Synonimy do słowa ?judzić? Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa judzić. buntować, doprowadzać do kłótni, intrygować, konfliktować, mącić, namawiać do kłótni, napuszczać, nastawiać kogoś przeciwko komuś, pobudzać do sprzeciwu, podbechtywać, podbuntowywać, podburzać, podjudzać, podpuszczać, podszczuwać, poduszczać, podżegać, prowokować, siać niezgodę, siać zamęt, szczuć, usposabiać kogoś wrogo, usposabiać kogoś źle, wichrzyć, wprowadzać ferment, wzniecać niepokój, zachęcać do buntu, frondować, knować, knuć intrygi, kombinować, konszachtować, kopać pod kimś dołki, kręcić, machlować, manewrować, manipulować, mataczyć, mieszać, motać, namawiać się, prowadzić intrygi, robić komuś koło dupy, robić komuś koło pióra, robić komuś koło tyłka, ryć pod kimś, snuć intrygi, spiskować, szyć komuś buty, wąchać się, zmawiać się, knuć, rewolucjonizować, nasyłać, antagonizować, jątrzyć, powodować zamęt, rozrabiać, siać niepokój, wsadzać kij w mrowisko, wszczynać, dolewać oliwy do ognia, namawiać, napuszczać kogoś na kogoś, szerzyć ferment, barłożyć, drażnić, podrażniać, rozdrażniać, rozjątrzać, denerwować, doprowadzać do pasji, działać komuś na nerwy, gniewać, grać komuś na nerwach, irytować, psuć komuś krew, rozjuszać, wywoływać gniew, złościć, pchać, popychać, wywoływać bunt, wzniecać bunt, nasyłać na kogoś, podburzać przeciw komuś, podjudzać do napaści, namawiać do buntu, podburzać przeciw, robić intrygi, wprowadzać zamieszanie, podsycać, wywoływać ferment, pobudzić, podburzyć, rozzłoszczać, zachęcać, dokuczać, dręczyć, kołatać, nachodzić, nagabywać, nalegać, napastować, naprzykrzać, naprzykrzać się, narzucać się, nękać, niepokoić, sprawiać kłopot, zajmować czas, zakłócać spokój,

0
2018-01-22 10:44:00

Panie radny, tekst dla pana bezpartyjności. Proszę rozliczyć Witkowskiego za deklarację 8 tys. stanowisk pracy i zatrudnianie kolegiów w spółkach miejskich.

odwagi
2018-01-22 05:27:00

Komentarz zablokowany.

2
2018-01-21 23:15:00

Bezpartyjni? Hahaha. Nie ośmieszajcie się ludzie. Dębicki, Fałek , Kowalik to PO BIS. Woźniak nic nie zrobił dla ludzi. Na tej liście będzie zbieranina tych, których na innych listach nie chcą.

radomianin
2018-01-21 22:21:00

Jesli chce pan tak działać dla dobra radomian, to może proszę lobbować przedłużenie ulicy Żwirki i Wigury do Paderewskiego. Żeby odkorkować Chrobrego i Zbrowskiego. Mieszkańcy dzielnic północnych byliby wdzięczni.

gość 45
2018-01-21 22:16:00

Pan Wozniak - dziękujemy, prosimy juz zejść ze sceny...

USTRONIE
2018-01-21 21:59:00

Bardzo dobrze Kochani - podoba mi się Wasza/ Nasza stanowczość. Nie dajmy im się oszukać - pytajmy i żądajmy konkretów - gdzie jest 8.000 tys miejsc pracy w Radomiu??? co z oddziałem rehabilitacji w Radomiu???

USTRONIE
2018-01-21 21:57:00

Bardzo dziekuję Panie Marcinie - pytanie do Pana radnego co żeś Panie zrobił dla Radomia, dla mieszkańców dla osób biednych z Pana dzielnicy przez ostatnie 20 lat ??????? Nic żeś Pan nie zrobił. Pana kariera dobiega końca. Mieszkańcy Radomia nie głusujmy na STARYCH LEŚNYCH DZIADKÓW - EMERYTURA.

BEAZPARTYJNI
2018-01-21 20:54:00

Niedługo bezpartyjnym szczęka opadnie.

Radomianka
2018-01-21 20:51:00

Radomianin to chyba pisze się z dużej litery. A co do judzenia to zobacz pochodzenie tego słowa

radomianin
2018-01-21 20:29:00

Czytając komentarze pisane piękną polszczyzną nasuwa się pewna refleksja. Partyjne ciury wyszły z dziury. Kopać, gryźć, judzić w tym sprawdzają się znakomicie.

marcin
2018-01-21 19:49:00

Przecież radny Kazimierz Woźniak jest od 1998 r. od 5 kadencji od 20 lat radnym naszego miasta !Na pewno trzeba mu zadac pytanie co zrobił dla miasta przez te 20 lat? Dłużej w radzie miejskiej są tylko radni Ryszard Fałek i Mirosław Rejczak.

diagnoza
2018-01-21 19:37:00

Czy to prawda,że wszystkie radomskie stowarzyszenia plus Wspólnota Samorządowa pójdą razem w wyborach w listopadzie?To chyba jedyna nadzieja, żeby znowu do rady miejskiej dostali się byli obecni radni czyli Fałek,Woźniak,Pozyczka czy Sońta. Pewnie dojdą też nowi z bezpartyjnych.

ee
2018-01-21 18:44:00

Panie Wożniak tym razem nie uda się wam tzw bezpartyjnym dostać do rady. Dość już nabieraliście ludzi na swoją bezpartyjność.

cwaniaczek
2018-01-21 18:13:00